Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Sre Feb 27, 2019 12:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 09, 2017 2:24 pm
Postovi: 16
Pozdrav, vec duze vreme se mucim sa crvenilom na glansu i pecenju posle ejakulacije. Bio sam kod urologa i dao mi je da odradim analizu spermograma, brisa glansa i uretre, kao i testove na polne bolesti hlamidiju,mikoplazmu,ureaplazmu

Sada stigli su nalazi:
-Polnih bolesti nema

-Izvestaj o brisu glansa:
*STAPHYLOCOCCUS SPP. (KOAG.NEG.)
*ENTEROCOCCUS SPP.
*CORYINEBACTERIUM SPP. (DIFTEROIDI)

-Izvestaj o brisu uretre i spermogramu:

*STAPHYLOCOCCUS SPP. (KOAG.NEG.)
*CORYNEBACTERIUM SPP. (DIFTEROIDI)

Danas sam bio kod urologa koji je na sve ovo rekao da nije nista da je to sve normalno.
Pored mojih prigovora da sam i prosle godine imao isto to i da mi je prosli doktor dao antibiotike da pijem, jer je na analizi spermograma bila STAPHYLOCOCCUS SPP on je opet nagovestavao da nije nista. I dao mi neku kremu za mazanje glansa.

Zanima me Vase misljenje da li je potrebno da se piju neki antibiotici za te bakterije koje su pronadjene? Ili je to normalno kao sto on kaze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Sre Feb 27, 2019 3:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Један лекар овако а други онако а обојица завршила исти факултет. Јадно, али ништа ново.

Неће ти антибиотик помоћи за спољашњу инфекцију. Можеш да пробаш да пијеш разне нешкодљиве терапије као што су оригано уље или Луголов раствор. А кожу је можда најбоље да трљаш јаким воденим раствором соде бикарбоне јер она убија већину бактерија. Погледај на интернету везано специфично за те "твоје" бактерије да ли их убија алкална средина.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Sre Feb 27, 2019 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 09, 2017 2:24 pm
Postovi: 16
Da, takva je zemlja u kojoj zivimo, tri lekara sam promenio svako svoju pricu vodi , a nijedna nije dovoljna..

Nisi procitao sve, imam i pecenje u uretri posle ejakulacije, a nekad i tokom mokrenja.
Origano ulje sam pio do pre dve nedelje, mora da se pravi pauza,ali svejedno mi nije pomoglo.. Pokusacu to sa sodom bikarbonom ,mada mi je preporucio neku mast triderm mazacu i nju pa cu videti.
Najvise me zanima ovaj nalaz uretre i spermograma u kojem imaju stafilokoke i korinobakterije , on je rekao da su to normalne bakterije? Zbog toga i pitam za antibiotike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Čet Feb 28, 2019 12:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма како може бити нормално да у сперми има таквих бактерија?!

Оригано уље не може да помогне за тако кратко време. Ја сам га пио непрекидно годину дана (марка Now Foods) и мало ми је помогло нешто око ушију.

Тридерм има кортикостероиде тако да пази добро како је користиш. И немој да користиш истовремено више ствари када ниси сигуран како и шта ће деловати.

Да би пио антибиотике требало би претходно направити антибиограм за те нађене бактерије.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Čet Feb 28, 2019 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 09, 2017 2:24 pm
Postovi: 16
Jebe* ti ovu banana drzavu da izvines..

Ne bih preterivao sa tim origano uljem, jer jako imam osetljiv zeludac, a ono je mnogo jako.
Kako mislis da pazim dobro kako je koristim? Doktor mi je prepisao 3xdnevno mazanje na glans,ne koristim nista uz tu kremu.

Gde da odradim taj antibiogram, kako se to u opste radi? Da li da se obratim lekaru opste prakse ili urologu?
Izvini sad na ovakvim pitanjima,jos sam zelen, imam 18 godina nadam se da razumes :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pet Mar 01, 2019 9:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кажу људи да и у другим државама лекари појма немају уосталом као и већина савремених "стручњака". ЛЕкари не знају где је желудац, обућари не знају да залепе ђон, програмери су слепи код очију итд.

У вези оригана има једна цака а то је комбинација са другим уљима. Ја сам користио уље оригана у гел капсулама где је била мешавина са још два уља: https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Oregano-Oil-90-Softgels/731.

Кортикостероиди могу да направе свакакве проблеме и једноставно не желим да их коментаришем. Преписују их за свакакве глупости и трују народ. Некад морају да се примене али углавном нису потребни. Ако их намажеш много или мало - не ваља. Ако их превише утрљаш - не ваља. Ако их дуго користиш - не ваља. И тако даље.

Антибиограм треба да ураде исти они који су нашли бактерије.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Sre Mar 20, 2019 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Postovi: 28
Za glans ti je Aca lepo savetovao sodu bikerbonu.U plastcnu casu sipaj 1 kasicicu sode bikerbone sa vodom dobro razmuti a u drugu plastičnu casu razmuti kasicicu soli .Naizmenicno polni organ potapaj prvo u ovu gde je soda a posle u drugu i tako 10 minuta.Meni je pomoglo za gljivice za 7 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pet Apr 19, 2019 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 19, 2019 1:11 pm
Postovi: 8
Zdravo svima. Zahvaljujem se unapred onome ko bude izdvojio vreme da me saslusa i da odgovor.

Pitanje na pocetku:
Da li bakteroloskim brisem prepucijuma moze da se nadju gljivice/kandida ili samo bakterije?

Ako sam mazao mast a prao sam penis samo vodom, i odmorio 3 dana pa otisao na davanje brisa. Da li se ta mast skinula za to vreme i vodom? Mislim da li nije uticala da bris pokaze da nema nicega?


Cela prica:
Pre nekih 8-9 meseci osetio sam blago peckanje penisa, vreme je prolazilo a nisam isao kod lekara. Kasnije sam primetio prilikom kupanja da mi je crvena kozica, vreme je i dalje prolazilo. Pre 4 meseca primetio sam beli sekret i neprijatan miris na penisu, ubrzo su krenule da mi se pojavljuju crvene tackice i fleke na kozici, a malo nakon toga i na glavicu. Otisao sam kod opsteg lekara pre 2 meseca i on me je uputio na laboratoriju, bris prepucijuma. Covek koji je tamo radio uzimao mi je bris tako sto je brisao glans i prepucijum. Nadjena mi je bakterija enterokokus spp. Lekar mi je prepisao da pijem antibiotik marocen 500mg 2 puta dnevno(20 tableta ukupno) i da mazem mast za oci hloramfenikol jednom dnevno. Ja nisam hteo da pijem tablete posto verujem da tablete unistavaju ljudski organizam, vec sam drobio beli luk i mesao ga sa vodom i tako pravio tinkturu i to mazao, peklo je ali sam izdrzao. Crvenilo se povuklo ali su ostale neke tackice. Kombinovao sam i mast za oci zajedno sa lukom (odvojeno istog dana). Krenuo sam da perem penis bez sapuna, vec samo vodom. Posto su ostale te tackice, na kraju sam krenuo da pijem marocen antibiotik, na zalost. Kada sam njega pio, pojavilo mi se crvenilo na kozici ali spolja. I tako dok sam pio i dalje sam imao crvenilo na kozici unutra i na glavicu, kao i spolja.
Jednom me je toliko peklo posto je izlazila neka bistra tecnost iz zidova glavica, da sam povukao kozicu i glavic umotao u papir (kako tecnost ne bi dospela do ostecene koze jer je to izazivalo peckanje) i tako nastavio da spavam. Kada sam ujutro pogledao penis, video sam da mi se kozica nadula i ne moze da se vrati (parafimoza), otiso isti dan u hitnu i urolog me sredio i prepisao TriDerm mast da mazem 2 puta dnevno ujutru i uvece ali prvo da operem penis. Naravno sa mazanjem da pocnem kad prodje parafimoza, rekao mi je da stavljam led i to je tako bilo, brzo se povuklo. Kada sam mazao TriDerm mast crvenilo se povuklo i spolja i unutra, takodje me nije svrbelo, ostala je jedna bleda tackica na glavicu. Mazao sam tako 7 dana(istrosio skoro celu tubu), hteo sam da odmorim par dana pa da radim bris. Medjutim ja posle 1 dana dozivim nocni orgazam i svrsim, kada sam otisao u wc vidim veliko crvenilo na kozici i glavicu i otad pocinje da me pece, i imam sluz neku kao da se ljusti koza, nasao sam na forumu da se to zove Smegma. Posle 2 dana odem da dam bris i rezultati kazu nema bakterije. Sada me mnogo pece i kad ga perem, pokusavam hladnom vodom posto me tada manje boli. Planiram da idem kod privatnika. Da li smem da stavljam sodu bikarbonu na ove rane? Supruga mi ima herpes, da li je mozda povezano sa tim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pet Apr 19, 2019 2:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Брис би требао да буде само брис па да нађу све чега има. Ако се баш зове "бактериолошки" онда испада да траже само бактерије.

Крема није морала да се испере за три дана, зависно колико је масна.

Водени раствор соде бикарбоне колико ми је познато може свугде да се примени.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pet Apr 19, 2019 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 19, 2019 1:11 pm
Postovi: 8
Hvala na brzom odgovoru. Bas pise 'bakteroloski' na tom papiru sa rezultatima. Videcu jos nekoliko dana da perem pa onda ponovo da uradim bris, za svaki slucaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pet Apr 19, 2019 11:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 19, 2019 1:11 pm
Postovi: 8
Iso sam veceras kod privatnog dermatologa, kaze da mi je ovo Lichen ruber(planus) ili Lichen Erosivus. Nije uspeo da nadje slike na internetu da mi pokaze, ali sam ja kuci pogledao i video da ne lici. Hteo je da mi da inekciju Diprophos-im ali sam odbio. Prepisao mi je da mazem kremu Butavate(Dermovate ili Clobetasol), ovo su teski steroidi kako sam procitao na internetu. Sta mi savetujete?

Slikao sam slike. Aco ako mozes da pogledas ili bilo ko, i da mi kaze da li su ovo gljivice ili sta vec i jel moze soda bikarbona ovde da pomogne:

http://tinypic.com/r/6ss9vq/9
http://tinypic.com/r/33yj9k9/9
http://tinypic.com/r/2rr6xkg/9
http://tinypic.com/r/2u8a0kx/9
http://tinypic.com/r/qnqqtj/9

Hvala unapred svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pet Apr 19, 2019 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 19, 2019 1:11 pm
Postovi: 8
Evo ovde sam ispravio slike, trebalo bi da se vide kao embedovane.

Slika
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Sub Apr 20, 2019 10:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Уф, ти баш имаш жешће оштећење. Не могу да претпоставим шта је узрок.

Ништа засигурно не знам шта бих ти рекао. Мислим да би могао да пробаш пенис да потапаш у водени раствор соде бикарбоне (мала кашика на два деци воде или боље физиолошког раствора) и држиш га који минут. Мислим да не би требало да пече нити ишта друго. После тога немој да га исипираш већ само отреси и сачекај да се просуши.

Ако због нечега треба да га опереш водом, мислим да би било најбоље да то радиш физиолоким раствором.

Једино ми пада на памет да га после третмана содом, намажеш Пантенол машћу: http://www.apotekasrbotrade.rs/srpski/proizvod/panthenol-mast

Мислим да би била боља Прополис крема коју прави Пчеларска кућа Ковачевић: https://www.maslina.rs/proizvodi/prirodna-kozmetika/nega-tela/propolis-krema-35-g.html

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Ned Apr 21, 2019 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 19, 2019 1:11 pm
Postovi: 8
Aco hvala ti sto si odvojio vreme da me posavetujes i pogledas slike.

Da bas je veca iritacija, najveca od kad mi je sve to pocelo. Cak nekad kad ga brisem da bi ga osusio pojavi se tackica krvi.

Krenuo sam da ga ispiram sodom bikarbonom odmah ono vece cim si mi odgovorio na prvi post, juce sam ga ispirao 3 puta dnevno i to po 10 minuta, ostavim ga konstantno u casi sa vodom i sodom bikarbonom (nadam se da nije mnogo). Dok stoji tako primetio sam da se od penisa razdvaja kao neka bela nit, kao zavese neke da se prave, i tako se odvoje i odu do zidova case.
Inace ne pecka me dok je u rastvoru. Jedino u toku dana u nekoliko navrata mi se javi kratak svrab/peckanje. Ne pecka me dok mokrim.

Sutra idem da kupim fizioloski rastvor, pantenol mast. A ovu propolis kremu cu naruciti preko linka koji si mi poslao, ako nema u apoteci.

Ako imas jos neki savet za mene, sta bih mogao jos da ucinim, slobodno mi javi. Vidim da si na ovom forumu pomogo puno ljudi, hvala ti i na njihov red.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bakterije u spermogramu i na brisu glansa
PostPoslato: Pon Apr 22, 2019 11:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пенис је боље да не бришеш већ евентуално мало потапкаш тоалет папиром.

То што ти се "одваја" скоро сигурно су гљивице, вероватно кандида. Оне се тако шире и размножавају. Да ти раствор соде није слаб? Раствор соде мора да буде клизав када га прстима "протрљаш".

Користим "Ц" соду бикарбону у паковању од пола кила и колико сам испробао остале, она је најбоља а и цена је сасвим у реду.

Верујем да тај искоришћен раствор соде бациш. Чашу треба добро да опереш и најбоље је да једну исту чаши/посудицу користиш у те сврхе. Можда је најбоље да после испирања пениса течност проспеш и у чаши оставиш нову воду са содом, а када ти чаша буде поново потребна да то проспеш и направиш нови раствор за испирање. Нисам паметан шта је најбоље код тако јаке инфекције у смислу дезинфекције чаше.

Испирање од 10 минута је одлично. Добро је да имаш стрпљења. Можда можеш мало да пробаш врхом прста благо да истрљаш површину коже како би се наслаге лакше скинуле.

Повремен свраб значи да ране зарастају.

Прополис маст може да се купи само у неким продавницама здраве хране.

Не знам шта бих ти више рекао. Води рачуна о хигијени приликом "третмана". Не би ваљало да ти кандида уђе у очи или нос.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: