Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Karcinom mokracne besike
PostPoslato: Ned Jan 06, 2019 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2018 1:28 pm
Postovi: 7
Moja majka umpire od karcinoma mokracne besike.Ne znam odakle da pocnem.Pre dve ipo godine umrli su joj majka i otac u roku od mesec dana.Majka od uznapredovalog karcinoma jajnika,otac za njom,tek tako ne zna se od cega.Nekoliko meseci posle toga,moja mama dobija temperaturu koja traje mesec dana,dobija otoke po glavi i zglobovima,ocnim kapcima.Snima skenerom glavu,tu sve u redu.Orl pregled i snimak sinusa,u redu.Uz abdomens u redu.Ginekoloski uz i pregled i papa u redu.Rtg pluca-upala pluca.Lecila se,to sanirano.Sumnjaju na sistemske bolesti ali svi faktori dobri.Reumatolog joj ipak prepisuje Pronizon od koga joj bude bolje,sve to prodje i ona ga pije narednih godinu dana.Mamografija u redu.U aprilu 2018. mama krvari mokracom.Njena doktorka joj daje antibiotik jer sumnja na jaku upalu.Bakterije u mokraci pa lecenje toga.Zakazan joj i uroloski uz ali za mesec dana.Mama ode privatno kod urologa koji radi u Cacanskoj bolnici i on tada vidi nesto za sta nije siguran sta je pa zakazuje cistoskopiju.I kaze joj ovako “Sta god da je,nemate razloga da se plasite,cak i da je tumor,to je toliko malo i otkeiveno na vreme,ovi tumori ne daju metastaze,od toga se ne unite”.Cistoskopija potvrdjuje tumor i zakaze joj operaciju za 5.avgust.Operacija putem cistoskopije super prosla,mama se dobro oseca.Doktor otisao na odmor,cekamo patohistoloski nalaz.On stize posle dvadesetak dana TCC HG G2.Doktor kaze to je drugi stadium,prvi ne moze ni da se otkrije,ne treba nikakva terapija,kontrola za dva meseca.Mamu pocinje da boli karlica pa jedna noga pa to prodje pa pocinju bolovi u vratu i glavi,pa ruka.Guta diklofen konstantno.Izabrani lekar ne zna gde da je uputi.Sve na mamino insistiranje,hajde kod neurologa,snimi kicmu,gledao neurolog i rendgenolog,oboje kazu nema nista.Rtg pluca ponovo,sve cisto.Mama u strasnim bolovima,levu ruku ne moze da pomeri od bila.Opet na nase insistiranje posalju je u Cacak da legne da ispitaju.Endokrunolog joj napravio semu za inzulin jer je seceras.Reumatolog opet sumnja na sistemske bolesni,svi faktori opet dobri.Snime joj karlicu,nema nista,male degenerativne promene.Uz mokracne besike-vide recidiv.Cujemo se sa doktorom koji je operisao,on kaze”nema sanse da je recidiv tako brzo “.Ovo se desava u oktobru a u avgustu operisana.Posalju je na skener abdomena i karlice i tu potvrde promenu na besici,svi ostali organi u redu,na karlici degenerativne promene.Otpustaju je sa dijagnozom Paraneoplasticni sindrom i sve ce to da prodje kad operise besiku.Doktor nam posle toga kaze da ce je poslati u Beograd jer tamo imaju radikalnije metode.Zakazuje nam kod jednog urologa sa Klinike da je primi.Ali mami ponovo nije sterilna mokraca pa ponovo antibiotici dok prodje.Konacno,14.novembra treba da legne na Urolosku klinika.Noc pre toga je pocne straasno boleti i desna ruka.Levu vec nije mogla da koristi.Odlazimo na Kliniku i pricamo sa tim novim doktor im,on kaze da je jos prvi put trebalo da se vadi cela besika.Sleduje vadjenje besike.A ovi bolovi u rukama,pitam ja da nisu slucajno metastaze,on kaze ma nee,ne ide to tako.Pozvao neurologa da je pregleda,on kaze nije neuroloski neka pogleda ortoped.Snime joj oba ramena i posalju kod ortopeda.Ja krenula sa njom.Ortoped trazi da se odmah snime ponovo ramena ali sa humerusom.Odradimo to i ja bez mame udjem u ordinaciju da predam snimke i SOK-patoloski prelimi oba humerusa,metastaze!Jedan konzilijum,drugi konzilijum,scintigrafija skeleta-metastaze na lobanji,nekim prsljenovima,lipstick,humerusima,obe butne kosti i sve kosti karlice.Konzilijum za sarkome preporucuje znacajnije zracenje.Otpustaju je sa Klinike,doktor nam jasno kaze da nema aparata koji to moze da ozraci,hemioterapija bi je ubila za pet dana,nije indikovana operacija,nema nista,samo terapija bola.To mi je bio drugi sok!Pa kako bas nista da se ne pokusa?Izvodimo mamu iz bolnice,nista joj ne govorimo,ona misli da sleduje zracenje a mi jurimo veze da dobije bar jedno zracenje makar psiholski.U dokumentaciji koja je bila na Klinici pa je nismo videli,nalazim odluku prvog konzilijuma gde je odredjeno single shoot zracenje obe ruke.Niko na to nije rekao niti su sproveli tu odluku.Odlazimo na Onkologiju da bi nas tamo pitali ZASTO OVA ZENA DO SAD NIJE ZRACENA?Pa juri uput za bolnicko lecenje pa sve i svasta i mama bude zracena,zrace joj i levi kuk.Kazu nam da treba da prodje rti sedmice da bi se videli neki efekti pa onda ako se smanje bolovi da ide na konzilijum da odrede jos zracenja i eventualno hemioterapiju.Evo proslo je tri sedmice,mama je drasticno lose,jos uvek joj pomaze trodon,nisu strasni bolovi ali ona vise ne moze da ustane,uzasno je umorna,samo spava,ne komunicira,primila je jednu dozu Zomete ali primarni tumor je jos tu,ponovo krvari mokracom,raspad sustenance.Odemo brat i ja kod onkologa,zena nam kaze da stvarno vise nista ne moze da se uradi,da je trebalo posle onakvog ph nalaza da minimum bude prosledjena konzilijumu,da ne pominjem sti je tada i te kako bila u stanju da primi hemioterapiju.I eto,to je to,cekamo da umre.Za cetiri meseca od dijagnoze kancera koji “ne daje metastaze i od njega se ne umire “.Za cetiri meseca od toga da je sve bilo na vreme i da nije potrebna nikakva terapija.Ne krivim nikoga ali je ocigledno da je bilo greska.Sad je kasno.Ali,da li je moguce da kancer mokracne besike bude toliko agresivan?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom mokracne besike
PostPoslato: Ned Jan 06, 2019 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2018 1:28 pm
Postovi: 7
Ima gresaka u kucanju,izgleda da ne mogu da ispravim sad


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom mokracne besike
PostPoslato: Ned Jan 06, 2019 5:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да не може да буде толико агресиван. То у бешици можда је била само једна од метастаза.

Вероватно је све готово, али зар не бисте можда пробали бар са нечим једноставним као што је сода бикарбона и петролеј за осветљење?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom mokracne besike
PostPoslato: Pon Jan 07, 2019 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2018 1:28 pm
Postovi: 7
U besici je primarni.Postoji mogucnost da ima jos jedan primarni ali to vise niko nece da ispituje...Probali smo sodu bikarbonu,aloju,semenke kajsije,caj od korena maslacka ali kratko vreme jer ona sad sve odbija tako da je kasno.Jako brzo se sve izdesavalo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom mokracne besike
PostPoslato: Pon Jan 07, 2019 2:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зашто одбија? Да ли је свесна да ће ускоро умрети?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom mokracne besike
PostPoslato: Pon Jan 07, 2019 11:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2018 1:28 pm
Postovi: 7
Mislim da je odustala i to onda kada je saznala za metastaze iako je do pre tri sedmice mogla da prica i ustane uz nasu pomoc.Sada je u nekom cudnom stanju svesti,samo govori da je puatimo da spava.Ne komunicira i ni za sta nije zainteresovana.Trenutno je u bolnici jer je tamo primila Zometu,na nase insistiranje jer doktori smatraju da ne joj nista ne znaci,krvari pa dobija i nesto za zaustavljanje krvarenja i pritisak joj vrtoglavo skace.Telo joj je izmuceno,boli je gde god da je pipnemo,dok je okrenemo malo na stranu da dobije injekciju toliko se uspanici i umori da posle toga samo hoce da je ostavimo na miru.Sada sam se i ja pomirila da nema vise pomoci.Samo bih volela da znam,na kraju,jel to sve od besike i zasto nije dobila terapiju posle operacije i zasto tada nije poslata kod onkologa ali odgovore necu dobiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom mokracne besike
PostPoslato: Pon Jan 07, 2019 1:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Уф, па онда је најбоље пустити да умре а не да се мрцвари полумртва. Лекари као да уживају да људима продужавају муке правдајући се да морају да продуже живот. А они углавном продужавају агонију уживајући да гледају како неко умире а да они нису одговорни и тобоже продужавајући живот. Као боре се за човека. Далеко им лепа кућа.

Да само знаш колико сам се нагледао бесмислених смрти за које су лекари директно криви због своје глупости или бахатости. Систем је тако направљен да штити лекаре од њихове било какве одговорности. Одговорности и одговора нема али Бог ће им судити.

Истини за вољу постоје ситуације где нема помоћи. Два моја другара су умрла за неколико месеци због неког галопирајућег рака. Није им било спаса. Да ли им је могла помоћи алтернатива - ко зна.

Ти мораш да живиш даље а прошлост се не може променити. Ходај у садашњости а гледај у будућност.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom mokracne besike
PostPoslato: Pon Jan 07, 2019 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2018 1:28 pm
Postovi: 7
Hvala puno na podrsci.Sve mi je jasno u pogledu zdravstva kod nas,posle svega sto smo prosli a nisam ni pisala jer je preopsirno.U svakom slucaju,imala sam potrebu da negde napisem mamin slucaj,ne znam zasto,mozda nekome pomogne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom mokracne besike
PostPoslato: Uto Jan 08, 2019 11:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да, можда неком помогне, али судећи по мом искуству можда 1% људи одреагује на туђе савете или исуства рачунајући да то неће њих закачити. И онда буде касно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: