Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Sre Dec 26, 2018 2:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема потребе да притисак мериш на десној руци. Та рука је јача јер смо углавном сви дешњаци и због тога по правилу измерен притисак буде виши него на левој руци. Дакле мери само на левој. Ближа је срцу и меродавнија.

Чиме мериш крвни притисак?

Пушење је штетно само ако се превише пуши и ако се користе фабричке цигаре. Дакле ако те пушење смирује и никоме нећеш сметати, мислим да можеш да запалиш по коју цигару од купљеног дувана.

Са кафом води рачуна јер има много фалсификата. Најбоље је ако можеш да купиш кафу у зрну, пребереш је од отпада, самељеш и скуваш, па да видиш шта је кафа.

Покушај спреј за нос да користиш само пред спавање по оном мом рецепту: само у једну ноздрву. Прекомерна употреба капи за нос доводи до навикавања слузокоже па ем је оштети ем више не делује.

Што лекар има веће титуле и више се мува по конгресима то мање мисли на пацијенте. И Менгеле је био одличан лекар, узгред буди речено.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Sre Dec 26, 2018 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Pritisak merim automatskim aparatom za merenje pritiska.
Pratim ga, ume da bude 140/80 u nekim situacijama, danas nije prelazio 120/80, moguće da je do stresa.

Ni do sada nisam preterano pušio, to je bilo uglavnom do 5 cigareta dnevno ali ću preći na kupljeni duvan.

Sprej za nos uglavnom koristim samo pred spavanje, jedino nekad preko dana kada imam nešto bitno da obavim pa treba da budem trezven i normalan. Kada ne koristim sprej glava mi je kao bundeva i nisam ni za šta.

Sada sam zapazio, nisam ranije nažalost, na izveštaju doktora piše da su na holter EKG-u bile "Extrasystole ventricularis 3723 VES". 95% njih u toku spavanja, pa mi je možda i zbog toga dao lekove.

Zakazaću ovih dana holtere krvnog pritiska i EKG-a i EHO srca ponovo, pa pregled u Beogradu kod nekog kardiologa, čisto da čujem još neko mišljenje. Čuo sam da je prof. dr. Branislav Milovanović na Bel Medic-u dobar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Dec 27, 2018 1:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Притисак мериш на надлактици, зглобу шаке или прсту?

Притисак зависи и од полажаја тела. Нагнеш се напред и одмах добијеш висок крвни притисак.

Ако ти је глава "као бундева" прилично је сигурно да мораш да порадиш на лечењу синуса.

Шта год било, лек против повишеног крвног притиска не сме да се даје особама са нормалним притиском.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Ned Dec 30, 2018 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Pritisak uvek merim na nadlaktici.

Takodje sam primetio da mi puls raste SAMO kada stojim, varira od 100-110 i ne spusta se, cim sednem spusti se na 60, i u vezi toga sam nasao sindrom postularne ortostatske tahikardije, dehidrataciju, itd. ali mi niko nije potvrdio da je to. Treba da nosim holter pritiska pa cemo videti

Bio sam kod drugog kardiologa-interniste i covek sumnja na virusnu infekciju, izrazio se da mi je srce svo u "oziljcima" i izmuceno.

Dijagnoza je:
Hypertensio arterialis essentialis (primaria) l10
Extrasystole ventricularis l49.3
Infectiones virales aliae B34.8

Eho zakljucak:
Septum fibrozan, znaci inflamacije, blaga do umerena AI, prolaps MV, trag MR, zadebljani aortni velumi, prolaps MV MR. 1+

Terapija:
1. Antioksidansi, Vit C1g, Vit E 100mg, B kompleks, D vitamin 400 i.j 1x1 tab, Ca, Mg, Zn, Selen, 3 do 6 meseci

2. Esencijalna ulja za oralnu upotrebu
Vir Bak 1 Thimus-Majcina dusica 1 do 3x1, 3 do 6 meseci
Vir Bak 2 Mellisa-Maticnjak 1 do 3x1, 3 do 6 meseci
Vir Bak 5-Ruzmarin, 3x1

Da odradim sledece analize:
1. Virusologija (IgG,IgM): Adeno, Parvo B19, Koksaki, CMB, EBV, Herpes Zoster, Hlamidija i mikoplazma pneumonije, Toxoplasma Gondi, Kandida, Helikobakter, Yersinija
2. Borelija (Eliza i Western blot test)
3. FT4, TSH, Anti TG, TPO, vitamin D, Vitamin B12
4. Glikemija, elektroliti, Hb1C, OGTT, odredjivanje insulinske rezistencije, KKS, LE formula, SE, fibrinogen, CRP, urea, kreatinin, mokracna kiselina, ASTO, lipidogram, AST, ALT, gama GT, bris guse i nosa, urin i urino kutura, holter TA


Kaze doktor da bi ova terapija trebalo da smiri i aritmije i pritisak.

Hteo sam da pitam u vezi ove terapije i da li imate neku preporuku za unos ovih vitamina i za proizvodjaca? Da li moze skoditi toliko tableta vitamina u jednom danu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Pon Dec 31, 2018 4:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико видех ти си радио вирусолошке анализе и све је у реду осим рубеоле, ако сам добро разумео.

Колико си висок и тежак?

Добро је што си питао за суплементе јер по апотекама скоро ништа не ваља. Оно што ваља је Now Foods, Natrol, Jarrow. Углавном их имаш у Панспорту и Витамин шопу. У последње време купујем их преко Ихерба јер је много јефтиније. Компликованије је за куповину али исплати се. Имаш на мом сајту о томе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Pon Dec 31, 2018 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Prosli put sam radio samo na par virusa, sada mi je ovaj doktor dao na vecinu virusa koji bi mogli da stvore ovakve probleme, pa cemo videti sta ce rezultati reci.

Visina 183, tezina 80kg, 23 godine.

Videcu da iskombinujem nesto od ovih suplemenata. Za ovaj mesec cu kupiti ovde kako bih poceo sto pre, pa za sledecu turu preko iHerba, posto ce tebati neko vreme da stigne.

I ova esencijalna ulja kostaju oko 120 evra mesecno, nadam se da nije samo uzimanje para.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Pon Dec 31, 2018 5:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Добро, ниси мршав јер велика мршавост може да ремети рад срца.

Бацићеш паре на апотекарске суплементе. Гледај да узмеш Now Foods јер ћеш га најлакше набавити преко Витамин шопа. А из Ихерба преко ДХЛ експреса пакет стиже за три до пет дана.

Есенцијална уља нису толико скупа. Не знам одакле ти та цифра.

Иначе постоје неки ензими који се проверавају из крви који говоре да ли постоји инфекција на срцу, ЦК МБ чини ми се.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Feb 14, 2019 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Nabavio sam Now Foods suplemente i krenuo da ih pijem, CoQ10 100mg, Magnezijum 400mg, C-1000, B-50, E-200, Zinc 50mg, Selen 100mcg, takodje i origano ulje koje sam pio deset dana.
Sve analize krvi do sada su mi dobre sem nedostatka vitamina D. Nivo vitamina D(25-OH) u krvi mi je 36 nmol/L, pa sam krenuo da pijem i Vitamin D 1000IU + K2 45mcg.

U medjuvremenu sam poceo da osecam preskakanje srca. Uglavnom je to jedan preskok u nedelju dana, dakle svake nedelje osetim jedan preskok.

Prestao sam da pijem sve vitamine sem Magnezijuma i Vitamina D + K2, ali preskakanja nisu prestala.

Uveli su mi beta blokatore - Tensec 5mg da pijem mesec dana kako bi videli da li ce mi suzbiti SVES koje mi se javljaju tokom noci.
Poceo sam sa pola doze koja mi je jako obarala pritisak i puls, pa sada pijem cetvrtinu koju cu postepeno povecavati, i za mesec dana holter EKG da vidimo kako stoje stvari.

Ali me najvise brinu ovi preskoci koje osetim jednom nedeljno, jer to nisam do sada osecao. Razmisljam da prestanem da pijem i magnezijum da vidim da li mozda on podstice te preskoke, ima li smisla?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Feb 14, 2019 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Бета блокатори су веома штетни по организам јер блокирају промет одређених минерала и на дуже стазе праве нове здравствене проблеме.

Брине те један прескок недељно? Ту ти не могу помоћи.

Иначе ти си много тога урадио за месец и по што мислим да је прекратко време за доношење закључака. Само Q10 мора да се пије пар месеци да би се видела неке побољшања.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 21, 2019 12:32 am
Postovi: 4
Nisam bila prijavljena na ovom sajtu ali posto sam procitala sve sto si napisao morala sam da se prijavim jer kao da sam ja pisala... Bila sam isto kod tog dr-a i dao mi je slicnu terapiju kao tebi vitamine i te vir bak-e iz apoteke Magnolija. Mesec dana nakon te terapije ja sam dobila preskakanja i ubrzan rad srca. Znaci haos...Imam 20 godina inace. Htela sam da te pitam da li ti se srce stabilizovalo nakon prestanka terapije??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 1:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Slazem se da verovatno pricamo o istom doktoru.

Do ovog trenutka mi nijednom nije palo na pamet da ti vir bak proizvodi mogu izazvati te preskoke. Ali sada kada povezem i tvoju pricu, ja ekstrasistole jesam ranije imao ali ih nisam osecao i moguce da sam poceo da osecam preskoke tek nakon sto sam poceo da pijem to.

Na svu srecu, ja nisam dugo pio jer su mi ti proizvodi bili jako sumnjivi i resio sam da ih izbacim iz upotrebe. Samo sam magnezijum pio jos neko vreme i to sam na kraju izbacio.

Na zalost, mogu reci da mi se srce tek skoro stabilizovalo nakon godinu dana, i dalje ponekad osetim po koji preskok kada sam umoran ili nakon stresnog dana, ali dosta manje nego tada. Definitivno ide na bolje.
Tacan uzrok ne znam, ja sam do sada verovao da ih podstice stres i anksioznost.

Pio sam Darob Mite par meseci koji mi je prepisao drugi kardiolog i taj lek mi je dosta pomogao sa ekstrasistolama ali sam i dalje osecao preskoke povremeno. Nakon sto mi je taj kardiolog izbacio Darob Mite jer je rekao da vise nema potrebe da ga pijem jer su holteri EKG-a dobri, dosta manje osecam preskoke.

Sada kada osetim preskok, to osetim uglavnom jako slabo, i jako se retko desavaju.

Preporuka: Nadji iskusnog kardiologa kome ces verovati, najbolje na drzavnoj klinici i najbolje nekoga kod koga ces otici preko nekog zajednickog prijatelja. Mani se privatnih klinika jer ces potrositi gomilu novca, a oni ce te konstantno vrteti u krug i kljukati nepotrebnim vitaminima i lekovima kao sto su mene svo ovo vreme.
Ja sam tako veliki deo svojih problema resio i kajem se sto to nisam uradio ranije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 21, 2019 12:32 am
Postovi: 4
Dobro sto ti se to resilo. Ja sam ih bas dugo koristila ali sam pravila pauzu sad dva meseca i razmisljala sam dal da ih uzimam opet. Pa sam htela da izgulam nesto na netu o njima.. i naleteh na ovaj forum gde si ih ti pomenuo. Inace nikakvih ni rezultata nema pa netu o tim proizvodima skroz čudno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
To su najverovatnije proizvodi za uzimanje para, mada ko zna. Bolje da to konzumiras u prirodnoj formi, tipa caj od maticnjaka, nego ono sto je neko upakovao u tablete, jer nikad neces znati sta je sve u njima.

A, s’ obzirom da se samo u jednoj apoteci prodaju i da nema nikakvih informacija na internetu, jeste cudno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 21, 2019 12:32 am
Postovi: 4
To sam i ja razmisljala toliko cajeva prirodnih na trzistu a ja da se kljukam sa tim tabletama.
I cini mi se da kad sam prestala da ih uzimam da i ja manje osecam preskoke mada koristim i konkor ali samo po osminu dnevno. Nadam se da ce vremenom da se to vrati u normalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 21, 2019 10:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пијеш Конкор а имаш 20 година? И мислиш да ће ти чајеви помоћи?

Tamaraaaa je napisao:
To sam i ja razmisljala toliko cajeva prirodnih na trzistu a ja da se kljukam sa tim tabletama.
I cini mi se da kad sam prestala da ih uzimam da i ja manje osecam preskoke mada koristim i konkor ali samo po osminu dnevno. Nadam se da ce vremenom da se to vrati u normalu.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: