Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nizak puls?
PostPoslato: Ned Nov 04, 2018 12:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 11:09 am
Postovi: 69
Sinoć mi se desilo da sam tokom gledanja filma primetio da mi srce jako sporo kuca (što je i normalno, ležao sam sat i po pre toga, pomno pratio film, mrdnuo nisam).
Lagano sam uzeo telefon (koji ima opciju merenja pulsa, tačna je, proverio sam više puta), lagano prislonio kažiprst, i nakon testa izmerio je 53 otkucaja u minuti.
Inače meni je u stanju mirovanja dok sedim puls od 60 do 70 otkucaja.
E sad tripujem i pitam se, da li je normalno da tokom dužeg mirovanja i smirenosti u ležećem položaju puls padne na 53?? :D
Bogu hvala nemam nikakvih problema, niti me nešto boli, nego mi je bilo malo čudno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak puls?
PostPoslato: Ned Nov 04, 2018 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 1:24 am
Postovi: 7
Ukoliko nemate tegoba puls neka vas ne brine..

Kako ste gradjeni? Dali se bavite sportom? I kljucno koliko imate godina?

Povremene varijacije pulsa su normalna stvar bila to bradikardija ili tahikardije izazvane raznim situacijama puls do 50 se tolerise te mislim da razloga za brigu apsolutno nemate

Dacu vam jedan obican primer "Radili ste ceo dan dosli ste kuci i u svom tom umoru i malo sna kada se skroz opustite srcana frenkvencija padne ispod 60 jer je skinula sav teret koji je trpelo srce ceo dan. " Pak kod nekoga je normalno da se puls krece od 50-70

Radi svoje sigurnosti mozete uraditi 24H Holter (Mada moje misljenje je da za to nema potrebe)

_________________
dr sc. med. Kardiohirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak puls?
PostPoslato: Pon Nov 05, 2018 12:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема никакве потребе да за мерење пулса користиш тако непоуздану електронику. Узми часовник са секундаром и изброј.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak puls?
PostPoslato: Pon Nov 12, 2018 9:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 11:09 am
Postovi: 69
Ja imam 25 godina, atletske građe, 180cm/78kg, išao u teretanu pre, trčao rekreativno, ali sam aktivan i u poslu i svakodnevnom životu... Mnogo koristim noge, krećem se dosta.
Trenutno radim u nekoj kontroli robe, narednih mesec dana ću menjati kolegu i radim 16h dnevno (6h-22h), međutim posao nije težak, nema mnogo fizičkog lomljenja, ima malo penjanja, malo laboratorije, malo papirologije, malo pauza i odmora, tako da lagano prođe dan...

Inače, aplikacija je perfektno precizna, proverio sam više puta, čak meri i protok kiseonika u krvi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nizak puls?
PostPoslato: Uto Nov 13, 2018 3:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Друго је засићеност крви кисеоником. То се другачије мери од пулса.

Пулс се мери на основу откуцаја срца у одређеном временском интервалу (1мин). Временско мерење периода срчане фреквенције јесте прецизно али није тачно. Тренутна показивања уопште не морају да буду тачна. Може да буде прецизно али не мора да буде тачно. Ево једног примера па да завршим са причом. Ако ти у тренутку мерења срце прескочи, испашће да ти је пулс 40 уместо 80. Ако удари један откуцај више, показаће ти пулс од 120. А реално ако га избројиш, имао би пулс од 79, односно 81 откуцај.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 101 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: