Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Jan 13, 2019 10:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Inostranstvo, можеш ли молим те поново да напишеш колико процентни Луголов раствор користиш и колико га дневно узимаш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Jan 17, 2019 2:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Postovi: 28
Evo da ti odgovorim umesto Inostranstva jer sam kopitao neke njegove postove evo:
"KAKO JE INOSTRANSTVO PIO LUGOL
Ja sam tacno kako pise u jednom tekstu pio
3 puta dnevno sa obrokom,u pola case vode sam stavio dve kapi lugola i dve kafene kasikice sirceta pomesam i popijem to je sve samo sto nikako nesme da bude metalna kasikica nego drvena ili plasticna jer lugol ne sme u kombinaciji sa metalom!

LUGOLOV RASTVOR U VODI
5% JOD. 10%KALIJUM"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Jan 17, 2019 11:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Супер! Хвала.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Feb 01, 2019 10:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Inostranstvo, што је најгоре потпуно сам заборавио да сам твој текст са линковима поставио на мој сајт: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/prostata_4

Почео сам да пијем Луголов раствор али капљем на коцку шећера. Нисам сигуран око капања у воду колико ће остати на зидовима чаше.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Feb 08, 2019 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2019 4:29 pm
Postovi: 12
Da se i ja zapljunem...
Pozdrav svima.
Danas sam dobio dijagnozu iz naslova. Sa dodatkom LUTS+retentio urinae incompleta.

Pregled je obuhvatio UZ urogenitalnog trakta, UZ abdomena, UZ testisa, digitorektalni pregled prostate, nalaze krvi i urina (uobicajene, provera funkcije bubrega, jetre, itd.).
Svi nalazi su ok, apsolutno u redu, osim retencije mokrace (oko 200ml).
Probleme vucem dosta dugo, bar dve godine. Slabiji mlaz u pocetku, pri kraju isprekidan,(kada je nastao problem), pa sve isprekidaniji (danas je upravo takav, izmokrim se uz naprezanje gotovo odmah po pocetku mokrenja, uz mnogo isprekidan mlazeva). I osecaj da nije ispraznjena besika (kao sto i nije). Drugih simptoma nemam, nikakva peckanja, bolove, nemam nocno mokrenje, itd. Imao sam pre mozda dva-tri meseca blage bolove u desnom testisu i iza stidne kosti, ali su prestali posle terapije cajevima u roku od desetak dana.
Pregled je potvrdio sve ono sto sam i rekao doktoru, ali me je zbunila dijagnoza. Zar to ne lici vise na BHP? Za prostatu je napisao - homogena, ogranicena, volumena oko 32g, limitaran. zlezdasta (ovako je napisao, ne znam sta znaci ta tacka izmedju) ali i srednje napeta, a sulkus je prisutan, exprimat nema, nije suspektna.
Na moje pitanje koja je razlika izmedju ovoga i karcinoma, nisam dobio jasan odgovor.
Prepisana terapija je : UROREC 4mg 1x1 tri meseca, CITERAL 500mg 2x1 prvih 20 dana, nakon toga CONPROSTA FORTE CAPS 2x1 dva meseca. Kontrola za tri meseca, prethodno pozeljno uraditi marker psa+index psa.

Da li i vama ovo izgleda kao hronicni prostatitis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Feb 08, 2019 7:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мени је то типична упала простате која је отекла и омета мокрење.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Feb 09, 2019 1:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2019 4:29 pm
Postovi: 12
Boze pomozi da je tako. Mene je preplasilo sto je dr bio maksimalno opusten i govorio da sve lici na blagi prostatitis, sve do momenta dok nije video kolicinu zaostale mokrace u besici. Tada je bas burno reagovao (na 200ml), zacutao, ispisao nalaz i pozdravio me.
Naravno, u nedostatku objasnjenja, konsultovao sam internet i napravio najvecu mogucu gresku. Sad sumnjam i na slabljenje detruzora, sto bi gledajuci na kolicinu zaostale mokrace, moglo voditi potpunoj retenciji i ugradnji katetera. A pre bih odabrao bilo sta drugo, nego to... Nadam se da bezrazlozno panicim, ali me brine dugotrajnost problema koji imam sa izmokravanjem i nisam siguran da je dr to shvatio na pravi nacin. I to sto je pregled prostate prstom trajao maksimalno 2 sekunde. Mozda zato sto covek ima visedecenisko iskustvo, ne znam...
Tebi hvala na odgovoru, svakako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Feb 10, 2019 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2019 4:29 pm
Postovi: 12
@inostranstvo

Koristio sam caj od male mlecike i uvin caj, ne znajuci sta mi je, a vodio sam se time da ne moze da steti.
Verovatno cu opet ici na pregled, ukoliko nesto ne krene na bolje u narednim danima, bilo kakav pomak. Urorec bi trebalo da brzo ispolji dejstvo, koliko sam ja citao.
Trenutno imam jos jedan simptom. Hteo sam da proverim da li lek ima na mene dejstvo kao i na vecinu pacijenata i ima. U pitanju je izostanak ejakulata i to nakon samo jedne tablete. Iako sam upozoren na to, blago receno sam se sokirao. Sperma se ili ne proizvodi ili se izlucuje putem mokrace. Elem, od sinoc imam pojacan pritisak u donjem delu stomaka, u besici pretpostavljam, koji strasno iritira. Da li zbog izlucivanja sperme u besiku ili ne, nemam pojma. Nije u pitanju bol, nego kao da je puna besika, a ja nemam nagon za mokrenjem. I kad ga dobijem, izmokrim u skladu sa onim koliko sam otprilike popio do tada. Uz napor, ali izadje nekako. Znaci, nije da ne mogu uopste, ali mi se cini kao da je besika puna i dalje, samo nema nagona za mokrenje u skladu sa punocom. I to me opet dovodi do onog cega se najvise plasim, a to je da mi je oslabila sposobnost detruzora da izbacim mokracu iz besike. Zbog toga cu verovatno i otici opet na pregled, ukoliko ne dodje do poboljsanja narednih dana, samo ne znam kod koga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Feb 10, 2019 10:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Inostranstvo, мазао ја на кожу али чини ми се да не могу довољно да унесем у организам. А онда ме ухватио и грип и пореметио експериментисање.

vw1976, батали секс и сличне активности на неколико месеци. Сада не треба да оптерећујеш простату ничим. Ја бих узео да грејем простату седећи на нечему врућем бар пола сата, свакодневно. И наравно, Натролов Простатексел, Луголов раствор... Имаш на мом сајту нека искуства и савете...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Feb 11, 2019 10:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Inostranstvo, да, знам то за мазање на кожу. Интересантно ми је да после неколико часова флека од јода на кожи потпуно нестане.

Користим раствор калијум (потасиум) јодид 4% плус јодин 2%. Почео сам да користим због мојих повремених али редовних бактеријских инфекција грла и да видим да ли ће ми можда убрзати метаболизам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Feb 17, 2019 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2019 4:29 pm
Postovi: 12
Proslo je 8 dana od kako koristim terapiju koju mi je dr dao - Urorec 4mg 1x1 i Ciprocinal 500mg 2x1 i stanje je gore nego pre pregleda. Neki dan mi se stvori jak pritisak u besici, ali slabo mokrim, tj mlaz se nista nije poboljsao, sav je isprekidan, neki dan nema pritiska, a danas sam uocio 2-3 kapljice bledocrvene mokrace na samom kraju mokrenja. Osecam se uzasno, narocito nakon procitanih tekstova na netu, jer je sve povezano sa najgorim bolestima, bas u mom slucaju, gde ne osecam bol prilikom mokrenja. Citao sam vase tekstove i znam da je to karakteristicno i za prostatitis, ali s obzirom da su meni simptomi gori nego pre pregleda, bas me je uhvatila panika i da nemam Xalol, ne znam kako bih izdrzao.
Nisam pametan sta dalje da radim. Otisao bih na dalje preglede, ali ne znam nijednog lekara koji je za preporuku. A da se provedem kao prvi put radije ne bih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Feb 18, 2019 11:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Inostranstvo, заборавио сам најважнију ствар ваљда због тога што се отегла. Почео сам да користим Луголов раствор због инфекције синуса која је прешла на носне каналиће према ушима па изазива брујање. Пио сам оригано уље годину дана и мало ми је помогло. Сада хоћу да видим да ли ће ми Лугол помоћи да се потпуно решим проблема.

vw1976, да ли су ти проверили да немаш песка или камења?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pon Feb 18, 2019 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2019 4:29 pm
Postovi: 12
I ja sam prvo pomislio na to, ali ultrazvuk pokazuje malu kolicinu peska, odnosno dr tome nije posvetio neku paznju.
Zakazao sam sutra novi pregled, na drugom mestu, pa cu da vidim sta ce biti. Meni se epizoda sa vidljivom hematurijom nije ponavljala, ali i jednom moze biti katastrofa, koliko sam citao. A opet i ne mora... Ostali simptomi su tu jedan dan ih ima, pa ih sutra nema, a ima nekih drugih, prilicno konfuzno stanje. Mokracni mlaz mi se malo poboljsa kad se nakupi puno mokrace, onda moze da bude dosta dugo neprekinut, ali kad je nema puno, a imam nagon za mokrenjem, onda bude kreni stani, vise puta i to uz napinjanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Uto Feb 19, 2019 10:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта пијеш од течности и коју количину?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sre Feb 20, 2019 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 08, 2019 4:29 pm
Postovi: 12
Inace pijem malo tecnosti od kad znam za sebe, narocito vode, ali sam se u poslednje vreme naterao da to povecam. Sa sve cajevima i supom bude najvise 1.5l-2l dnevno.
Izbacio sam skoro skroz gazirano, a pijem sem vode i limunadu, negazirane sokove...
Elem, bio sam juce kod dr. Profesora, ako je to bitno.
Postoje razlike u nalazima. Ne velike, ali ipak razlike. Prostata je definitivno pod upalom, ali je njena velicina po njemu 25ml i ne bi je lecio antibioticima, ali kad sam vec poceo da ih pijem, treba da zavrsim terapiju. Urorec je izbacen. Svi ostali organi su na UZ ok. Rezidualni urin je ovog puta bio 100-120ml, ali uz veliki napor i nekoliko odlazaka u wc. Kao i prethodnog lekara, mogao sam primetiti da ga je iznenadio taj podatak, na osnovu svega prethodno pregledanog, iako sam ja ovog puta bas naglasio od kad tegobe traju i koliko je mokrenje isprekidano.
Zakljucak je da on misli da je problem sa vratom besike, verovatno. Zakazan mi je uroflow i uretrocistoskopija. Prilicno samouvereno mi je rekao da ne moze biti nista strasno, ali ne znam kako to zna, kad se tim pregledom svasta moze utvrditi i pronaci... Na sve to, ja mu NE spomenem da sam imao dve-tri kapi krvi pre neki dan... A zbog toga sam se i uspanicio i otisao na jos jedan pregled. Bas se ne snalazim u svemu ovome, nisam duuuugo bio ovako bolestan...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: