Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vrtoglavica, nedostatak vazduha
PostPoslato: Čet Nov 01, 2018 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 1:45 pm
Postovi: 5
Dobar dan, zamolio bih vas da mi pomognete i iznesete svoje misljenje. Dakle, pre 4 dana pocela je da mi nailazi vrtoglavica koja bi trajala 10 minuta l, ne vise. Sledeci dan mi se javila vrtoglavica, nedostatak vazduha na sat vremena. Od tada, kad ustanem iz kreveta, krenem u grad, uhvati me vrtoglavica, koju bih vise opisao kao jako mantanje, i ne prestaje. Traje po sat i po, ako ne i vise. Ne mogu da obavljam svakodnevne aktivnosti, ne mogu izaci iz kuce, zakucan sam za krevet. Vadio sam krv - uredni nalazi. Kod neurologa - uredno. Prepisao mi je Gynkgobil forte i b12 vitamine(ovu tableticu drzim pod jezik dok se ne otopi). Poceo sam juce sa terapijom i probam jutros da odem do grada - ne mogu da se sastavim od prevelikog mantanja. Uz mantanje javi se mucnina i bas otezano disanje, nedostatak vazduha. Ne znam da li je od panike, ali uz mantanje ide i to. Znaci svakog dana kad god izadjem iz kuce, prodje 2-3 minuta, pocinje mantanje, koje se povecava i jedva da mogu pricati sa nekim ko je do mene. Molim za pomoc, savete i misljenja. Hvala.

EDIT: Imam 22 godine, nikad mi se nista slicno nije javljalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica, nedostatak vazduha
PostPoslato: Čet Nov 01, 2018 2:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колико ти је гвожђе, хемоглобин и еритроцити? Имаш ли проблема са леђима?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica, nedostatak vazduha
PostPoslato: Čet Nov 01, 2018 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 1:45 pm
Postovi: 5
Aco, pre svega, hvala ti na brzom odgovoru!

Gvozdje nisam radio.

Eritrociti 4.73 (min 4.50 - max 6.20) (jedinica tera/L)
Hemoglobin 144.00 (mix 137.00 - max 175.00) (jedinica g/l)
CRP 1.10 (min 0.00 - max 5.00) (jedinica mg/l)

Dosta lezim ova dva dana, pa me npr. ujutru bole ledja, ne toliko, ali osecam da su mi takoreci "napeta" ledja, pogotovu gornji deo.

Samo jos nesto da dodam. U lezecem polozaju ih nemam, ali uopste ih nemam, ni 0.01%, a najjace su kad izadjem iz kuce, pogotovo kad sednem u kaficu. Da li je moguce da je vrtoglavica u anksioznosti? Hvala jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica, nedostatak vazduha
PostPoslato: Pet Nov 02, 2018 4:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 28, 2018 1:24 am
Postovi: 7
Meni ovo lici na anksioznost..
Anksioznost moze da izazove vrtovlavicu i pored toga jos mnostvo simptoma,preciznije nema kraja simptomima.Pokusajte jednostavno da skrenete misao sa problema te sto vise fizicke aktivnosti.


Sto se bola u ledjima tice verovatno da je upravo od lezanja sto vise hodati i bolovi ce se smiriti.

Ukoliko imate detaljnije pitanje slobodno postavite

_________________
dr sc. med. Kardiohirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica, nedostatak vazduha
PostPoslato: Pet Nov 02, 2018 11:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Лоша ти је крвна слика а ко зна колико ти је гвожђе. Мораш да га провериш. Не сме да буде испод 20.

Ако имаш проблема са горњим делом леђа, онда су вероватно мишићи стиснули крвне судове и смањили доток крви у главу. Прочитај http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja. Има још текстова о раменима и леђима па погледај.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica, nedostatak vazduha
PostPoslato: Pet Nov 02, 2018 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 1:45 pm
Postovi: 5
Hvala vam na odgovorima. Verovatno da postoji i to da sam sebi nabijam vise nego sto jeste.

Hteo bih da napomenem jos par promena u mom zdravlju koje bi eventualno mogle da izazovu ovo mantanje i slicno.

Pre par dana sam osetio da je umnjak poceo da raste, malo da me boli, skroz malo, povremeno. Da li moze biti od toga?

Mantanje se ne javlja kod kuce toliko, skroz malo, nikako u lezecem polozaju, tek kad izadjem iz kuce, prodje malo, pocne da se javlja mantanje, nekad prodje ali u roku od sat i po.

Prilikom pojave mantanja primetio sam da se malo pogorsava kada ocima pogledam na gore, ili kada zabacim glavu dole pa je odjednom podignem pravo, osecaj kao da mi je teska, osecaj da mi je tesko da je vratim u uspravni polozaj.

Bol u slepoocnicama, nekad samo jednoj ili obe, i da mi skroz malo prolaze trnci u zadnjem delu glave, povremeno, ali osecam da se to desi. Npr zaboli me leva slepoocnica, osecam vezu izmedju nje i zadnjeg dela glave.

Takodje osecaj da su mi oci teske, upravo to da pogledam levo-desno, gore-dole, kao da mi je otezano gledanje i sve deluje tmurno, tesko. Prilikom mantanja pocinjem da sakupljam oci, bol u slepoocnicama, teske su mi oci takoreci.

Malo pre pojave tih vrtoglavica(mantanja) sam imao udarac glavom, ne toliko jak, prosla me je bol kroz 3-5 minuta, ali zeleo bih i to da napomenem.

Za Acu: Pre vadjenja krvi sam jeo cveklu i pitali su me u ovoj poliklinici sta sam jeo - rekao sam im. Nakon rezultata, rekli su mi da eritrociti mogu da budu visi nego sto zapravo jesu jer sam jeo cveklu, pa su bacili akcenat da postoji mogucnost da su eritrociti ispod minimalne granice.

Sutra cu da uradim gvozdje, pa javljam.

Hvala vam!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica, nedostatak vazduha
PostPoslato: Sub Nov 03, 2018 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 1:45 pm
Postovi: 5
Novine!

Danas osecam bas vecu bol pri dodiru u gornjem delu ledja, pritisak u zadnjem delu glave koji se siri do slepoocnica. Kako sam malo istrazivao i pitao lekare, takvu bol uglavnom manifestuje ukljestenje nekog zivca u vratnom delu. Vase misljenje? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica, nedostatak vazduha
PostPoslato: Sub Nov 03, 2018 11:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Умњак нема везе.

По свим проблемима које си описао имаш озбиљан проблем са крвотоком у врату и глави. А узрок томе скоро сигурно је рамени појас и кичма а можда и укљештење.

Узми свакодневно да радиш гимнастику нарочито за горњи део леђа, бар пола сата дневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica, nedostatak vazduha
PostPoslato: Ned Nov 04, 2018 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 1:45 pm
Postovi: 5
Bacio sam se na masaze od juce, ali nikako da popusti mantanje(vrtoglavica), pa me malo plasi da nije nesto gore. Gornji deo ledja mi je izuzetno "napet", prilikom masiranja osetim vise bolnih tacaka. Najuzarenije su dve ramene tacke i dve vratne, pored atlasa, bas bole pri dodiru i bas deluju zategnute, upaljene.
Par pitanja:
Gde mogu pronaci adekvatne vezbe za opustanje misica vrata?
Da li da opet posetim neurologa?
Da li su vezbe dovoljne da bi vrtoglavica nestala ili se bar smanjila malo ili kod neurologa po savet(eventualno terapiju)?

Obavio sam pregled kod ORL-a, rekao je da, sto se tice usiju, sve je okej, uradio je samo ispiranje i izbacio mi cep iz levog uha, a sto se tice vrtoglavice rekao je da je verovatno prehlada ili upala nekog zivca i da ce proces oporavka biti malo duzi. Sto se tice usiju, rekao je da je sve okej.

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica, nedostatak vazduha
PostPoslato: Pon Nov 05, 2018 12:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли стварно мислиш да ти може бити боље за један дан?

Вежбе имаш на мом сајту. Ако баш не можеш да их пронађеш, реци.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 200 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: