Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Moje B iskustvo
PostPoslato: Sub Dec 15, 2018 11:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Već neko vreme sam ovde na forumu , i primetio sam da je praksa da ljudi napišu svoje iskustvo i apsolutno se slažem da treba tako jer trebamo jedni druge da informišemo i tabu treba da prestane a počne normalan i odgovoran odnos , prvenstveno prema sebi a samim tim i prema drugima. Ja sam od onih koji je bio malo nevaljao pa i nije vodio računa, ni o sebi a ni o drugima i to me je koštalo , mnogo me je koštalo prvenstveno mira i spokoja , a kasnije budućnosti koja je možda pomalo neizvesna . Imam 28 godina i zdravstveni radnik sam po zanimanju da paradoks bude gori. Kroz život sam se vodio motivacionom porukom “Uzmi sve sto ti život pruža “ , i uzimao sam , uzimao sam i više nego sto mi je život pružao i uzivao u tome . Uživao sam u svojoj seksualnosti ali i u momcima sa kojima sam spavao , imao burne nekada emotivne a nekada samo seksualne veze . I ako me osudjujete odmah da vam kazem da mozete slobodno jer Se ja za većinu stvari uopšte ne kajem. Posle ne znam ni ja koliko momaka i veza , upoznao sam M , zaljubili smo se , on biseksualan sa Jako malo iskustva , ja vec odavno orjentisan sa dobrim dosijeom. Pre stupanja u bilo Kakve odnose testirali smo se na hiv ,hvala bogu obojica negativni Uzivali smo u seksu kao u kolačima . Posle nekog vremena veze on je ipak pozeleo nešto drugaciji život , Porodicu , tako da smo se razišli , nije ni prvi ni poslednji kojem je instinkt jači od nagona i to je okej . Posle mesec dana ne vidjanja čuli smo se i javio mi je da je u bolnici , lezi zbog dijagnostikovanog akutnog hepatita B . Nisam reagovao , samo sam Seo na prvu klupu i počeo da plačem i verujte mi imao sam osecaj da sam dušu bio isplakao , jer sam u podsvesti znao da sam ja možda kriv zbog toga . Plakao sam i umirao u sopstvenom nemiru zašto sam dopustio da zbog moje neodgovornosti neko drugi sada lezi u bolnici , neko ko to nije zaslužio . Ako mislite da sam se plašio da se testiram na viruse , razočaraću vas , nisam se ni najmanje plašio , obukao sam se najbolje sto sam mogao , stavio najbolji parfem koji sam imao i krenuo , kao da idem na otvaranje Chanel radnje . Test je stigao sutradan a ja sam bio na radnom mestu . Uhvatila me je anksioznost i panika , pisalo je Reaktivan na HbsAg , ostalo sve negativno . Uh treba sad ići u svoj grad . Ići po dijagnozu , povadio sam i ostale markere koji su pokazali da sam izašao iz akutne faze , PCR - je pokazao da je u pitanju vrišteći hepatitis B visoko infektivan. Možda najinfektivniji koji su lekari imali prilike da vide . Čudno . Oduvek sam mislio da ako ću zbog raskalašnog života stradati to će biti Hiv ili neki odmakli stadijum Sifilisa :D ali ne , zapala mi je najbanalnija dijagnoza , nešto protiv čega se vakcinise a eto ja ga imam, nešto sto 95% ljudi izbaci iz organizma ali eto moj nije. Nešto sto i kada ostane u organizmu bude neprimetno prisutno . A eto meni je najgori oblik. Ako vas interesuje šta je sa M , on je dobro , postao je negativan , izvukao se :) a ja sam dobio jednu dobru lekciju iz života , i ako me pitate šta se to promenilo u mom životu , čuj šta ...promenilo se sve ...moj život je postao ispunjen , počeo sam da cenim sebe smrtnog i ranjivog , shvatio sam da je ugao gledanja mene samog ranije bio potpuno pogrešan . Predstoji jedna velika borba protiv ovog Hepa , uskoro počinjem sa terapijom i nadam se negativnom statusu. I to će se dogoditi , verujte mi , jer da je trebalo da stradam zakačio bih Hiv , ovo mi je bila lekcija i opomena . Sa M se čujem , jedan drugom smo bili najveća podrška iako već odavno nismo zajedno. I to je naša najveća pobeda :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: