Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Razlozi za povećanu kiselinu
PostPoslato: Ned Jan 20, 2019 7:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 28, 2014 8:10 pm
Postovi: 4
Poštovani/na,

poslednjih mesec dana povremeno osećam u ustima kiselinu koja se vraća iz stomaka. Pročitao sam na nekim mestima da ukoliko se to dešava duže vreme da može da ošteti digestivni trakt i usta (zube). Da li znate šta se u ovom slučaju smatra pod ''duže vreme''?

Ovo mi se dešava u toku dana, ali možda se dešava i u toku noći. Koji bi trebalo da bude pH pljuvačke ujutru čim se probudimo? Kupio sam trakice za merenje pH, pa me zanima koliki bi pH trebalo da bude kod zdrave osobe.

Inače, počeo sam da vodim više računa o tome šta jedem, izbacio sam alkohol, paradajz, mleko (stvari koje mogu da povećaju kiselinu). Nemam neke bolove, ne peče me u stomaku. Bio sam i kod doktora. Dao mi je samo tablete za smanjenje gorušice, ali ne bih rekao da mi to nešto pomaže. Da li može neka bakterija da izazove ove simptome? Testirao sam na kandidu i helikobakteriju, i testovi su bili negativni. Na druge bakterije nisam testirao.


Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Razlozi za povećanu kiselinu
PostPoslato: Ned Jan 20, 2019 9:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Све може да изазове стварање отпадних киселина у желуцу зависно од квалитета. Какво млеко? Па млеко се користи за неутрализацију киселине. Прочитај наредних неколико текстова о желуцу почевши од овога: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/zeludac

Прочитај и два текста о исхрани почевши од овога: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ishrana

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: