Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Konizacija.....
PostPoslato: Čet Jan 24, 2019 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2019 11:25 pm
Postovi: 1
Tačno pre godinu dana zbog trece grupe Papa testa rađena mi je biopsija grlica i kanala, te dobijen nalaz Dysplasia cervicis uteri levis , CIN II ? u tri grupe (,,ostrvca,,) celija. Plocice su upucene na Patologiju u Beograd radi pregleda komletnog materijala i o proceni IHH bojenja. Posle dva meseca stigao je odgovor da nije moguce tvrditi postavti pravu dijagnozu zbog oskudnog materijala. Posle dva meseca onovljen je papa test i utvrdjena druga grupa. Odlucila sam da ne zurim na konizaciju. U avgustu je papa pokazao trecu grupu i na preporuku lekara koristila vaginalete ya bakterije i gljivice.
Papa test je ponovljen i u decembru, ponovo treca grupa, ponovljena biopsija sa sledecim nalazom: I: Cervicitis chronica (virosa) papillomatosa-sa fokusima metaplazije epitela. II: Dobijeni su veoma oskudni uzorci epitela (endocervix) sa elementima dysplazije.Napomena: Procena dysplazije nije moguca, poželjne su češe kotntrole.
Zbog prethodnih nalaza doktorka mi je preporučila konizaciju u roku od šest meseci.

Značilo bi mi i Vaše mišljenje.....poštovanje, Viridiana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konizacija.....
PostPoslato: Sub Jan 26, 2019 11:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Mislim da bi sada trebala uraditi konizaciju. Procitah da si u nalazu imala i papilome,sto znaci prisustvo HPV, a s prisustvom HPV ,polako sa CIN II ides ka CIN III.A zasto bi cekala da dodje i do CIN III. Bilo koji CIN uglavnom znaci prisustvo HPV virusa koji bi vodio u displazije,teze displazije tj.prekanceroze.CIN ne moze vaginaletama da se leci.Drugaricama mi je pre 10 godina sa svojih 20 godina, imala papa III-HSIL.Biopsija pokazala CIN 2 .A HP nalaz posle konizacije CIN 3.Odstranjeno i nikakvih problema posle.Danas ima dvoje dece.Ja sam imala papa III-acus.Biopsija cervicitis cr,bez Cin-ova i HPV.Vaginaletama mi je regulisano i sledeci nalaz je papa II grupa.A za prisustvo CIN-a preporucila bih da uradis konizacuju


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: