Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Неурологија
PostPoslato: Uto Feb 19, 2019 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2007 11:04 pm
Postovi: 5
Мој велики проблем је почео прије 2 месеца, имао сам неке проблеме у вези синуса, јер нешто више од 15 година имао сам дијагнозу синузитис, добро сам се борио са тиме, јер водим у главном здрав живот. Значи прије 2 мјесеца наступају ужасне главобоље 24 сата нон стоп. Углавном осећам болове на левој страни дубоко у корену ока и лева слепоочница боли на притисак и немогу да наслоним главу на ту страну. Одлазим код оториноларинголога снимају главу ваде крв и остале претраге, нису ништа нашли што се тиче синуса, једино десна страна носне шупљине је нешто ужа од леве. Био је заинтересован да ми то сече и проширује што сам одбио јер немам проблем при дисању. Затим сам тражио Неуролога, (Заборавих да напоменем да живим у УСА) имам заказан термин тек за 2 месеца, што је јако фрустрирајуће. Узимао сам таблете против болова (Туlenol, dayquil, Nyquil,ibuprofen) не помажу пуно, чини ми се да је још горе. Прије 2 дана одвезем се у Хитну помоћ, ту ми ураде све претраге и поново ураде CT Scan, крв, сви налази уредни крвни притисак 125/85 дали су ми још инфузију и две инјекције кроз инфузију (Reglan, Benadryl) To me je смирило само за ту ноћ.То сам платио 1500 дол. други дан све по старом несносна главобоља почиње одмах после дејства оне двије инјекције, одем у апотеку и тражим савјет, препоруче ми јаке таблете за болове Aleve , дјелују 12 сати, мало лакше ми од њих али углавном осјећам се лоше ноћу будим се и као дам ми је глава утрнула. Преко дана док са у стојећем положају боље се осећам међутим чим легнем у водораван положај истог момента почиње главобоља. Дали је неко од вас имао нешто слично и како сте се лечили.Дали неко може да ми препоручи доброг Неуролога у Београду, исплатило би се доћи јер овде се дуго чека и јако је скупо и кад има осигурање.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Неурологија
PostPoslato: Sre Feb 20, 2019 1:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Када прстима снажно притискаш различите тачке на лицу осећаш ли појачање или смањење болова?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Неурологија
PostPoslato: Sre Feb 20, 2019 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2007 11:04 pm
Postovi: 5
Да осећам само на левој страни лица. Преко дана знатно мањи болови док стојим а чим легнем у кревет и подигнем главу на 3 јастука почиње пулсирање. А ти болови на додир леве стране су стални.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Неурологија
PostPoslato: Sre Feb 20, 2019 8:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Pipbi i ocne jabucice da li ima razlike u napetosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Неурологија
PostPoslato: Sre Feb 20, 2019 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2007 11:04 pm
Postovi: 5
Нема кад пипнем очне јабучице никаквих болова.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Неурологија
PostPoslato: Čet Feb 21, 2019 11:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Значи да имаш јаку упалу синуса који су већ под великим унутрашњим притиском.

Имаш неке савете на мом сајту http://www.aca.rs везано за синусе, али генерално помаже само грејање лица (синуса) евентуално уз антубиотике. Грејање можеш да радиш уз помоћ електричног јастучета или неке лампе са сијалицом од рецимо 60W па грејеш са неког растојања које ти прија (пола сата једном дневно или чешће). Наравно ради се о сијалици са ужареним влакном.

Пожељна је употреба и неких капи за отварање синуса и препарата за разређивање секрета.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Неурологија
PostPoslato: Čet Feb 21, 2019 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2007 11:04 pm
Postovi: 5
aaaca, по ономе како се ја осећам и ономе о чему ти пишеш, најприје би било то око синуса. Пробаћу те савјете. Хвала


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Неурологија
PostPoslato: Pet Feb 22, 2019 11:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јаку упалу синуса сигурно имаш. Да ли имаш још неки проблем тешко ћеш открити док синусе не излечиш. Јави резултат.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: