Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Sub Mar 05, 2011 1:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 07, 2011 5:39 pm
Postovi: 4
10-ak godina unazad imam problem sa tahikardijom..Javila se nakon preležane viroze..
Ujutro po buđenju, puls dok još ležim je ok, čim ustanem u stojeći položaj, u roku od minut, naraste preko 40 otkucaja (nekad i do 150).. Godinama sam se žalila brojnim kardiolozima..
Njihove reakcije su bile..stres..emotivni problemi..fakultet..sve u svemu, niko nije svatao težinu problema..propranolol, bromazepam i nije ti ništa..ili još gora, trpi, neće ti ništa biti.
Pre par god. sama sam sebi uz pomoć neta našla ovu dg..
Jako mi je čudno, da se kod ,,nas'' o tom poremećaju jako malo zna i govori, a kvalitet života je drastično umanjen.
Ako imate problem sa tahikardijom, nesvesticom..samo u stojećem položaju..hronično ste umorni..volela bih da sa drugima podelite svoja iskustva, pročitate na netu o POTS-u (na stranim sajtovima) i da se podigne svesnost o ovom poremećaju i kod nas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Uto Okt 23, 2018 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2018 4:15 pm
Postovi: 8
Dok lezim puls normalan kad ustanem skoci do 130 par koraka 150 zna da dodje i do 190 zato izbegavam bilo kako hodanje, pijem slabiju dozu concor cora ali dzaba, bila sam na onom krevetu i dijagnoza je pots, mada to su mi usmeno rekli pa me ni jedan kardiolog ne shvata ozbiljno... Sta da radim, plasim se dace mi srce stati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Sre Okt 24, 2018 11:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Цео дан лежиш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Sre Okt 24, 2018 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2018 4:15 pm
Postovi: 8
Tako nekako, ne bas ceo dan, malo hodam po kuci i to je to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Čet Okt 25, 2018 1:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако ти лек не помаже немој да га пијеш.

Да ли ти се пулс нормализује после неког времена стајања или ходања?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Sub Okt 27, 2018 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 1:34 pm
Postovi: 9
Imam slicne tegobe. Narocito ujutru. Beta blokator bi trebalo da pomaze. Na holteru kad mi je sve bilo ok, sam tako u jutarnjim casovima, ne osecajuci isao na 130-140 otkucaja.

Kako izmerite puls 190? Rucno?

Nikako ne prestajati sa Konkorom na svoju ruku!!! Pravilo kod koriscenja beta blokatora, nikako ne prestajati naglo. Postepeno smanjivati doze, ili sa svojim lekarom modifikovati terapiju. Vidis on blokira beta receptore u srcu, na koje deluje adrenalin, i ubrzava srcani rad. Nakon nekog vremena, kao i na svaki drugi lek, pocne da se stvara vise receptora, kao kompenzatorni mehanizam (jer su ovi postojeci blokirani). I tako pri naglom prestanku kad rokne adrenalin na stare i nove, moze napraviti jos vecu katastrofu. Zato se savetuje postepen prestanak tom terapijom. Ako se upste mora prestajati.

Srce nece stati. I ne bi trebalo napraviti ozbiljne probleme, ako ste inace dobrog zdravlja. I ako pritom nema skoka pritiska. Veci je problem kada kuca sporo.

Najbolji lek je definitivno taj konkor, a mozda biste trebalo samo koristiti odredjenu dozu, svaki dan u apsolutno isto vreme. Pritom svoj organizam naviknuti da lezete i budite se svakog dana otrpilike isto. Pokusajte, i znajte da barem mesec dana mora proci od uvodjenja terapije do nekih trajnijih efekata (kako ce se organizam navici na odrzavanje doze u toku 24 sata). Ovako cete samo smanjivati trenutne tahikardije, na pocetku terapije, pogotovo ako menjate na svoju ruku ili uzimate u razlicito vreme..

Nadam se da sam koliko toliko pomogao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Pon Dec 31, 2018 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2018 4:15 pm
Postovi: 8
Holter meri 190 uvek kad napravim nekoliko koraka malo brzih, isto tako i test opterecenja... Sad imam problem i sa niskim pulsom obicno je 60 58 retko 55 pa sad panicim i zbog toga,naravno to se desava kad sedim mada hoce i kad stojim tada mi je i pritisak nizak 80 sa 40 osetim neki pritisak u glavi i kao da utrni pa se opet vratim u krevet, lek sada pijem po pola jer mislim da on spusta pritisak ali nije tako jer nekad ga i ne popijem.Ma nema meni pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Uto Jan 01, 2019 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2012 8:11 am
Postovi: 20
Miti,
da li ste išli na EKG? Da li je snimljena aritmija i da li je klasifikovana? Postoji mogućnost da je u pitanju ventrikularna tahikardija. U tom slučaju concor, koji je beta-blokator, nije odgovarajuća terapija. Tome u prilog govori i to, kako se osećate. Koliko imate godina, koliko dugo imate opisani problem, da li ste gojazni i, ukoliko jeste, koliko ste preko normalne težine (Grubo, optimum je: visina u cm, minus 100, da se dobije optimalna težina u kg. Kod žena ovaj podatak može da bude 10-20% niži.). Imate li druge probleme? Recimo, sa disanjem, sa snom, sa probavom, sa nerazjašnjenim bolovima u abdomenu ili zglobovima i sl...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Sub Jan 19, 2019 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2018 4:15 pm
Postovi: 8
Imam 30 god visina 167 tezina 55 ... Bila sam na ekg ali tada lezim pa mi je puls normalan,holter sam nosila i on potvrdjuje da mi je puls 190 tokom setnje od par minuta, radila sam i test opterecenja srca koji su nakon 3 minuta prekinuli jel je puls bio 175 ... Bila sam kod nekoliko kardiologa ali ni oni ne znaju sta mi je a i cini se da ne veruju da mi je puls tokom tako male setnje visok.Stvarno ne znam sta vise da radim ni kod kog kardiologa da idem!? Imam probleme sa zeludcem ali dijagnoza je Gastritis, i da cesto se gusim ma da je to ne vezano sa pulsom
Bas se plasim da ce se srcani misic umoriti od toliko otkucaja, mada kao sto rekoh izbegavam da idem bilo gde pa cak i u dvoriste :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Sub Jan 19, 2019 11:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Вероватно имаш упалу срчаног мишића.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Ned Jan 20, 2019 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2018 4:15 pm
Postovi: 8
Pa ne znam, ne verujem bas da miokarditis moze da traje 2 god, valjda bi do sad videli, radila sam 5 ultrazvuka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Ned Jan 20, 2019 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2012 8:11 am
Postovi: 20
Dugo niste odgovorili, pa sam prestao da čekam odgovor. Danas sam, sasvim slučajno, navratio na forum i video da ste odgovorili.
Težina Vam je odlična za tu visinu, pa sa te strane sigurno nemate problem. Velika je verovatnoća da ste strukturno sasvim zdravi, što znači da na srcu nema nikakvih promena, što je i ultrazvuk potvrdio, ali imate problem sa regulacijom ritma. Opšti naziv za takve poremećaje je "disautonomija", što znači poremećaj rada autonomnog nervnog sistema, zaduženog za kompletnu automatiku u organizmu. To nikakvi lekovi ne mogu da dovedu u red, a ako Vas tema zanima, pogledajte na internetu, pod "Dysautonomia International". Amerikanci pokušavaju da otkriju o čemu se radi, ali su tu istraživanja još u povoju, bez nekih naročitih rezultata. Mislim da će trebati još mnogo vremena, pre nego što budemo u stanju da tu nešto uradimo.
I drugi simptomi koje ste naveli, potvrđuju da je reč o disautonomiji. Znam da Vam godi da ste u ležećem položaju i, kad god je to moguće, budite u tom položaju. Nikome ne smeta, a Vama pomaže da se bolje osećate. Ubrzani rad srca, u Vašem slučaju, jeste ventrikularna tahikardija i ne dozvolite nikome da to pobrka sa fibrilacijom pretkomora. Da li je opasna? Pa, prilično... Sledeća stepenica je ventrikularni flater, što se ne može preživeti. Koliko je verovatno da ćete doći do sledećeg nivoa? Pa, ne tako mnogo, to se dešava relativno retko.
Beta-blokatori su lekovi koje morate izbegavati (bisoprolol, sotalol,...). Hranite se sasvim normalno, hranom ne možete uticati na disautonomiju. Pokušajte, kad god imate priliku za to, da TV gledate čučeći (ne nudim objašnjenje, ali je, u svakom slučaju, manje dosadno nego bez TV-a). To može da dovede do poboljšanja u Vašem slučaju, ali nema
garancije.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Ned Jan 20, 2019 9:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Упала траје годину дана уз лечење, а ако се не лечи... Да ли су рађене одговарајуће анализе?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Pon Jan 21, 2019 1:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Наравно, мислио сам на анализе из крви.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POTS-posturalna ortostatska tahikardija
PostPoslato: Čet Jan 24, 2019 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2018 4:15 pm
Postovi: 8
Nosila sam holter nekoliko puta, tj 5 Ventrikularna ekstrasisistola 0 Supraventrikularnih 0 itd ... Visee epizoda sinusne tahikardije pri fizickim aktivnostima. To pise na svakom holteru! Znaci meni nema pomoci!? :cry: Ako smem da pitam da li ste vi doktor!?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: