Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Psihicki problem ili?
PostPoslato: Sub Nov 17, 2018 8:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Pozdrav svima..
Imam (za sebe) veliki problem i prosto ne znam kako da se postavim i nosim sa tim.. Naime, obratio sam se kardiolologu zbog problema sa visokim donjim pritiskom koji mi izaziva potiljacne glavobolje..Kupio s aparat za merenje i provalio da mi to izaziva glavobolju. Medjutim, primetio sam i da mi pritisak dosta varira od normalnog do tako povisenog.. Kod kardiologa sam uradio ekg i UZ srca gde je sve u redu ali nju su zabrinule te oscilacije u pritisku u kratkim periodima. Posle razgovora me je uputila na dublja ispitivanja i to davanje urina skupljanog 24h kako bi eventualno iskljucila neke stvari. Cim sam izasao iz ordinacije odmah sam otisao na Google (kaaakva greska) da vidim sta to zeli da iskljuci i potpuno pao u depresiju od tog trenutka. Dao sam urin i sada cekam rezultat 15 dana. Od tog trenutka mi je konstantno povisen pritisak kao i puls, preopterecen sam svim tim, do nalaza cu verovatno infarkt dobiti koliko sam se uplasio..gledam sve crno, merim pritisak ujutru, uvece kao lud..upravo mi je 144/100, terapija koju minie dala, a koju pijem evo 3 dana ne daje rezultate..Kako da se postavim? Kako se vi nosite sa takvim problemima i iscekivanjima? Mnogo mi je tesko..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihicki problem ili?
PostPoslato: Sub Nov 17, 2018 11:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То је тако када чекаш да ти помогне неко кога заболе к***ц за тебе. Чекаш и осећаш се неспособним и немоћним. Последица тога је жестока депресија.

Моја пријатељица је свом физијатру рекла да је у некој медицинској књизи (ваљда Физиологија, нисам сигуран) гледала о неким њеним проблемима са тетивама, а лекар јој је рекао да то не треба да ради. Да се она није тако понашала у свом животу, била би мртва већ десетак пута и то све због грешке или бахатости лекара. Она је борац целога живота и никада није била у депресији само због таквог начина схватања и прихватања живота.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihicki problem ili?
PostPoslato: Ned Nov 18, 2018 10:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Pa nije bas tako..ne znam da li sa se radujem sto se zena angazovala da kopa dalje ili da li bih bio srecan da me je otaljala, dala tabletu za pritisak i to je to..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihicki problem ili?
PostPoslato: Ned Nov 18, 2018 8:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема толико везе да ли је отаљала или није већ више везе има са твојим чекањем и беспомоћности. То треба да промениш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihicki problem ili?
PostPoslato: Sre Nov 21, 2018 1:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Nije psihicki problem, vec normalna reakcija. Posto ne znas sta ti je, neznanje izaziva strah a strah odredjene reakcije organizma (mogu biti fizicke i psihicke).
To sto je doktor nastavio sa analizama, a nije ti rekao da ti samo nije nista je profesionalizam.

Kao prvo, prestani meriti pritisak. Nisi prvi koji je guglao sta mu sve moze biti, niti kupio aparat za merenje i meri pritisak 10x dnevno. Moras koristiti logiku. Da ti je nesto alarmantno, zeznuto ... zadrzali bi te. Dobio si tabletu za pritisak, koja ne radi iz razloga sto sam sebi dizes pritisak ili mozda terapija stvrano ne radi. Mozda radi, ali sa odlozenim dejstvom?
Sve u svemu, verovao ili ne, nije ti nista. A i da jeste, bilo sta, nece ti biti bolje od merenja pitiska, brige ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihicki problem ili?
PostPoslato: Sre Nov 28, 2018 9:33 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Mislim da paničiš bez potrebe, svaki drugi čovek ima problem sa pritiskom, a ne znači da ne brine ali ti ga pretera.
Ako tako lako padaš u depresiju i psihičke tegobe ti se više izražavaju, može biti samo od tvog neprihvatanja nekog stanja kod tebe. Mislim da to nije sam pritisak. Pozabavi se malo upoznavanjem sebe, šta ti smeta a šta ne i kako da SAM promeniš ako ikako možeš ono što ti ne prija.
Izmeri ti za poćetak povremeno kad baš osetiš da ti je loše, ali moraš ili puno ćitati ili ne ćitati ništa već RADITI i ne razmišljati puno o tegobama ako ti baš ne remete toliko život-
Pozdrav i srećno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihicki problem ili?
PostPoslato: Sre Nov 28, 2018 2:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Ljudi, hvala puno na savetima..
Juce je i stigao nalaz zbog kog sam imao frku i, da kucnem u drvo sve je u granicama normale. Sada se vracam kod dr koja je zapocela ova ispitivanja sa rezultatima.
U svakom slucaju se cudne stvari desavaju. Definitivno mi je povisen pritisak, opet merio sinoc 145/108 i pored terapije (jedna tbl dnevno od 5mg).. Holter koji sam nosio je dao smesne rezultate po meni jer je srednji pritisak u ta 24 sata bio 123/90.. Ne znam da li na nervnoj bazi sebi dizem pritisak ali je jace od mene. Ne znam da li terapija ne valja ili joj ja kontriram.. Vec par dana imam taj osecaj vreline lica i blagu rumenu boji, vrelo jedno uvo i tako to.. Totalno sam istripovan, nikada nisam bas ovakav bio..
Uzeo sam uput za psihologa, zelim ipak da porazgovaram sa nekim o svemu ovome..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihicki problem ili?
PostPoslato: Čet Nov 29, 2018 2:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Једно врело уво не може да буде на психичкој бази. Сигурно ти је поремећен проток крви који за последицу има и скокове притиска. Узми да радиш гимнастику свако јутро а нарочито вежбе за горњи део тела.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihicki problem ili?
PostPoslato: Sub Dec 01, 2018 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Aca prosto kida, ja bi te Aco zaposlio na VMA i KCS :D

Citiraj:
Vec par dana imam taj osecaj vreline lica i blagu rumenu boji, vrelo jedno uvo i tako to.. Totalno sam istripovan, nikada nisam bas ovakav bio..

To sto imas osecaj je subjektivno i ides linijom manjeg otpora, zbog cega se i tripujs. Kao prvo ti ne verujes holteru koji si nosio 24 sata jer si ocekivao katastrofalan rezultat. Umesto da te uveri da je problem u glavi, on ti je smesan. Ja bih pre rekao da ne meris pritisak kako treba, jer po tvojim rezultatima ti imas hipertenziju drugog nivoa i po dijatolnom pritisku cudo je da si ziv. Pritisak se meri ujutru i trebas biti smiren jer stres povecava pritisak. Batali merenje!
Psiholog ce ti dosta pomoci. Slusaj muziku i uzivaj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihicki problem ili?
PostPoslato: Ned Dec 02, 2018 3:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Nambr1, румена боја једног дела тела не може да буде субјективна.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihicki problem ili?
PostPoslato: Pon Dec 03, 2018 4:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Naravno da moze!

Jedan moj drugar je istripovo da je doziveo mozdani udar i poceo da zapitkuje da li mu je jedna strana lica opustena i jedno oko spusteno (manje od drugog). Mi smo videli da je sve u redu, on suprotno. Iako je bio u panici koja je postajala sve veca, mi smo vristali od smeha i ubedjivali ga da se smiri. U jednom trenutku mu je jedno oko bilo jedva primetno manje od drugog i u trenutku kad smo mu to rekli, nastupila je ogromna panika i osoba se promenila. Osoba pred nervnim slomom, lice se nesimetricno zacrvenelo, usne poplavele, oce da umre. Medju nama perfuzer sa KCS, ne zna dal da se smeje il da place, zove KCS da vidi ko je dezuran od psihijatra. Nakon bensendina, lik ko nov. 99.99% slucajeva koji se dijagnostikom pokazu u redu i barem umerenom zaintresovanoscu lekara spada pod psihicke poremecaje-bolesti. Specijalista i pre dijagnostike (snimanja ...) zna u cemu je problem i ona sluzi da bi se uverio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihicki problem ili?
PostPoslato: Pon Dec 03, 2018 12:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па то ти кажем, ви сте видели да је све у реду.

Рачунам да онај ко стигне до форума ништа не може у афекту да ради и да му је већ неко приметио промену боје увета и слично.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: