Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: anoreksija
PostPoslato: Uto Feb 12, 2019 12:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 05, 2019 10:06 pm
Postovi: 10
visina 182, tezina 54,5 redovna stolica malo teze spavam, budim se najmanje jednom ne vise od 3 puta, lagan san totalno, nezz zasto, prelazim tih nekih osnovnih 1500-2000 koraka dnevno cisto da ne sjedim, savjeti sta jesti kako se izborit s ovim, neka iskustva jer vec malo psihicki padam...? btw jedem dosta UH to me mozda izvlaci...prehrana mi se zasniva na hljebu, tostu, rizi, krumpiru, kikiriki maslacu, juhama, jogurtima, light namazima itd, da li mogu uvrstit i da li bi se isplatilo uvest nesto masniju i visokoproteinsku hranu? npr malo masniji sir ili neko meso govedina janjetina itd..svaki savjet i pomoc dobrodosao, ne ide mi se doktoru jer je tu zdravstvo jako lose, uglavnom nalazi i tablete a to mi ne pomaze..hvala.,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anoreksija
PostPoslato: Uto Feb 12, 2019 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2019 1:57 pm
Postovi: 1
Ne znam što reć.....BMI od oko 17 je crveni alarm. Ne znam sa kime živiš, čime se baviš i što radiš....ali ovo je jako ozbiljno stanje. Te je moj savjet - hitno doktoru!
Kao što je već prepoznata sama tema - anorexia. Ali uopšte nije naivna, i sem promena navika u prehrani, neophodno je i psihološko i psihijatrijsko savetovalište. Zatim, neophodno je uvesti i nešto proteina u tu ishranu! Jaja, meso peradi...obavezno neki sir, ma kakav light jogurt....punomasni mlečni pripravci. A voće?
Znači...pod 1. napiši šta sve pojedeš/i u koliko sati u toku dana/; pa sa time /a poželjno je i sa jednom laboratorijim gde će se videti krrvna slika, nivo gvožđa, šećera, jetrine probe/ kod nutricioniste; pod 1. i dalje, potreban jedan ozbiljan psiholog i psihijatar, mora timski. Ima li ikoga u obitelji ko je zainteresiran za tvoje zdravstveno stanje?
Podrška porodice je dobro došla.
Ima li ko od prijatelja?
I to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anoreksija
PostPoslato: Uto Feb 12, 2019 2:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 05, 2019 10:06 pm
Postovi: 10
pa imam snage koliko toliko, krecem se jedem nalazi su uredu, imam redovnu stolicu, jedino sto su mi te kile problem, i btw.bez ljutnje pitao sam za neki savjet u vezi prehrane i vezi problema a ne popovanje za doktora, nutricioniste, porodice itd...tako da bih volio da se drzimo toga, pitanje broj 1. da li je problem ako se prehrana zasniva na UH(hljeb, riza, makaroni, voce, povrce itd), 2.najlakši unos proteina tj koje meso i u kojim kolicinama? 3.kako najlakse unijet tih dodatnih 400-500 kalorija? hvala lijepo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anoreksija
PostPoslato: Uto Feb 12, 2019 9:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Могуће је да имаш неке паразите у организму. У том случају промена исхране ти неће помоћи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anoreksija
PostPoslato: Sre Feb 13, 2019 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 05, 2019 10:06 pm
Postovi: 10
kralju ako unosim malo hrane i mršam kakvi paraziti? znam zašto sam smršao samo mi je sad problem...pitam za konkretne savjete kako se vratit a ne uzroke, isto da pisem spanski XD pitanja su jasna ne znam sta vi odgovarate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anoreksija
PostPoslato: Sre Feb 13, 2019 11:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па ако знаш шта је узрок онда само њега елиминиши. Ако премало једеш само повећај унос хране. Читаве књиге су написане о разним начинима исхране па ваљда не очекујеш да ти их ове преписујемо?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anoreksija
PostPoslato: Sre Feb 13, 2019 1:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 05, 2019 10:06 pm
Postovi: 10
ne ocekujem da mi ih prepisujete vec neki konkretan odgovor i sve što bi dobro došlo...šta otvara apetit i za zdravo debljanje, da li bi mi smetalo ako bih unosio i malo nezdravije kaloricnije hrane itd, koliko vode? koliko uh? koliko proteina? pitam pa ako neko zna nek odgovori...neki konkretni savjeti za opustanje i tjeranje tih misli itd...lako je rec jedi i opusti se ali treba to izvest, ne mislim nista lose samo trazim konkretne odgovore, to je to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anoreksija
PostPoslato: Čet Feb 14, 2019 1:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Неке одговоре у вези потребе за водом и избора хране можеш да прочиташ на мом сајту у неколико текстова, редом:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/voda_dilema
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ishrana

Што се тиче калорија у питању је прилично велика обмана. Калоријски састав неке хране не значи да она теби лично толико значи. Ако би појео мало плутонијума теоријски би могао од тога да живиш неколико векова само што је проблем то што твој организам не може да искористи доступне калорије из плутонијума. Мало карикирам али то је суштина.

Генерално треба се држати исхране поднебља на коме си одрастао и то од пре 100 година. Савремена исхрана није здрава. Није поента да се угојиш а разболиш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anoreksija
PostPoslato: Čet Feb 14, 2019 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 05, 2019 10:06 pm
Postovi: 10
ajde evo konkretno da pitam, hoce li i da li smeta 200-300 grama hljeba dnevno jer nisam baš mesojed a i navikao sam na tu ishranu, smršao sam jer sam izbacio hljeb i više se kretao pa sam navikao tijelo da ne jede, sad preferiram tost hljeb, interesuje me da li smeta tolika kolicina hljeba naravno uz nekih 150-200 grama povrca dnevno najvise mrkva, krastavci, zelena salata i jos preferiram namaze kikiriki maslac, sirni namaz itd uz jogurte i kozje mlijeko od mlijecnih proizvoda, krumpir riza i riba su mi redovni, zanima me da li je to relativno zdrava prehrana narocito hljeb u tim kolicinama a za ostalo se mogu snaci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anoreksija
PostPoslato: Čet Feb 14, 2019 2:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Хлеб је намирница која је кроз историју омогућила народу да преживи. Дакле здрава је. Наравно, то се односи на хлеб прављен на старински начин - без адитива.

Сва храна је здрава ако није фабрички обрађена нарочито на савремене начине.

Све то што пишу немој кувано, те немој пржено, те немој ово са оним и оно са овим, су глупости. Најважније је да се не уноси хемија кроз храну и да се избегавају високо обрађене намирнице као што је зејтин, соја, маргарин итд. Конкретне намирнице погледај тамо на мом сајту.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 105 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: