Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tamni krugovi ispod ociju
PostPoslato: Ned Feb 17, 2019 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 17, 2019 1:41 pm
Postovi: 3
Pozdrav! Prvi put sam na ovom forumu tako da nadam se da cete me prihvatiti :D Imam problem sa podocnjacima jos od 6. Razreda osnovne skole, a mozda cak i pre. Do dan danas ostali su tu i ne znam sta da radim. Probao sam neke prirodne nacine da ih se resim, npr. Kolutovi krastavca ili kolutovi krompira ili cak i kesice zelenog caja ohladjenih u frizideru. Medjutim, nista od toga mi nije dalo toliko veliki uspeh. Takodje, radio sam brojne analize krvi koje su pokazale da nemam nikakvih problema sa bilo cim. Pretpostavljam da je ovo geneticki problem, ali puno bi mi znacilo ako neko ima neki savet za resavanje ovih podocnjaka jer mi jednostavno kvare izgled i cine me da izgledam bolesno i umorno. Inace imam 17 godina, ove godine punim 18. Bavim se fudbalom jos od 4. Razreda i pokusavam da se sto zdravije hranim. Imam takodje i tamniji ten, pa eto mozda je i nesto do toga jer ja vise ne znam. Nadam se da mi neko moze pomoci, hvala unapred!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamni krugovi ispod ociju
PostPoslato: Pon Feb 18, 2019 11:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико спаваш, како спаваш и када? Колико користиш екране (рачунар, мобилни...)?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamni krugovi ispod ociju
PostPoslato: Pon Feb 18, 2019 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 17, 2019 1:41 pm
Postovi: 3
aaaca je napisao:
Колико спаваш, како спаваш и када? Колико користиш екране (рачунар, мобилни...)?


Bicu iskren. Poprilicno koristim i telefon i racunar. Racunar 2-3 sata, a telefon jedino ako mi neko posalje poruku ili me pozove. A sto se tice spavanja, spavam 8-10 sati, mislim da je to sasvim dovoljno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamni krugovi ispod ociju
PostPoslato: Pon Feb 18, 2019 3:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Два-три сата није страшно и не би требало да ти прави подочњаке. Спаваш такође довољно и једино је питање какав ти је квалитет сна. Можда је десет сати превише али нема везе.

Знам да проблеми са неким унутрашњим органима могу да праве подочњаке али нисам сигуран око детаља па не бих да пишем.

Имаш ли идеју шта је то могло да ти се промени у шестом разреду па да изазове подочњаке?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamni krugovi ispod ociju
PostPoslato: Pon Feb 18, 2019 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 17, 2019 1:41 pm
Postovi: 3
aaaca je napisao:
Два-три сата није страшно и не би требало да ти прави подочњаке. Спаваш такође довољно и једино је питање какав ти је квалитет сна. Можда је десет сати превише али нема везе.

Знам да проблеми са неким унутрашњим органима могу да праве подочњаке али нисам сигуран око детаља па не бих да пишем.

Имаш ли идеју шта је то могло да ти се промени у шестом разреду па да изазове подочњаке?


Mislim da sam i pre 6. Razreda imao i da sam u tom nekom periodu dobio racunar i bas puno ga koristio. Cak i po 6-7 sati dnevno, to je jedino sto mi pada na pamet. A sto se tice unutrasnjih organa to je sve u redu, sve analize moguce sam odradio i krvne i jednom sam otisao cak i na magnetnu rezonancu.. Jedino sto mi pada na pamet je na primer eto to sto sam mnogo vise vremena ispred racunara provodio. Ponekad sam i ostajao do kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tamni krugovi ispod ociju
PostPoslato: Uto Feb 19, 2019 10:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Онда лако може бити да је рачунар узрок. Можда неправилно гледаш па се очи уморе више него што би то био случај код некога ко би исто време проводио пред екраном али у правилнијем положају не напрежући очи.

Можеш да погледаш ове моје текстове о очима пошто може да има везе и са капцима, почевши од овога па на даље:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/oci_los_vid
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ramena_racunari
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/odmor_igrice
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/sedenje

Само сам неке линкове поставио а ти прошетај и по осталим текстовима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: