Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Dec 24, 2018 11:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Kristina , kako ide sa Vireadom ? Možeš li da napišeš proceduru preuzimanja lekova ?
Zanima me na primer ako bih putovao negde na duze od mesec dana da li mogu da uzmem vise kutija ili kako funkcionise stvar ? ....ja unapred malo razmišljam ,uvek se trudim da predvidim situaciju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Dec 27, 2018 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Situacija_ je napisao:
Kristina , kako ide sa Vireadom ? Možeš li da napišeš proceduru preuzimanja lekova ?
Zanima me na primer ako bih putovao negde na duze od mesec dana da li mogu da uzmem vise kutija ili kako funkcionise stvar ? ....ja unapred malo razmišljam ,uvek se trudim da predvidim situaciju...

Lek ti prepisuje tvoj lekar opste prakse izabran na osnovu izvestaja specijaliste. Posto se radi o hronicnoj bolesti, tvoj lekar ti moze prepisati elektronski recept na vise meseci ( 3,6, sad najavljuju da ce moci i na 12). Kad ti prepise, tog datuma, sledeci mesec da podignes lek imas rok datum recepta + - 7dana. A sto se tice putovanja, ja sam letos imao taj slucaj, zamolis u apoteci u kojoj uzimas lek da ti ga daju pre vremena pa im ostavis kopiju knjizice da mogu da ga "puste" kad dodje datum da mogu. Bar sam ja tako... Svakako lekovi su skupi i zbog cene ga ne drze svi na lageru nego narucuju za pacijente, za naredni mesec, tako da nema problema!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Dec 28, 2018 4:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ja se kasno uključih, nadam se da je korisnik25 nabavio lek. A sto se tice procedure, dodala bih, da meni, doktorka opste prakse, Viread svakog meseca prepisuje recept. Ne daje mi taj elektronski recept, iz razloga jer je skup lek, oko 24000.Mozda bih se i mogla buniti jer mi ne daje, al nemam potrebe, javim joj telefonom, ona otkuca, ja samo svratim uzmem ni ne cekam. I pravo u apoteku. Tako da mi svakako dodje svejedno, jer svakog meseca moram u apoteku, jer tako skupe lekove apoteka ne izdaje unapred za 2,3 meseca. Nego mesecno. Uglavnom uvek uzmem novi 3 dana pre nego sto zavrsim predhodnu kutiju. Za svaki slucaj, da ne bude nepredvidivih situacija. Apoteci uvek javim 5,6 dana pre, ako nemaju, da dobave u apoteku. Stalno u istoj uzimam tako da znaju. Jednom se desilo da doktorka ne radi u petak, a meni je trebao lek, dali su mi u apoteci lek, s tim da sam im naknadno recept dostavila u ponedeljak. Kada sam putovala,potrefilo se da imam jos 10 dana lek, al za to vreme necu biti tu, al je krenuo naredni mesec pa su mi ranije izdali recept i tako sam i novu kutiju uzela. S tim da iduci mesec kasnije prokucamo. I tako, dogovorom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Dec 28, 2018 4:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Moze i kako je baksuzz rekao, npr trazila bih elektronski recept za 2 meseca. Odem u apoteku uzmem 2 kutije. A oni tu drugu prokucaju kad treba iduci mesec. Jer mislim da te skuplje lekove ne mogu da prokucavaju odmah dva il vise. Tacnije, verovatno mogu, al izbegavaju, sem u tako izuzetnim situacijama kad je potrebno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Jan 07, 2019 8:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Pitam onako , još ni ne znam na koju ću terapiju ići , ja se nadam na Pegasys...ali ajde da se raspitam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Jan 16, 2019 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Zdravo narode
srećna vam nova godina i svako dobro vam želim (ne znam da li sam vam to već poželela ali ne smeta - od viška glava ne boli)

Svi mi živimo svoje živote - ima nas ovde pa nestanemo ali mislim da ćemo se uvek vraćati - sve dok ne nadjemo lek za taj glupi virus.

Hvala svima koji su se interesovali za moju princezu - dobra je princeza, zlatna pametna devojčica (naravno kao svakoj baki najlepša i najbolja) sad ćemo ponovo morati na kontrolu i baš mi je žao kad treba da vadi krv i kada se traumira oko toga. Objašnjavam joj da to mora pa pokušava da razume svojim dečijim razmišljanjem. Zadnji put joj je vadio krv neki mladić koji je to uradio tako lepo da je ona oduševljena i nije ni zaplakala.

Baka je loš policajac pa je zdravo hrani i kod bake nema prženo niti termički obrađeno ulje, nema čips nema smoki nema konzervans gazirano nikad nije ni bilo a sokovi kupljeni smanjeni na minimum -jedna čaša eventualno tokom nedelje. Uglavnom smo na kuvanom povrću, piletini i teletini i svežem voću.

Ja sam toliko čitala o tom hepatitisu i verovali ili ne OPET NIŠTA NE ZNAM.

Želim vam svima sreću i uspeh na svakom polju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Jan 16, 2019 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Zdravo narode
srećna vam nova godina i svako dobro vam želim (ne znam da li sam vam to već poželela ali ne smeta - od viška glava ne boli)

Svi mi živimo svoje živote - ima nas ovde pa nestanemo ali mislim da ćemo se uvek vraćati - sve dok ne nadjemo lek za taj glupi virus.

Hvala svima koji su se interesovali za moju princezu - dobra je princeza, zlatna pametna devojčica (naravno kao svakoj baki najlepša i najbolja) sad ćemo ponovo morati na kontrolu i baš mi je žao kad treba da vadi krv i kada se traumira oko toga. Objašnjavam joj da to mora pa pokušava da razume svojim dečijim razmišljanjem. Zadnji put joj je vadio krv neki mladić koji je to uradio tako lepo da je ona oduševljena i nije ni zaplakala.

Baka je loš policajac pa je zdravo hrani i kod bake nema prženo niti termički obrađeno ulje, nema čips nema smoki nema konzervans gazirano nikad nije ni bilo a sokovi kupljeni smanjeni na minimum -jedna čaša eventualno tokom nedelje. Uglavnom smo na kuvanom povrću, piletini i teletini i svežem voću.

Ja sam toliko čitala o tom hepatitisu i verovali ili ne OPET NIŠTA NE ZNAM.

Želim vam svima sreću i uspeh na svakom polju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Jan 18, 2019 10:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Zdravo svima
Srecni praznici, zelim sve najlepse, puno zdravlja pa sve ostalo. Da svi budemo pozitivni al B negativni :)
Nisam imala nista special da kazem sve do danas. Imam dobra vest. Nakon ranije prekidanje sa Pegazis, (primila 35 umesto 48 zbog poremecenje stitnjaca), uradila sam PCR DNA HBV 4 meseca nakono (umesto 3 meseca ali nije bio termin)... I rezultati... Nije detektiran HBV, REZULTAT JE NEGATIVAN.
Pa mislim to je super vest.
Svakako ostaje najvaznije, nakon 6 meseca od prikada je sa terapijom da isto bude negativan
A dali nekad videcu Hbsag negativan, ne znam. Sanjam o tome.
Trudim se da zdravo se hranim. Alkohol nikako ne konsumiram, ostavila sam cigarete, jedem voce i povrce, al ponekad i slatkise i gaziranog soka. Znam da se bez sve moze, ali pa ponekad i nije tako loso.

Pozdrav svima
Pisete sta ima kog vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Jan 21, 2019 7:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Čestitam Priatelka , rekao sam ti da će da bude dobro !!!! Jedva čekam da prodjem kroz Pegasys


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jan 22, 2019 11:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Situacija, hvala ti. kakva je sad tvoja situacija.
Kakvo je stanje? Sta si zadne uradio iz analiza i sta lekari kaze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jan 24, 2019 8:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Filia35 drago mi je srecna sam zbog tebe. Naravno da može bez sve loše hrane.
(Trebalo bi svi da se hranimo zdravo al ljudi su u suštini glupavi pa prvu polovinu života uništavaju lošom ishranom i navikama da bi se u drugoj polovini razvlacili po lekarima i ispravljali učinjeno.)
Svako dobro ti želim draga moja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jan 24, 2019 3:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
temida je napisao:
Filia35 drago mi je srecna sam zbog tebe. Naravno da može bez sve loše hrane.
(Trebalo bi svi da se hranimo zdravo al ljudi su u suštini glupavi pa prvu polovinu života uništavaju lošom ishranom i navikama da bi se u drugoj polovini razvlacili po lekarima i ispravljali učinjeno.)
Svako dobro ti želim draga moja.


Kakva vistina velika je ovo Temida. Upravo takao. Mada znamo da ne svaki put ishrana je presudna. Sigurna sam i da i vi znate puno slucaja za razne bolesti kod lica /i deca koji se hrane bas zdravo, bez ikakvih poroca,...al nazalost prodzaju kroz nezavidne zdravstveni situacije. Ali cu ipak reci, da moze puno, puno pomoci za jacenje imunitet- kao faktor N! i za viruse i za bakterije.
Hvala Temida na lepe reci.
Uhhh, imam info da je ona nova terapija za C vrlo vrlo ucinkovita i bez ikakvih nus pojave, a ne kao moj Pegazis. Mislim, ne znam kako rec, al ja sada uvidem da ni sam bila bas najbolje dok sam bila na Pegazis. Al valjda optimizam i misla vodilja da sam ipak majka, zena, zaposlenica i sve drugo, mora da si das sam sebe znage i da guras napred.
Drugo, ast alt mirni, hemoglobin dobar, stitnjaca je jos u neki disbalans ali lako lako stabilizira se, nakon uspona i padova.
dal ce ikada se pojaviti takav ljek za B+ ???
Kristina, Situacija, Bakszus, Sonyq, i mala od Temida...kako ste vi?
Zelim svi vama sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Jan 26, 2019 8:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Cao Narode , kod mene ništa novo. Alt još uvek 120 , Ast 50 . Sto je i super kako je bilo . Trebam ovih dana da izvadim upute i udjem u obradu za Pegasys , bar se nadam da će biti tako i nadam se da je opao onaj visok PCR . A generalno šta da vam pričam , imam gomilu ispita , prepodne idem na predavanja , popodne radim . Nemam vremena da mislim o hepu . Jedem šta stignem . Razbijam se od slatkiša , masne hrane . ja sam odlično obzirom na situaciju i one nalaze od letos.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 01, 2019 3:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E evo i mene.Za 9 meseci terapije,PCR HBV DNK -NEGATIVAN,NIJE DETEKTOVAN.Jeee.Naravno i transeminaze jetre,tumor marker i ostali nalaz KKS,uredan nalaz.Za 6 meseci radim antigene i antitela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Feb 03, 2019 7:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Čestitam Kris , rekao sam ti da će tako biti ...
Jesi li nekada vadila HBsAg kvantitavni ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: