Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Posle gledanja u monitor nemogu da spavam!
PostPoslato: Pon Nov 26, 2018 6:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 06, 2018 12:04 am
Postovi: 13
Imam jedan problem kada radim na kompljuter i pokusam da spavam nemogu da spavam, istrazivao sam malo po internetu i procitao svakakve teorije pa me zanima dali je istina da LCD monitori koji emituju plavo svetlo ljudski mozak registruje kao dansko svetlo pa zbog toga nemogu da spavam ili je razlog potpuno neki drugi i kako se zastititi od toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Posle gledanja u monitor nemogu da spavam!
PostPoslato: Pon Nov 26, 2018 10:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Da, to je tacno ali nemora da se odrazi isto kod svakoga.
Ja isto nekad posle gledanja u monitor ne mogu da spavam ali samo nekad, vecinom mogu.
Malo sam guglao i nasao program SunsetScreen koji potamljuje svetlost i neutralise tu plavu boju ali ima jos gomila drugih slicnih programa. Ne mogu da kazem da mi program pomeze sto se tice spavanja ali je mnogo prijatnije gletati u zuckasti ekran nego u bljestavo beli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Posle gledanja u monitor nemogu da spavam!
PostPoslato: Uto Nov 27, 2018 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Тачно јесте али можеш на монитору да подесиш температуру боје. Изабери топлу боју и нећеш имати проблема због плавог дела спектра.

Међутим остаје проблем брзо покретних слика које разбуђују и замарају мозак због превише активности а то му пред спавање није потребно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Posle gledanja u monitor nemogu da spavam!
PostPoslato: Sre Nov 28, 2018 9:22 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Pokušaj da ne radiš na kompjuteru bar 2h pre spavanja--mislim da to uopšte nije veliko odricanje a sam sebi ako ne pomogneš ne može niko drugi.
POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Posle gledanja u monitor nemogu da spavam!
PostPoslato: Pet Nov 30, 2018 2:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 06, 2018 12:04 am
Postovi: 13
u pravu si ja sam skinuo Sunset screen i bolje je gledati ali to za 2 sata si u pravu ali imam problem sto u 9 sati dolazim kuci iz srednje posle sam pun domacih zatataka i onda jelo sredjivanje i samo 2 sata mi i ostane pred spavanje nego sam ja duze online na forumu jer ne gasim kompljuter


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Posle gledanja u monitor nemogu da spavam!
PostPoslato: Pet Nov 30, 2018 12:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пре него што нешто почнеш пуно да користиш, треба да проучиш тематику. Ако ти рачунар ради док спаваш треба да знаш да то није здраво.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Posle gledanja u monitor nemogu da spavam!
PostPoslato: Pet Nov 30, 2018 2:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 06, 2018 12:04 am
Postovi: 13
OK gasicu racunar ali imam ruter pored racunara koj su stavili majstori on radi da bi imao fiksni internet i tv i nesmem ga gasim jer imam neke vazne pozive na fiksni a komp cu da gasim a resio sam da domac zadatke radim subotom i nedeljom ako nisu hitni i da idem redovno na plivanje uclanio sam se u klub crnica a za rasirene zenice mozda je to zato sto je zid u mojoj sobi tamno zelene boje i sav namestaj a kroz prozor nebije mnogo svetla a luster je onaj sa malim sijalicama pa ne svetli mnogo jako jer sam primetijo da kad sam napolje nisu rasirene - nadam se da sam resio sve
i poceo sam da pijem posle jela one riblje perle one nisu lek za nista to je za imunitet posto dolze hladni dani i nebi bilo lose ali dobro mislim moram ja da jedem i voce i povrce i moram da se malo ugoji meni su rekli doktori da sam ja sa mojom tezinom i visinom sasvim ok ali ja bih zeleo da se malo ugojim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Posle gledanja u monitor nemogu da spavam!
PostPoslato: Ned Dec 02, 2018 3:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Поред главе не треба да имаш никакав уређај који емитује ЕМГ зрачење. Дакле, ако ти је рутер близу кревета, измести га на друго место. Он је бар мали и лако се премешта. Оно што свакако мораш да урадиш је да преко ноћи искључиш Вифи на рутеру.

Верујем да схваташ да ни мобилни телефон не треба да буде на мањем растојању од два метра од кревета.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: