Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: suplementi u kardiologiji
PostPoslato: Sre Okt 31, 2018 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 11:08 pm
Postovi: 9
Imao bih par pitanja za acu-njegovo misljenje:
1.Zasto su namenjene razlicite doze magnezijuma-kad idu doze od 400 a kad doze od 200 mg.
2.Sta misli o tvinlabovom magnezijumu od 400 mg i citrimagforte magnezijumu u tabletama
3.Kazu da svaki mineral ima svog parnjaka-koji bi bio magnezijumov i da li dugotrajnim uzimanjem ovog minerala remetimo taj drugi element-da li treba praviti pauze u uzimanju minerala
4.Sta Aca misli o q10 suplementu-veoma je popularan u vezi kardioloskih problema-kakvo mu je zapravo dejstvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suplementi u kardiologiji
PostPoslato: Čet Nov 01, 2018 2:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пошто сам једини Аца на форуму, колико ми се чини, рекао бих да је питање упућено мени. Онда је боље било да си ми послао емаил, али добро.

1. Ваеома квалитетни облици магнезијума (магнезијум-цитрат) је потребан у мањој колиини јер се боље искоришћава у организму, али је прилично скуп и зато је мања доза по капсули. Генерално, свима који су под свакодневним стресом потребно је 500мг магнезијума, али нажалост нисам наишао на детаљнија испитивања. И наравно, није иста количина магнезијума потребна особи од 120кг и оној од 50кг телесне масе.

2. Ако се добро сећам Твинлаб има магнезијум-оксид у том препарату а то је један од лошијих облика магнезијума

3. Магнезијум се НЕ може искористити са калцијумом, али калцијум не може без магнезијума. Дакле ако ти је потребан магнезијум због срца или мишића потребно га је самог узимати - без калцијума. Онај ко има проблема са мањком калцијума мора га узимати заједно са магнезијумом. Ако постоји остеопороза или вишак калцијума у крви, мора се узимати пуно магнезијума.

4. Слабо га користим, али кажу да је CoQ10 неопходан као заштитник нервних влакана. А за срце је најважнија струја (добија се преко нерава) и кисеоник. Само потребне дозе много су веће од оних које се спомињу, а кажу да је потребно око 1000мг дневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suplementi u kardiologiji
PostPoslato: Pet Nov 02, 2018 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 11:08 pm
Postovi: 9
Da mislio sam na tebe, s obzirom da imas prakticna iskustva sa nekim, suplementima.Videcu da nabavim magnezijum sto si preporucio u rtanijim postovima.Jedno mesec dana sam koristio twinov magnezijum-tako su mi dali i kao koliko-toliko je bolji od onih jeftinih iz apoteka ali izgleda to nije to.
Citajuci na tvom sajtu on pomaze kod aritmija-ubrzanog i nepravilnog rada srca.
Sta je sa situacijom kada srce oslabi odnosno kada radi usporeno/manji puls-da li je magnezijum i dalje suplemet izbora ili ima jos nesto od dodataka koji pomazu kod tih stanja.Hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suplementi u kardiologiji
PostPoslato: Sub Nov 03, 2018 11:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јесте, пио сам и ја једно време Twinlab магнезијум када нисам могао да набавим NowFoods. Стварно су били лошији ефекти тј. јављале су ми се аритмије.

NowFoods суплементе можеш да набавиш преко Витамин шопа из Србије или Ихерба из Америке. Овде сам нешто писао о томе: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/ishrana/mineral_si

Најчешћи узрок аритмија је мањак магнезијума. Узрок убрзаног рада срца најчешће је мањак воде у организму.

Нешто се не сећам да сам срео некога ко има стално успорен рад срца, а не знам ни лек за то а ни узрок. Могао бих да претпоставим да лоша проводност нервних влакана може да буде узрок успореног рада срца, али чини ми се да је најреалнији узрок слабост срца, осим ако је у питању професионални спортиста са проширеним срцем. У том случају могло би се пробати са глоговим капима. Треба испробати али опрезно и постепено.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suplementi u kardiologiji
PostPoslato: Pet Nov 23, 2018 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 11:08 pm
Postovi: 9
Skoro u jednoj apoteci videh neki preparat sa magnezijumom-zaboravio sam kako se zove-ima 45 jajastih tableta i relativno je skup-1600 d.U sastavu pise da ima razne vitamine posebno sam zapamtio da ima 900 mg magnezijuma i taurina.E sad da li je taurin stetan-ima ga kazu u energetskim picima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suplementi u kardiologiji
PostPoslato: Sub Nov 24, 2018 7:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да будеш пажљив јер неки произвођачи састав не приказују по таблети/капсули него по дози. А доза се може састојати од једне, две, три па и четири таблете/капсуле.

Тако би се могло десити да тај твој препарат има 45 таблета, а да му је 900мг магнезијума по дози од три таблете што значи да имаш само 15 доза. Дакле ако пијеш само 300мг магнезијума дневно (трећину дозе), то би значило да га имаш за 45 дана.

То што таурина има тамо где ти се не свиђа, ништа не треба да значи нити да утиче на твој суд. Потребно је да знаш функцију. Прочитај ово: https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/upoznajte-se-sa-efektima-taurina

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suplementi u kardiologiji
PostPoslato: Čet Nov 29, 2018 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 11:08 pm
Postovi: 9
Hvala na savetima Aco -jos jedno pitanje u vezi kombinacije magnezijuma sa kalcijumom u jednom preparatu.pretpostavljam da je to pre svega namenjeno za probleme sa kostima a sta bi bilo kad zdrav covek to uzimao-kako je dejstvo kalcijuma na sam kardio sistem -dobar ili los ili zavisi od doze,pretpostavljam da se kalcijum lakse unosi neko magnezijum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suplementi u kardiologiji
PostPoslato: Čet Nov 29, 2018 2:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Однос магнезијума и калцијума сам укратко овде објаснио: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/ishrana/mineral_mg. Магнезијум се не може искористити уз калцијум, а калцијум не може без магнезијума.

Колико ми је познато, са магнезијумом се не може претерати, а колика је горња граница калцијума - не знам.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suplementi u kardiologiji
PostPoslato: Sub Dec 01, 2018 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 11:08 pm
Postovi: 9
Hvala na odgovoru,malo cu se detaljnije pozabaviti mineralima preko interneta,inace citao sam u nekoj knjizi o mineralima da za poremecaje srcanog ritma povecavaju nivo kalijuma kroz hranu-najcesce razne vrsta povrca i onda dopunjuju sa preparatima magnezijuma s tim da je kalijum delikatan za upotrebu kroz suplemente jer ako ga ima malo ili previse(dozvoljeni raspon u krvi) dolazi do poremecaja srcanog ritma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suplementi u kardiologiji
PostPoslato: Ned Dec 02, 2018 3:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Проблем са анализама крви је тај што није меродаван из више разлога. Први је лоша лабораторијска опрема, а други је неадекватно значење и тумачење нивоа минерала, витамина итд.

На пример сви кажу да је 8 доњи ниво гвожђа. А нека се особа са гвожђем од 8 потруди да га доведе до 20, па да види колико боље се осећа.

Или оно када ти лекар препоручи да пијеш Бевиплекс који садржи неколико милиграма Б1 и Б6, а ти немаш никакав ефекат ако не пијеш 200 милиграма дневно. Смејурија.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: