Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Sre Okt 31, 2018 11:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То ти је због проблематичног раменог појаса: притисак, звездице, мантање по глави...

Прочитај ово: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ramena_racunari
итд...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Sre Okt 31, 2018 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Nadam se da je taj problem. Poradicu na ovim vezbama i videcu kakvo ce biti stanje.

Pocinjem i psihicki da padam kada vidim da mi puls varira pri udisaju i izdisaju ume da varira i od 20 do 30 otkucaja u minuti. Recimo kada merim puls dok disem, ume sa 80 da padne na 55 pri izdisaju, pa opet da se popne na 75 pri udisaju.

Nadam se da ce se ovo zavrsiti kako treba.

Hvala mnogo Aco, dosta znaci da cujem i tvoje misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 01, 2018 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чекај мало, како то мериш пулс док удишек и док издишеш? Колико ти траје један удисај и издисај?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 01, 2018 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Vidi se na ekg-u da se ubrza puls kada udahnem, a uspori kada izdahnem.

Ja osetim da mi ubrzava i usporava dok disem kada stavim ruku na srce.

A, tacan broj otkucaja, da kazem “uzivo”, vidim preko Heart Rate Free aplikacije za mobilni telefon koju sam proverio aparatom za merenje pritiska koji pokazuje i puls i tacna je.

Takodje sam primetio da dok radim nesto, aktivan sam, ta razlika u otkucajima dok udisem iz izdisem je dosta manja, cak je i nema, a kada lezim, odmaram, kada srce uspori rad, ta razlika u brzini otkucaja dok udisem i izdisem je dosta velika.

Valjda su to doktori mislili kada su mi dali dijagnozu srcana insuficijencija.

Inace, danas nosim holter pa cu javiti kakvi ce biti rezultati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 01, 2018 2:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Da dodam samo da sam radio one vezbe sa tvog sajta, i mogu reci da mi dosta prijaju i opustaju. Cak sam dobio i upalu misica kod ramena i vrata od par ponavljanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Čet Nov 01, 2018 2:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Драго ми је да ти вежбе пријају. Само настави.

Па то је обична којештарија око мерења пулса електроником. Одакле ти идеја да то уопште провераваш па још на тај начин?! Не можеш да мериш пулс у тако кратком временском интервалу као што је један удах или издах.

На пример, ако ти је пулс 80, то значи да у секунди имаш 1,33 откуцаја. Ако ти је пулс 55, то значи да у секунди имаш 0,92 откуцаја. Стварно очекујеш да пулсметар може да зна колико ћеш у следећој секунди имати откуцаја? То се рачуна на основу просека, а просек не може да се рачуна за временски интервал од једне секунде. Дакле, показивање на екрану је офрље.

Дакле, батали електронику и изброј откуцаје срца у току 15 секунди, помножи са 4 и добићеш пулс. Срце није швајцарски сат па да ради са таквом прецизношћу. Чак и промене на ЕКГ апарату су нормалне јер је немогуће да срце ради са толеранцијом пулса од 0%.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Ned Dec 23, 2018 1:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вежбе ти нису помогле?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Ned Dec 23, 2018 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Vezbe su pomogle toliko da opustim misice, ali aritmije su i dalje prisutne, sem sto je pocelo i igranje pec misica na levoj strani (nadam se da je misic), uglavnom u zavisnosti od polozaja, kada lezim, spavam.

Pritisak je prestao da ide preko 140/80, ali je uglavnom 140/80.

Kod kardiologa jos nisam stigao jer nema slobodnog termina, a sto se sinusa tice, u ponedeljak idem kod infektologa. Svi rezultati za njega su dobri sem urina.
Radio sam laboratoriju: SE, CRP, AST, ALT, AF, LDH, ELISA EBV, ELISA CMV IgM i IgG, ELISA T.gondi IgM i IgG.
Sve negativno sem Rubella IgG ELISA 25,7 NTU, ali sam shvatio da to i treba biti pozitivno.
U urinu ima dosta sluzi.

Izgleda mi se infekcija i na oci prosirila jer su mi upaljeni krvni sudovi vec mesec dana i naduveni gornji kapci, za to mi je oftamolog dao neomicin kapi i ispiranje ociju fizioloskim rastvorom sto jos uvek nije pomoglo.

Sve u svemu mislim da se necu lako otarisiti ovih sinusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Ned Dec 23, 2018 7:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па знаш шта, теби се то компликује, колико ми се чини.

Слуз у урину обично је последица упаљене простате. Црвене беоњаче и надувени горњи капци?! Не знам брате. Можда је алергија. Очи се углавном инфицирају споља, рукама и слично.

Због срца свакако треба да узимаш квалитетан магнезијум који ће вероватно да реши аритмију.

За дефинитивну регулацију крвног притиска треба да даш акценат на оне вежбе где се снажно контрахују мишићи раменог појаса.

За ту рубеолу немам појма.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Ned Dec 23, 2018 8:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Komplikuje se, a nista ne prolazi niti imam bilo kakvu terapiju za bilo sta od toga, sto je najgore.

Nadam se da ce mi sutra infektolog dati nesto bar za urinarni trakt, pa ponovo kod ORL-a da smislimo nesto za sinuse.

Oftamolog mi je rekao da su mi oci najvise upaljene sa zadnje strane, i da dok ne budem resio problem sa sinusima da cu to vuci tako.

Kupicu magnezijum koji si mi preporucio prvom prilikom kada bude bila bolja finansijska situacija i nastavicu da radim vezbe za rameni pojas i nadacu se da cu bar to skinuti sa glave.

Dosta je novca utroseno na putovanja do doktora jer su svi po 100km udaljeni od mog mesta, i na bezuspesne terapije koje su mi menjali na par dana.

Pa cu i prvom prilikom naci dobrog doktora koji mi moze naci uzrok sinusitisa, makar morao i da operisem sinuse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Pon Dec 24, 2018 3:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јеси ли гледао неки од ових мојих савета за синусе?
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/sinusi_ciscenje_2

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Pon Dec 24, 2018 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Gledao i praktikujem ih redovno, najveci je problem sa njima kada ih ispraznim skroz, na samom kraju izbacujem neku lepljivu, providnu sluz i posle toga prodisem savrseno, i posle 5 minuta su ponovo zapuseni.

Danas kod infektologa nisam stigao jer sam 6 sati cekao kardiologa, situacija je sledeca... Izmerio mi je pritisak koji je bio 150/80 i prepisao mi je lek Tensec 5mg za aritmije i visok krvni pritisak, i kontrola za mesec dana. Doktor je bio u guzvi, imao neke operacije pa nista nije objasnio zbog cega i kako, ali najverovatnije zbog tog pritiska i zbog osecaja pulsiranja tela u mirovanju i sedenju (koji moze biti i do anksioznosti, s’ obzirom da sam u svemu ovome imao i 3 panicna napada).

E, sada sam u nedoumici da li je to dobra terapija, s’ obzirom da mi tokom noci otkucaji srca padaju na 35.
Koliko vidim taj lek moze dodatno usporiti rad srca, a pritisak moze biti i do sinusa, i do ramenog pojasa sto si ti rekao, ali njega to verovatno ne interesuje pa mi je prepisao terapiju.

Upravo sam izmerio pritisak i on je 122/80.

Sta ce biti ako sredim rameni pojas i sinuse i samim tim mozda regulisem pritisak, a ja sam pod tom terapijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Uto Dec 25, 2018 1:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Од носне шупљине воде разни каналићи до различитих синуса и средњег увета. Ако они због нечега отекну јавља се проблем са оним што им је на крају јер нема вентилације. А отекну због неке инфекције или алергије која почиње у носу. Ја цео живот имам проблема са отицањем слузокоже носа и свануло ми је када сам почео пред спавање да користим спреј за нос. Да ли си прочитао ово: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/nos_zapusen

После шест сати чекања измерени притисак уопште није меродаван ни за шта а нарочито не за лекове.

Лично не бих пио лекове нарочито због тога што по твом лично мерењу имаш веома мало повишен притисак, занемарљиво. А сада ти је био потпуно нормалан. Низак ноћни пулс је веома опасан и не би требало да узимаш лекове које ти је неко напамет и у журби преписао. Моја мајка је могла да умре десетак пута да је сваки пут узела лекове против високог притиска које су јој лекари преписивали на основу једног мерења а она им је говорила да има веома низак притисак. Уопште ништа не слушају и сахраниће те без имало гриже савести. И поред тога су јој упропастили здравље лечећи срце уместо штитне жлезде, а то је било пре неколико деценија када су лекари били много бољи.

Панични напади су веома гадна ствар и мораш да научиш да их ескивираш. Против њих не можеш да се бориш. Једино што можеш да урадиш је да мисли и размишљања која те воде у панику елиминишеш из главе. То треба да вежбаш. Пробај да ли можеш један минут да не мислиш ни на шта. Само гледај у секундару и чекај да прође минут. Полако повећавај и вежбај када год можеш. Тако ћеш доћи до способности да у било ком тренутку својевољно зауставиш било какве мисли и самим тим да спречиш или прекинеш панични напад.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Uto Dec 25, 2018 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Sprej za nos pred spavanje obavezno, preko dana koristim ostale metode zbog sluzokože, ali verujem da to suženje u nosu usled sinusitisa sprečava da udišem dovoljno vazduha tokom dana, pa se zbog toga povremeno pojavljuje i visok pritisak.

Danas sam dva puta merio pritisak, 5 minuta posle jutarnje kafe - 125/80, dva sata posle toga 111/80.

Nema smisla koristiti lekove u mom slučaju trenutno, EKG koji sam radio juče je sasvim pristojan i bez aritmija, tako da mi je drago što sam čuo i tvoje mišljenje.

Ovih mesec dana ću ostaviti cigarete i baviti se fizičkom aktivnošću koju sam jako zapostavio, otići ću kod istog doktora na kontrolu za mesec dana i pitaću ga da li sam i dalje za lekove. Doktor je jedan od boljih u istočnoj Srbiji, primarijus, konstantno ide na razne konferencije i pojavljuje se po vestima, tako da je on možda i video neki razlog, ali je mnogo ostalih stvari ostavio po strani i nije čuo.

Panični napadi su mi se uglavnom dešavali kada nisam mogao lepo da dišem na nos ni uveče, pa dišem na usta, pa ceo dan obraćam pažnju na disanje jer ne mogu lepo da dišem, pa osetim vrtoglavice naravno zbog manjka vazduha i preopterećenosti, pa osetim nešto na levoj strani i ja kažem "Gotovo, to je srce, a hitna je daleko odavde" i to je bio okidač.
Otkako sam video da su to samo panični napadi i da sam i dalje živ, ne dešavaju se više i mnogo se kvalitetnije osećam.

Ostala je neka doza anksioznosti i straha naravno zbog svega ovoga što mi se dešava i ništa ne rešava, i moguće da mi i to povećava pritisak, ali se dosta uspešno borim sa tom aksioznošću i ide na bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Uto Dec 25, 2018 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Sedim trenutno, merim pritisak, 139/80 na levoj. Merim na desnoj 116/80. Vratim opet na levu ruku 115/80. :o
Znači on definitivno skoči u nekom momentu zbog ko zna čega.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: