Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Visok kreatin i urea kod sportista! (nekoliko godina)
PostPoslato: Čet Mar 14, 2019 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 14, 2019 7:57 pm
Postovi: 1
Pozdrav, imam problem sa povisenim kreatininom i ureom vec par godina, urea je uvek povisena, nekad malo iznad (8,5 8,6) a nekad dosta vise 10,4 dok je kreatinin nekad malo ispod granice 106, a nekad i mnogo vise 130. Krivo mi je sto imam problem sa tim a ne pijem i ne pusim u opste, imam lepu ishranu, gledam da ne preterujem ni sa cim, malo mesa, malo ribe, dosta voca i povrca, slatkise ne jedem. Bavim se sportom, treniram rvanje, desetak godina, i idem u teretanu, i treninzi su mi nezamislivo teski visokog inteziteta sa jako malo pauze. Mozda i to moze biti u uzrok, ali me cudi jer nekad mi rezultati budu pa skoro dobri, sa jako malo povisenom ureom. Suplemente ne koristim jos od 2013 godine, jer sam imao napad zucne kese, na ultrazvuku u uregentnom su mi rekli da imam kamen 2 cm, i da moram izvadim zucnu kesu, da bi nakon godinu dana na ultrazvuku, nisu nista naslu u zucnoj kesi. Od tad ne pijem nikakve suplemente do dana danasnjeg a pio sam samo kreatin, glutamin i protein,i imao sam obilne ishrane sa puno proteina. Danas sam vadio krv i kreatinin mi je bio 113,2(62-106) a urea 9,5(2,8-8,1) dok su mi prethodni rezultati 03.07.2018 bili skoro dobri, ALT,AST, bilirubin ukupan i direktan, bili si dobri i kreatin je bio dobar 103, jedino urea 8,6 je bila povecana malo. Imam dosta rezultata ovde, a najgori rezultat mi je bio 07.04.2016 godine kada je kreatinin bio 130, a urea 10,4 posle toga nekad bude kreatinin nizi od ureje a nekad veci, uglavnom ni na jednom rezultatu urea nije spala ispod 8,5. Isao sam kod doktorke prosle godine i rekla mi je ako ne budu dobri rezultati da uradim ultrazvuk bubrega, ali posto su bili skoro dobri rezultati nisam isao na ultrazvuk.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 136 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: