Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: SVRAB,SUGA
PostPoslato: Ned Nov 25, 2018 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2018 2:24 am
Postovi: 14
Pre svega se izvinjam sto otvaram novu temu,al da pocnemo.Bio sam kod dermatologa i ustanovilo mi se da imam sugu e sad, najvise sam imao u predelu genitalija po testisima, na butinama kolenu i laktovima,odradio sam svu proceduru za lecenje suge i moji ukucani i ja,i mene je pocelo prolaziti posle benzil benzoata ali one velike kao cirevi ili vec sta su i dalje ostali ali mi je receno da ih mazem nekom kremom za hladje i elokom jos 2-3 nedelje,neke su se povukle i prestale da svrbe neke su jos uvek pristune,neke koje su se povukle opet su se pojavile i svrbe al redje mozda jednom na dan il 2x al neprolaze nikako nzm jel trebam biti uporan sa mazanjem il sta?? Uz to mislim da sam dobio i koprivnjacu sad nzm jel to reakcija koze na te kreme i benzil znaci strasno ljudi,vec pola godine se borim sa tim,moji ukucani nemaju nista niti ih sta svrbi,pa sad ne znam vise sta je,i koprivnjaca celo telo me svrbi pa sam pio presing i nista mi nije bilo dok sam pio kad sam prestao svrb se vratio opet.Molim vas ako ima neko da mi pomogne ili preporuci neke tablete ili kremu da samo to prodje vise i ako ima neko da podeli svoje iskustvo, da cujem i druga misljenja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRAB,SUGA
PostPoslato: Pon Nov 26, 2018 2:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па прво треба да будеш сигуран да си имао шугу, а онај ко зна лако може то да установи.

Ако си имао шугу морао си и кревет, душек и гардеробу да очистиш од шугарца.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRAB,SUGA
PostPoslato: Uto Nov 27, 2018 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2018 2:24 am
Postovi: 14
Ustanovljeno mi je da imam sugu,svu proceduru smo odradili sto se tice uklanjanja suge i niko od moje porodice nema nista samo ja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRAB,SUGA
PostPoslato: Uto Nov 27, 2018 11:45 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можда си добио алергију на неки препарат или си можда преоптеретио јетру са Елокомом. Свраб може да буде знак алергије али и проблема са јетром. Такође проблеми са кожом могу да потичу од јетре.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRAB,SUGA
PostPoslato: Uto Nov 27, 2018 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2018 2:24 am
Postovi: 14
Sta bi bilo dobro onda da uradim povodom toga? Kome da se obratim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRAB,SUGA
PostPoslato: Sre Nov 28, 2018 12:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па што се лекара тиче, бојим се да би се код њих месецима вуцарао а можда и годинама и ништа ти не би нашли. Неки приватници би те слали на разне биорезонантне методе, чишћење дебелог црева и то ће опет дуго да траје и много да кошта. Бирај.

Оно што би ти могао јесте да експериментишеш са оним супстанцама којима си изложен и тако закључиш да ли си алергичан на неку од њих.

Што се тиче јетре најједноставније је када би нашао домаћу сурутку и њу пио. Не може да шкоди. А могао би и да узмеш неки чај за чишћење јетре из Института за проучавање лековитог биља Јосиф Панчић. Можеш да пробаш и силимарин али нисам сигуран у квалитет производа у домаћим апотекама.

Имаш ли још неких здравствених проблема или симптома?

Чиме се храниш? Шта пијеш од течности?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRAB,SUGA
PostPoslato: Sre Nov 28, 2018 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2018 2:24 am
Postovi: 14
Hranim se iskljucivo mesom,jer zivimo na selu i time sa bavimo ,uz to i dosta povrca,zimnice i tako,sto se tice tecnosti pijem dosta vode jer radim fizicki tezak posao a i sokove ne u preteranoj meri, mogu ti reci da kad sam te plihove koji su ostali na mosnicama mazao su prosli, ostao je mali trag,al pre koji dan sam se namazao opet benzil benzoatom preventive radi, jer su neki plihovi ostali,odma sutradan su se te na mosnicama ponovo pojavili i poceli da svrbe, imam neki osecaj da je to reakcija koze na benzil,opet necu da se pravim pametan jer se nerazumem, zato trazim najbolji savet od vas i sto kazes dermatologija i ostale ustanove abnormalno su skupe, nemam vremena i novca za to iskreno, mogu ti poslati slike,ak oce ti nesto pomoci inace unapred hvala :)) mnogo mi olaksavate..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRAB,SUGA
PostPoslato: Čet Nov 29, 2018 2:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немам кристалну куглу ни телепатске моћи за разлику од већине лекара и стварно се трудим да пажљиво прочитам шта год ко писао и због тога тражим да онај коме је помоћ потребна јасно напише свој текст. Молио бих те да коригујеш и поново напишеш свој текст јер не може бити да се храниш искључиво месом уз доста поврћа. Надам се да знаш шта значи "искључиво". Исхрана искључиво нечим, искључује све друго а нарочито оно у великим количинама.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRAB,SUGA
PostPoslato: Pet Nov 30, 2018 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2018 2:24 am
Postovi: 14
Razumem sta hoces da kazes,uglavnom salama,pasteta,mlecni proizvodi,jaja,meso,krompir to je uglavnom sa cime se hranim,nista novo nisam ubacivao u ishranu,milslim da te neinteresuje ako pocnem nabrajti proizvode koje pojedem jednom mesecno il nijednom,ali ovo je moj svakodnevni obrok...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRAB,SUGA
PostPoslato: Pet Nov 30, 2018 12:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Живиш на селу а храниш се паштетама и саламама. Имам једну другарицу која исто живи на селу, има краве, продаје млеко, а за своје потребе купује фабричко млеко и пије. Како бих вас двоје назвао једним именом, шта мислиш?

Да ли и месо и јаја купујеш у продавници?

Онда си вероватно јетру преоптеретио хемијом. Свакодневно је затрпаваш смећем од хране и онда мало Елокома прелије препуну чашу. Проблеми на кожи који нису изазвани спољашеим утицајем, последица су проблема са неким од унутрашњих органа а најчешће јетром.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRAB,SUGA
PostPoslato: Ned Dec 02, 2018 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2018 2:24 am
Postovi: 14
Kupujem,al ne uvek,izkljucivo kad nemamo nase, bukvalno pola godine iz prodavnice pola ne,sve zavisi...surutku mogu da narucim iz sela kod ljudi koji drze krave,to bi dosta pomoglo ili imas nesto bolje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SVRAB,SUGA
PostPoslato: Pon Dec 03, 2018 12:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Хе, хе, када кажеш "искључиво кад немамо наше" човек би помислио да је то неколико дана годишње, кад оно испаде пола године.

Прво мораш да из исхране избациш сву хемију. Сурутка је одлична за јетру и једино што ми тренутно пада на памет је силимарин. Чини ми се да у Институту Јосфи Панчић постоји неки чај за чишћење јетре. Већ сам почео да заборављам због велике количине информација...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: