Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Ned Okt 07, 2018 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 11:25 pm
Postovi: 36
Pozdrav,

Nisam bio na forumu vec neko vrijeme, koju godinu...
Dakle 2011 godine sam povrijedio vrat pri nezgodi i daobio nekoliki hernija vrata, na razlicitom nivou...vremenom, tu imam i "tesku stenozu" valjda, kako su mi rekli dr. Tada sam odbio da se operisem, vec sam to fizikalnom "popravio" iako sam imao tada oduzetost sake.Elem, od tih par godina sam prolazio kroz periode dobrog i loseg stanja- kad sam bio lose, radili su ljekovi protiv bolova i fizikalna i kinetoterapija, a kad sam bio dobro vodio sam manje vise normalan zivot. Ne bavim se nikakvim sportom, osim sto sam radio neke vjezbe snage koje su mi bile dozvoljene (sklekove, neke vrste trbusnjaka i rastezanje trage). U junu me ooet to uhvatilo i krenuo sam opet na fizikalnu terapiju - elektro,laseri, u.z. itd itd. Taman sam zadnju sesiju zavrsio prije dvije nedjelje i bio bolje malo i krenuo da radim vjezbe za jacanje muskulature, bez tezina ili bilo cega (vjezbe sa fizickog "odruci", "zaruci" "predruci" , ramena naprijed nazad, jedino sam plank drzao 30 sekundi mimo ovog "bezazlenog" programa) i krk- opet problemi i opet bol i ruci!!!

Ali da stvar ne bude tako prosta, jer stvari nikad nisu sa mnom tako proste, bilo bi to previse lagano - u junu kad mi se upalio diskus, da bih zaboravio a bol u ruci setao sam...i dobio sam "trkacko" ili "skakacko" koljeno. Posto zivim u stranoj zemlji, gdje engleski nije medju doktorima na zavidnom nivou, doktori nisu znali da mi objasne sta je (jedan rekao runner knee drugi jumper knee) vec su culi da nesto "krcka" u oba koljena. Rekao sam im da sam kancelarijski moljac i da ne znam kako je moguce da sam to dobio od setnje jer zbog kicme nisam milenijumima potrcao, a i kako je moguce da oba koljena zahvati - dali su mi lasersku terapiju i da mazem kremama. Bolovi u koljenima si osli sa unutrasnje i spoljne strane, stepenice - pakao. Elem, posle lasera bilo je malko bolje, ali posto se dr zacudio, konacno mi je zakazao u.z. oba koljena za 9 novembar. Medjutim, nakon tog pregleda, prosle nedjelje sam stajao na jednoj izlozbi dok je govornik lagano, polako pricao i razmahao se epitetima - oko 55 min. Sledeceg jutra cijela lijeva butina sa unutrasnje sttane je gorela!!! Probudilo me osjecaj zarenja u 6 ujutro. Naravno, sve skupa sa mojom divnom rukom.
Poceo sam da primjenjujem samopomoc - hladne obloge na koljenu i mazanje tim gelovima, a za kicmu sam kupio miorelaksans, da vidim da li ce to da radi.
Molim za savjet, sta bi moglo da se preduzme, jer treba da putujem kuci kolima za 5 dana, sto je oko 1000km voznje. Ne mogu odloziti i mora biti auto. Razmisljam da zakazem opet kod fizijatra, ali ne znam da li cu uspjeti da ga "uhvatim" za tako kratko vrijeme.
Hvala na paznji i hvala na svakom profesionalnom savjetu.
.p.s.oprostite na editu i slovnim greskama, tel nije bas najbolji,ali htio sam da pitam i o opasnostima i rizicima operacije vratne kicme jer mi je pun kofer svega toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Ned Okt 07, 2018 7:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Степенице? Користиш степенице?

Да ли си ових година свакодневно истезао врат и кичму?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Ned Okt 07, 2018 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 11:25 pm
Postovi: 36
Stepenice koristim kad moram...a i imam 34 godine, te sam tek sa pojavom ovog problema poceo da ih gledam kao "neprijatelja". Sad preferiram lift, al nema svaka ustanova i zgrada lift pa nekad moram i stepenicama.

Sto se kicme tice, prosao sam dug put od isprpbavanja svih mogucih pilates, joga, kinetoterapeutskih vjezbi....kao sto rekoh, neke prijaju, a a neke...ne znam...predugo ovo mucenje traje zato sam poceo razmisljati o operaciji....ako nema izgleda ili su vrlo vrlo mali da zavrsim u stanju jadnog Srdjana Knezevica


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Pon Okt 08, 2018 10:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То "кад морам" ништа ми не значи. Треба ми конкретан одговор. Колико? Колена се могу упропастити и степеницама нарочито ако њима силазиш.

Која ти је тежина и висина?

Добро, дакле ниси истезао ни кичму ни врат. Те разне вежбе ништа не помажу јер је потребно само истезање. Ево ти предлога за истезање врата и кичме а можеш и да купиш специјалне ципеле од једног форумаша или да правиш кревет за истезање:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/vrat_istezanje
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Uto Okt 09, 2018 7:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 11:25 pm
Postovi: 36
Visina 186, a tezina negdje 83-84 kg, tako da nisam sa viskom kg. Ne bih znao tacno da ti kazem koliko dnevno koristim stepenica, ali recimo da sam "prinudjen" da se sad spustim i popnem dnevno do visine prvog sprata.

Bio sam juce kod ortopeda, me je pregledao....malo mu bilo smijesno kakav sam baksuz, sto i sam znam. Preporucio me za magnetnu, rekao da u.z. nece nista pokazati, i ako sam dobro razumio sta je rekao pominjao je neke "kartele" u koljenima. Pipao, krivio, istezao itd rekao da je meniskus dobar, da se ovo desava ljudima i koji se ne bave sportom (a ja sam, kao sto rekoh, kancelarijski moljac), da je ovo dozivotno ali da cu imati uspone i padove u tom smislu. Bas sam srecan zbog toga. Nakon MRI, koji cr vjerovatno da bude iduceg mjeseca ili tako nesto, znace vise kakvu fizikalnu. Posto mi je malo pun kofer fizikalnih, jer sam kao fikus u svakom odjeljenju za fizikalnu terapiju u vecini drzava Evrope, pitao sam ga za operaciju toga da to odmah rijesim na taj nacin ako je life lasting condition, ali mi je rekao da "to nekad ne pomogne, u zavisnosti od stepena".

Sto se tice vrata, ove tvoje vjezbe sa peskirom za istezanje kicme sam probao prije nekih 3 godine...apsolutno mi ne prijaju....zavrsio sam u bolovima. I bio sam uporan. Ocigledno ne postoji jedinstven pristup za sve. Ortoped koji me je juce pogledao, pregledao je moj MRI nalaz kicme i prepisujuci mi tablete, rekao mi da bi u mom slucaju operacija diskus hernije meni mogla da pomogne. Nisam ga nista pitao prvi po tom pitanju, sam je predlozio to. Rekao mi je da mi treba neka malo naprednija klinika za to, jer imam hernije na prelazu iz S u T zonu i da to ne radim u ovoj zemlji u istocnoj Evropi. Preporucio mi je disc replacement metodu (cija je mana sto ce morati da se ponovi nakon 10 god zbog zamjene diska), u odnosu na titanijumsku plocicu (ako sam ga dobro shvatio) jer to ce mi oduzeti u odredjenom stepenu pokretljivost vrata i bicu ukocen. Od klinika preporucio mi je "Tekon" u Barseloni (gledao sam cijene, to nema sanse, jedino da prodam bubred i plucno krilo pa da priustim sebi to), nekog doktora Roka V....(zapisao sam mu ime) iz Maribora, Slovenija kao i Univerzitetsku kliniku u Gentu (opet, cijene ludilo, da opljackam banku da platim to, nama sanse). Igrom slucaja i ortoped koji me je pregledao je dobio hernije vrata i ima slicne probleme sa rukom kao ja. Medjutim, rekao mi je da on to nije operisao, promumljajuci razlog zasto ne, govoreci mene da su veoma veoma veoma male sanse da budem paralizovan...prema njegovim rijecima, "najgorr sto moze da bude je da se to dobro ne sredi pa da moras na jos jednu operaciju". Eto mog update-a.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Uto Okt 09, 2018 11:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Добро, један спрат дневно није проблем. Проблем би био ако би десет пута силазио низ тај један спрат.

Вежба истезања врата ти није пријала јер је ниси правилно радио или си се предуго задржавао у том положају. А можда ти је стање катастрофално лоше па настају проблеми када дође до истезања. Дакле потребан ти је добар физиотерапеут који зна шта ради и који ће знати које вежбе истезања да ти покаже.

А за кичму Истеки.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Uto Okt 09, 2018 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 11:25 pm
Postovi: 36
Za fizioterapeuti potpuno u pravu do sada sam ih promijenio 10 tak i neki od njih su me "ucili" da radim neke stvari koji su drugi "branili". Takodje, ako bih prilikom vjezbi osjecao bol, pojedini bi govorili "to je muskularno, tako i treba" dok bi drugi govorili da batalim sve sto bi moglo da izaziva bol.

Da li neko zna u Srbiji nekog dobrog neurohirurga za kicmu? Razmisljam kao opciju...negdje sam procitao o Milenku Savicu, da je dobar za vratnu kicmu....a negdjr sam nasao kritike na njegov racun

Za koljena -stepenice sada koristim samo ksda moram da izlazim iz metroa ili ako se penjem u neki restoran ako nema lifta. Za sve ostalo je ravno....mada i na ravnom ako setam malo duze (oko pola sata recimo) bas mi ne odgovara i koljena zare...nevjerovatno koji je mene djavo snasao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Uto Okt 09, 2018 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 11:25 pm
Postovi: 36
Pardon napravio sam gresku, nije iz S u T, vec iz C (vratnog) u grudni T


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Sre Okt 10, 2018 1:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Милан Спаић, на пример: http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:691803-Svetska-pocast-nasem-neurohirurgu-dr-Milanu-Spaicu

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Pon Nov 05, 2018 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 11:25 pm
Postovi: 36
Moj skromni update - tokom mog boravka u rodnoj mi drzavi, odmora, sjebao sam nekako donji dio ledja. Samo sam se jednog jutra probudio i osjetio ukocenost u donjem dijelu ledja i bol duz lumbalnih prsljenova kicme. Posjetio sam jednog kiroprakticara, on to kao tamo nesto pregledao, pipao rekao da nemam neuroloskih ispada i da ne bi trebao da je diskus. Ortoped, poznanik, pregledajuci me odokativno u lafani, rekao je da imam diskus, jer imam osjecaj zarenja u butinama. Rekao sam mu da to povremeno imam vec par godina od vratne i torakalne kicme, ali on je ubijedjen da je diskus takodje u mojim donjim ledjima. U petak imam zakazan pregled magnetne za koljena i vrat....pokusacu da ubijedim radiologa da mi snimi i donja ledja...ali veca je vjerovatnoca da me ajkula pojede na vrhu Mont Everesta nego sto ce on yo da pristane, sa ostalim pacijentima koji cekaju. Ako imam i diskus dolje, stvarno sam najbaksuzniji covjek na ovoj planeti...pored sjebanog vrata, koljena, prije neku godinu ablaciju srca, da imam jos i tu muku dolje. Stvarno cu da dignem ruke od ove medicine i da podjem taman u Nepal kod nekog samana da istjera crnu magiju iz mene. Jos gora varijanta ako mi zakaze MRI donjoh ledja za mjesec dana, pa da cekam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Uto Nov 06, 2018 2:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам шта има да убеђујеш лекара да те сними рендгеном. Ваљда мора кад имаш проблем а и јефтино је. Само гледај да те не снимају у лежећем положају него у стојећем. У лежећем положају обично се све лепо намести осим ако је у питању неки жестоко велики проблем.

Набави Истеки и неки добру масерку за почетак и биће све у реду. Ништа без истезања кичме.

Е да, можда си само прехладио крста па добио грч у мишићима... Ишијас, ваљда.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Uto Nov 06, 2018 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 11:25 pm
Postovi: 36
Hvala Aco puno na komentaru...u petak radim to pa cu update mog stanja postaviti.

Nisam doktor, ali su mi neki doktori rekli da kad je isijas upaljen obicno je od diskus hernije lumbalne to, da diskus pritiskz nerv...moze li isijas da bude bez diskusa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Sre Nov 07, 2018 2:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Е па изгледа се нисам добро изразио а стално мешам шта је шта. Ваљда лумбаго иде без укљештења и последица је грча у леђним мишићима који је обично последица прехлађивања леђа.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Pet Nov 09, 2018 9:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 11:25 pm
Postovi: 36
Danas radio MRI cervicalne kicme, lumbalne kicme i koljena (rekli mi da odradim samo jedno jer sta imam u jednom imam u drugom). Rezultati u utorak...sto u prevodu na srpski znaci dok vidim neurologa/fizijatra jos 7 dana razvlacenja ko larva po stanu i dovlacenje do kancelarije puzevom brzinom. Htio sam da upitam tehnicare sta su vidjeli dolje u lumbarnom dijelu i koljenu (da li imam prokleti diskus ili nemam i da li to izaziva bol u oba krckava koljena kao sto jedan strucnjak ili "strucnjak" u mojoj rodnoj grudi rece) i tehnicari su bili vrlo zvanicni - "doktor ce vam sve napisati".

Dobro...sad ostaje samo cekanje...da vidim da li imam pogorsano stanje u vratu, imam li diskus u donjim ledjima i da li su mi kojim slucajem skenjana koljeno ili mozda dva. Jeeeee! Time of my life!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Moze li jadnije :(((
PostPoslato: Sub Nov 10, 2018 5:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немој да се секираш. Много тога се може решити док је човек жив.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: