Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Nov 10, 2018 8:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Од које фирме си наручио па су направили такве проблеме око царине? Преко кога је вршена достава? Ко је тај ДПД? Све ми изгледа као веома неозбиљна ситуација јер су ти дозволили да као физичко лице купиш нешто што не испоручују.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Nov 10, 2018 11:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ево, нашао сам ти ово:
https://www.iherb.com/pr/Optimox-Corporation-Iodoral-Iodine-Potassium-Iodide-90-Tablets/68249
https://www.iherb.com/pr/Ojio-Iodine-Lugol-s-Solution-2-2-fl-oz-60-ml/82197

Пошто за своје потребе купујем од њих, написао и мало упутство за исплативу куповину:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/ishrana/mineral_si

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Nov 15, 2018 8:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 2:47 am
Postovi: 326
Elektricno jastuce?

Koji model marku preporucujete i ako je moguce jeftinije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Nov 16, 2018 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Postovi: 28
aaaca je napisao:
Од које фирме си наручио па су направили такве проблеме око царине? Преко кога је вршена достава? Ко је тај ДПД? Све ми изгледа као веома неозбиљна ситуација јер су ти дозволили да као физичко лице купиш нешто што не испоручују.

Od holandske "ergomax" ma nisu mi oni krivi...nasi su mi trazili jos 70 evra dodatno a vec sam puko 50.Pa rekoh da je od zlata neka hvala.Ovaj sa iherba je 2% lugola a treba 5% .Ne znam ovi naši u zelenoj apoteci dal prave to kako treba!?Zvacu da pitam.Inace,posto se eserihija kod mene naselila u uretri (sex bez zastite!?) a vec imam prostatitis bakterijski mogu samo da kazem OVO JE STRAŠNO!Nabavio sam furolin 4 kutije ali posto sam poceo da pijem citeral moram da sacekam sa njim.Inace mi je od citerala jos gore...a po antibiogramu je.Samo mi je opet izazvao gljivice na penisu a inace pijem probiotik 3 h posle leka.
Bio sam kod Urologa koji je na glasu...Nista ...dap mi ovaj citeral i dao dijagnozu uretritis sad imam kolekciju
Tritisa...prosta...uro...cisti...blago meni.Jel moguce da ovi doktori bas slabo znaju o bakkterijama...ovo sto je on dao mogo sam i ja.Ocajan sam utice ovo sve na psihu...kad pocnu da rade bakterije u kanalu...narocito glavicu unutra...svasta ti pada na pamet.
I na kraju a trebao sam to odmah...moderatoru sajta dugujem veliko izvinjenje sto sam onu fakturu ovde prikazao.Vidim da me iskljucujes povremeno...ne moj prijatelju jos i ti ...znam da sam kriv.A ovaj forum mi puno znaci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Nov 16, 2018 1:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Друже не знам на шта се позиваш. Вероватно сам препоручио грејање простате уз помоћ електричног јастучета. Може и да се седи на некој пећи. А која марка? Па коју нађеш. Дај шта даш јер је избор минималан.

Harbard111 je napisao:
Elektricno jastuce?

Koji model marku preporucujete i ako je moguce jeftinije?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Pet Nov 16, 2018 1:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
kojot043, наравно да су криви јер ти нису смели да ти омогуће куповину ако не врше испоруку физичким лицима.

Ако ти треба дупло јачи раствор, онда само пиј дуплу дозу и то је то.

И каква здрава храна, зелена апотека? Погледај у правим апотекама, најпре државним које имају своју лабораторију. Ипак сигуран сам да је најбоља варијанта онај из Ихерба.

Да ли да те подсетим да ни сви пробиотици нису квалитетни?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Nov 18, 2018 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Postovi: 28
Trazio Lugolov rastvor u mom gradu po svim apotekama,privatnim i drzavnim.Uputise me u veci grad u drzavnu apoteku...(pitanje je da li imaju i da li oce da prave!?)
Pa moracu Aco u tu zelenu apoteku u BG ima,raspitacu se kakav je.Sto se tice Amazona mrka kapa ali ovi sa Ebay izgleda oce da posalju...ali kako sam prosao sa holandskom firmom str`a me...ovaj kod nas u pomenutoj apoteci je dzabaka.Pa pitacu tamo sta drugo, nije mi zao para ali sam stvarno nagrabusio u zadnje vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Ned Nov 18, 2018 8:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па не знам зашто спомиљеш Амазон и Ибеј?! Да ли си уопште обратио пажњу на шта си кликнуо?

Линк који сам ти послао води до Ихерба и они врше испоруку у све земље које су им на списку па тако и у Србију. Ако се успешно региструјеш онда то је то. Изгледа да ниси прочитао оно моје упутство за куповину преко интернета.

Наручи неколико ствари да те укупно коштају око 40 евра, плус ДХЛ експрес поштарина око 20 евра и то ти је код куће за 5 дана.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sre Nov 21, 2018 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Postovi: 28
Vise ne znam da li je ova tema za mene jer kod mene je sve komplikovano.Pisao sam vec da odavno imam urinarnu infekciju i bakterijski prostatitis.Takodje i da sam zaradio Uretritis polnim putem.
Prvi put na brisu glansa i uretre pocetkom septembra bila je bakterija enterobacter.Posle ispijanja na sredini terapije ciprofloxacina ili ti citerala pojavljuju se i gljivice na glansu.
Odlazim kod dermatovenerologa koji mi daje da 7 dana ispiram 2x dnevno hipermanganom i kremom triderm da mazem polni organ.Dakle,posledica ispijanja antibiotika su gljivice i ako sam pio po uputsvu i probiotik (Bulardi).Situacija se smirila posle 10-ak dana i dole je bilo ok po recima doktora.
Kako sam i dalje osecao nelagodu u kanalu (pri ulasku u kanal oko 2 cm) uradio sam sve pretrage oko kanala bris uretre mi je sada uradio urolog i nalaz je bio da imam u uretri "puno bakterija E.Coli" Odlazim ponovo kod privatnog Urologa koji mi daje opet Ciprofloksacin ali je pisalo Citeral...ja sam mislio da je to drugi lek po AB ali kasnije sam kad sam stigao kuci shvatio da sam dobio isti lek inace bih mu rekao da mi je taj lek vec izazvao probleme.
Krecem ponovo sa antibiotikom citeral pijem i probiotik (ivancic i sinovi FORTE).Nista bolje se ne osecam simptomi se ne smanjiju ali kad sam zavrsio terapiju pre 3 dana ispio 2 kutije nastavio sam i dalje sa probiotikom zbog zakasnelog dejstva probiotika.
Evo sad sav ocajan gledam ovaj moj "ponos" koji ima crven pojas na sredini pomalo i svrbi...Ovo je od antibiotika nema druge.
U dilemi sam sta da uradim...da opet odem kod koznog ili da sam primenim hipermangan i triderm krem kao ranije kako sam vec po njegovoj instrukciji uradio!?
Da li ce bolje pomoci da ispiram srebrnom vodom ili sodom bikerbonom a ne da mazem te masti.
Kako sam nabavio Furolin iz Grcke ne znam da li ce i on ovakve probleme da izazove kod mene kao ovi nasi antibiotici(znam da nisu nasi al ajde).Koliku pauzu napraviti izmedju ove terapije antibioticima,pre 3 dana sam zavrsio sa citeralom posle koliko vremena mogu da pocnem sa Furolinom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Nov 22, 2018 12:31 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ispijanje probiotika ti neće sprečiti gljivice na glansu, to sprečava crevne probleme zbog antbiotika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Nov 22, 2018 2:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Сода бикарбона може споља да помогне.

Како си пио антибиотике и пробиотике? Заједно, одвојено...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Nov 22, 2018 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Postovi: 28
Normalno,odvojeno posle 3 sata posle antibiotika uzimao probiotik.
Eto sad ne znam dal da opet idem kod lekara za ovo crvenilo jer pre 1.5 mes sam isao i dobio triderm krem i hipermangan koji su zavrsili posao.Ne ide mi se,a terapiju znam ako da primenim...
Ne odgovoriste mi na pitanje kolika pauza treba da bude izmedju tura antibiotika kad ispijes 2 kutije citerala koliko da se ceka, za Furolin?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Čet Nov 22, 2018 3:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам конкретно, али у упутству антибиотика пише колико му је дејство од последњег узимања, па онда толику паузу направиш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Nov 24, 2018 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2018 11:43 am
Postovi: 28
Imam Furolin ali sam skoro zavrsio sa Citeralom koji mi je izazvao gljivice.Sad me strah da krenem sa Furolinom.Ima li neko ideju kako se zastititi dok pijem antibiotik,znam za probiotik ali kako da se zastitim od gljivica na glansu.Mozda dramim bez veze Furolin je uranoseptik mozda nece biti kao sa ovim Citeralom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hronicni prostatitis
PostPoslato: Sub Nov 24, 2018 7:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Гљивице на кожи немају везе са антибиотицима осим ако већ ниси дубоко забраздио у закишељавање организма.

Иначе спољашње гљивичне инфекције најбоље се лече содом бикарбоном: испирање воденим раствором и слично.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: