Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Uvećane limfne žlezde
PostPoslato: Uto Nov 20, 2018 6:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
Na kontroli, žlezde i dalje uvećanje, manje nego prethodnog puta. Sada, navodno postoji polip na žučnoj kesi i blago uvećana slezina. Jetra na granici sa uvećanom. Analize krvi pokazale blagu neutropeniju. Lekar opšte prakse ne zna gde da me pošalje. I dalje se javlja bol ispod desnog rebra. Neretko i osećaj lepljenja hrane za ždrelo, kao da ne mogu da progutam zalogaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvećane limfne žlezde
PostPoslato: Sre Nov 21, 2018 10:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли си за ових пар месеци ишта предузео по питању лечења?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvećane limfne žlezde
PostPoslato: Sre Nov 21, 2018 6:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
Sem antibiotika (dva puta, prvo po nalogu hematologa, a potom i zbog upaljenog grla) ništa drugo. Trudim se da bolje spavam i unosim što više tečnosti. Neki predlog/savet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvećane limfne žlezde
PostPoslato: Čet Nov 22, 2018 2:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како ти је са пљувачком? Имаш ли је довољно или су ти и уста сува? Шта и колико пијеш од течности?

Требало је проверити паразите из столице и леукоцитарну формулу.

Нисам сигуран за увећање слезине али увећање јетре обично долази због неких инфекција или тровања.

Пробај бар да решиш столицу уз помоћ пробиотика, домаћег кефира, компота од шљива итд.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvećane limfne žlezde
PostPoslato: Čet Nov 22, 2018 11:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
Neretko mi i budu suva usta. Pijem vodu, čajeve i cedjeno voće (limun, grejp, nar, često pomešam i breskvu, narandzu i sargarepu bez dodatka šećera).

Analize na infektivne bolesti su sve bile uredne, ako i na parazite. Leukocirtarna formula je radjena, takođe je uredu. Kao što rekoh ranije, na poslednjim nalazima krvi stoji Neutropenija.

Pijem kefir i jogurt, jedem kiselo mleko, žitarice, kuvanu hranu...

Od juče mi se koči leva strana vilice i bol ide ka uhu. Baš mi smeta dok žvaćem. Takođe, osećam umor i jako mi je hladno, naročito mi ruke i noge budu hladne iako sam u toploj prostoriji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvećane limfne žlezde
PostPoslato: Pet Nov 23, 2018 1:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Бол од вилице према уху може да буде последица упале средњег уха али чешће упале тригеминуса или неког другог нерва на лицу.

Сува уста су знак високог шећера у крви или дехидратације. Може постојати и болест за коју се не сећам како се зове а која има симптоме у смањој секрецији пљувачке, суза итд.

Ниси ми написао колико тих течности пијеш у току дана.

Какав кефир и јогурт, домаћи или куповни? Житарице куване или сирове?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvećane limfne žlezde
PostPoslato: Sub Nov 24, 2018 1:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
Kefir kupovni, najviše mi odgovara Zbregov. Zitarice sirove, najcesce u kefiru ili kiselom mleku. Mogu li nervi na licu da se upale od hladnoce? Tecnost minimum 2-3l dnevno plus 2 kafe :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvećane limfne žlezde
PostPoslato: Sub Nov 24, 2018 7:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам какав је Збрегов кефир али млеко им је одлично. Користим га већ неко време и од њега правим свој кефир за породицу.

У сваком случају преферирам домаћи кефир. Краву немам где да држим. :cry:

Житарице никако не треба да једеш сирове. Скувај их у води или млеку. Она подметачина о сировим житарицама не може да прође ни код биљоједа. Знаш ли колико дуго они варе биљну храну?

Практично једини узрок упале нерава лица јесте промаја и хладноћа.

Три литра чисте воде ти је довољно ако имаш до 90кг телесне масе и ако се не знојиш и не пијеш неке диуретике. Прочитај о томе на мом сајту.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvećane limfne žlezde
PostPoslato: Sub Nov 24, 2018 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Kakve bre 3 litre vode, pijes onoliko koliko smatras da treba i koliko mozes ali ako to predje u nalivanje onda to spada u problem, 3 litre ako neradis nista i ne znojis se je previse vode.
Mozda bas zbog toliko tecnosti i imas problem.

Meni flasa od 6 litara vode traje 5-6 dana, sto znaci da dnevno popijem oko litru vode, da popijem vise od toga ne bi mi bilo dobro. Kad je leto popijem malo vise.

Za pocetak smanji malo tu vodu i po opisu iz prvog posta bi rekao da imas neki problem sa nadutosti u stomaku, a to sve moze biti problem od tolikog nalivanja vode.
Takodje probaj nekoliko dana da cedis po pola limuna, dodaj u to na vrh kasicice sode bikarbone, u jednoj casi od 2dl dodaj vode u to, napravi limundu i popi bez zasladjivanja, samo tako limun, saoda bikarbona i voda. To ti pomaze za nadutost i sve probleme sa kiselinom u zeludcu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvećane limfne žlezde
PostPoslato: Ned Nov 25, 2018 2:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
Ne radim fizički posao, a pijem jer sam žedan. Ne nalivam se bespotrebno. Imam preko 90kg. Ono sto primecujem poslednjih dana jeste i elektricitet u dodiru sa poedinim elementima u kuhinji i kod kuce i na poslu, u gradu.

Da li CMV virus, raniji kontakt, moze da ostavi neke posledice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvećane limfne žlezde
PostPoslato: Ned Nov 25, 2018 7:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Када си жедан то значи да си већ закаснио са уносом воде у организам. Само за ћелијски метаболизам потребно је два деци чисте воде на десет килограма телесне масе. У просеку је потребно око три деци на 10кг. То ако се не знојиш.

Електрицитет ти је настао због гардеробе.

Вируси могу да остава свакакве последице нарочито ако се преболе на ногама а не у кревету.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Uvećane limfne žlezde
PostPoslato: Pon Nov 26, 2018 10:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
aaaca je napisao:
У просеку је потребно око три деци на 10кг. То ако се не знојиш.


Taj podatak je mozda tacan ako je neko dijabeticar ili ima neki drugi problem. Izuzetak je samo ako se pojede nesto previse slano ili nesto drugo sto, kako nas narod voli da kaze, "trazi vode".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: