Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Okt 22, 2018 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 10:26 am
Postovi: 17
Uradjen je mesec dana nakon terapije, idem sledece nedelje kod doktora, transeminaze ratu od kad nema terapije, a postoji rezistencija na zefix i vired. Ne znam sta da napisem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Okt 23, 2018 11:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Kod mene užas Filia , Pcr mi je narastao na 12 milijardi i 200 miliona kopija. Da,da.... 12 220 000 000 ...dobro ste pročitali . A ona me i dalje drži bez terapije. Kaže da sačekamo do februara po protokolu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Okt 23, 2018 5:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Da , da nastavim...Pre 2 meseca sam prvi Pcr Radio I bio je 240 miliona, a ovaj sada od pre 10 dana 12 milijardi i 240 miliona kopija po mililitru krvi. Užas ....Moram ovih dana da testiram mamu i sestru jer to je izuzetno visoka infektivnost.....
Razlog zašto me i daje drži bez terapije je taj sto ako mi da na primer Tenofovir , moraću dugo da ga koristim i samim tim gubim šansu da dobijem Džek Pot ili Hbs Serokonverziju kao sto bi to bio slučaj da me stavi na Pegasys , u svakom slučaju ni Pegasys ne mogu da dobijem na ovako visok broj kopija ...tako da me je ostavila da čekam i vidim da lo će se stanje popraviti do Februara...ja sam malo skeptican , od danas sam počeo da koristim Imunofan , dajem ga sam sebi, i u Januaru planiram da izvadim opet PCR čisto da vidim da li to radi posao . Ja sam ovako dobro , osećam se super ...dajem ispite , iskreno nedostaje mi seks jako , i pošteno bih se napio ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Okt 23, 2018 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 10:26 am
Postovi: 17
@situacija_ Gde si kupio Imunofan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Okt 24, 2018 5:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Jedan covek unosi iz Rusija...20€ kutija od 5 ampula...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Okt 24, 2018 10:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
@dasevrativreme , Jel moguće da si rezistentna i na Tenofovir ? , I da Pegasys nije pomogao ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 06, 2018 2:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Evo mene. Ne da imam nesto reci, onako da vas pozdravim i pitam ko u koje je stanje? Sta se dogadza?
Kod mene, na tema hepatit status kvo. Prekunala sam na 35 terapii, ostalo je jos samo 13 do 48, ali sta je tu je. Ni sam sigurna da cu nekade produziti sa Pegazisom. Kako kaze lekari- tako .
Ali drug bitan momenat sad sa stitnjacom je da se puno bolje osecam sa ovom terapijom za regulisanje tiroksinom. Pa bog me , nisam pametna sta se uposte dogodilo ovo leto, dal je bilo od Pegazis, dal od Pegazis na stitnjaca, dal onako od stitnjaca....A sada, pa da popljukam , da se ne urocim :))), Filia vratila se u svoj element, sa energijom i elanom. Radim na posao, a kuci definitvno je to moj dom...onako kako treba :)))
Planiram da uradim laboratorija do kraj ovog meseca, koji bi ihvatile ast i alt i ono so se tice hormone stitnjaca. Nadam se da ce biti sve u redu sa enzimima jetra, a i sa ostalom rezultati.
Oko PCR, ako mi kaze, uradicu nakon 3 meseca od prekid terapija , pa nakon 6.
ne nesto sam optimist u vezi ovo, ali sta je tu je
@Situacija, kako bre...kakvi su to milijardi....jao...
@dasevremevrati, kakvo je bilo vase iskustvo sa Pegazys?

Pozdrav svima
I pisete nesto...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Nov 15, 2018 8:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Evo i mene, ziv sam :) od kako nisam pisao, bio sam u frci, zurbi.. Elem, imao sam dve kontrole, prva je bila kod doktora koji je bio na zameni, kada mi je video da su transaminaze pocele da skacu bio je u fazonu da sam rezistentan na zeffix, i dao mi da odrAdim sve analize pa da mi na sledecoj kontroli doktorka moja promeni terapiju. Malo sam se bio uplasio tada bas, al reko ajde ,sta je tu je, idemo na viread. Kad sam radio nove analize za kontrolu enzimi i dalje u porastu, u odnosu na prethodne... Rekoh u sebi haos! Medjutim odradih i PCR i videh da je pao sad na 75000 kopija ( u odnosu na proslih 1500000 pre 6 meseci), ultrazvuk ok. Na kontroli kod doktorke proslo ok, objasnila mi je da je to normalno da enzimi fluktuiraju, da rastu padaju dok god ima viremije, al da sam na zefix rezistentan PCR mi ne bi bio ovako nizak u odnosu na prethodni, da je kratak period da padne viremija na onako preveliku viremiju s pocetka terapije ! Da i dalje pijem zeffix i da se ne sekiram, i da na moje rezultate jedino ima smisla da mi da pegazus ako zelim, a ne da menja viread :) konacno da oladim malo! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Nov 15, 2018 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Situacija_ je napisao:
Kod mene užas Filia , Pcr mi je narastao na 12 milijardi i 200 miliona kopija. Da,da.... 12 220 000 000 ...dobro ste pročitali . A ona me i dalje drži bez terapije. Kaže da sačekamo do februara po protokolu

Bokte mazo, pa nije mi jasno o kakvom protokolu ona tebi ceka da uvede terapiju nakon 6 meseci sa tolikom viremijom??? Jel ona uopste dokazala da je kod tebe hronican ili akutan hepatitis? Jel ako je akutan onda je ok da ceka 6 meseci, al ako je hronican mora ti odmah uknjuciti neku terapiju na tu viremiju! Je li ti radila ostale analize i antigene da bi ti dokazala dal se radi o akutnom ili hronicnom??? Jako mi to sve cudno,iskreno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Nov 15, 2018 10:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
A nemam pojma , žena mi nije Jasna, mada sam išao kod Rade Ješić privatno , ona je kao Najbolji Hepatolog kod nas , isto mi je rekla , najverovatnije je hroničan u pitanju, samo sto se završila akutna faza , i imuno tolerantna faza je u pitanju kada se ocekuje da se imunitet aktivira. I kao obično posle tako visoka viremija posle naglo pada. Pa cekam sad taj januar da povadim sve ponovo i vidim gde sam i šta . Iskreno nadam se da će viremija pasti barem do granice da mogu da dobijem taj Pegasys , jer ja bih na primer bas voleo da ga dobijem . A čuo sam na primer za taj Viread odnosno Tenofovir da je fantastičan , da je u rangu sa Interferonom samo bez nuspojava i bez rezistencije i naravno analog je. Ali kao bas dobro suzbije infekciju, iskreno taj Zefix je čisto sranje ako mene pitate...ej I da , nije jos Proslo 6 meseci od kada sam prvi put testiran pozitivno , ali prilično sam siguran da je to to ...ne može da bude akutni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Nov 17, 2018 1:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Situacija_ je napisao:
A nemam pojma , žena mi nije Jasna, mada sam išao kod Rade Ješić privatno , ona je kao Najbolji Hepatolog kod nas , isto mi je rekla , najverovatnije je hroničan u pitanju, samo sto se završila akutna faza , i imuno tolerantna faza je u pitanju kada se ocekuje da se imunitet aktivira. I kao obično posle tako visoka viremija posle naglo pada. Pa cekam sad taj januar da povadim sve ponovo i vidim gde sam i šta . Iskreno nadam se da će viremija pasti barem do granice da mogu da dobijem taj Pegasys , jer ja bih na primer bas voleo da ga dobijem . A čuo sam na primer za taj Viread odnosno Tenofovir da je fantastičan , da je u rangu sa Interferonom samo bez nuspojava i bez rezistencije i naravno analog je. Ali kao bas dobro suzbije infekciju, iskreno taj Zefix je čisto sranje ako mene pitate...ej I da , nije jos Proslo 6 meseci od kada sam prvi put testiran pozitivno , ali prilično sam siguran da je to to ...ne može da bude akutni

Ne znam, mislim da gresis za zeffix, evo iz licnog primera meni je isti za 9 meseci koriscenja smanio viremiju za 20000x (s milijardu i po na 75000 kopija). Za zefix ti i nasa najpoznatiji strucnjak za hepatitise profesorka Fabri Milotka kaze da je odlican lek ali je problem sto se razvija rezistencija kod odredjenog broja pacijenata i to mu je problem! Zato se zena i zalagala da se uvede jos jedan lek kod nas (odabrali su viread) kako bi imali alternativu u terapiji kod pacijenata koji su rezistentni na zefix, jer na viread ne postoji rezistencija. Ono sto je problem je cena, jer zefix kosta 7000din a viread 40000din. Zato se i daje zefix kao prvi lek, pa kada se dokaze rezistencija daje se viread,koji je skuplji. Oba leka sprecavaju umnozavanje virusa. A pegazus je imunomodulator, ne deluje na virus nego na nas imuni sistem, i na taj nacin tera nas organizam da suzbija virus. Na pegazus ne postoji rezistencija a jako je mala sansa sa njime da se dobije serokonverzija.al i kad prodje terapija pegazusom koja traje godinu dana, opet si na istom, cim se prestane sa njime virus se umnozava opet, i mora se dati antivirotik. Cak mi je rekla doktorka moja da je stav klinike da iako se da pegasus da se ne ukida antivirotik nego se i dalje uz njega pije i zefix!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Nov 17, 2018 8:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Sve se slažem , mislim da serokonverzija uopšte nije toliko retka stvar ...sve zavisi od imuniteta i kako se borimo sa tim ...pobogu ljudi se izlece od rakčine najgore ...nemojte mi pričati da je serokonverzija nemoguća


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Nov 19, 2018 12:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
I vrlo bitno pitanje je sta mi mozeme uciniti da damo pridones i sve ovo, na strana terapija, koja je i u 21 stoljece diskutabilna, ne 100% utvrdzena i ucinkovita.
I ja mislim da serokonverzija je moguca, ali koji su sve te faktore koje bi mogli imaju utisak da se desi to?
Oko ishrane, doktore se slaze da je potrebno sta vise voda, cisti vozduh, umerena fizicka aktivnost, balansirana ishrana, nista procesirano, sta vise voce i povrce, nikako alkohol.
Ali realno to meni ne znaci nista.
Treba mi bas konkretno to, to, to....

I evo sada u ovom trenutku, jas nista ne konsumirem nit za jetra, nit za hepatitis. Skoncentrirano je sve na stitnjaca...
ni sam pametna dal da uzimam bar Silimarin po svome, ili neki drug hepatoprotektni medikament

Mislila sam da uradim, ali ne znam ni sama zasto ni sam uradila do sada, pa valjda da cu ovo nedelje raditi bar kks i enzimi jetra kako i stanje hormona stitnjaca.
Videcemo

Oko protokol za terapija, bez razlike dali su radile testovi , lekari cekaju da prodze 6 meseci kao konacan window period da bi proglasili hronican hepatit...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Nov 19, 2018 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Filia35 je napisao:
Oko ishrane, doktore se slaze da je potrebno sta vise voda, cisti vozduh, umerena fizicka aktivnost, balansirana ishrana, nista procesirano, sta vise voce i povrce, nikako alkohol.
Ali realno to meni ne znaci nista.
Treba mi bas konkretno to, to, to....
..


Zdravo svima.
Naravno apsolutno si u pravu - niko od lekara nekaže konkretno šta to treba a šta ne uglavnom se svodi floskulu - zdrava ishrana. Kad pitamo šta konkretno - počnu ne alkohol, ne duvan, ne gazirano... ok to znamo ali ... Lekari su za unukicu rekli može normalno zdravo da se hrani, može i čokoladu. Ok može ali koliko? Kada?
Zato se ja trudim da princezi uvek kada je kod mene dajem iskqučivo kuvanu hranu i da joj dajem puno voća (koje ona na sreću voli) a strašno me muči da li je dobro da jede peciva npr. ona voli kroasan sa kakao kremom - koliko je to zdravo za nju i da ići na rigoroznu ishranu ili dozvoljavati takve stvari - niko ne ume i ne zna da kaže.
Onda ona voli čokoladno mleko - ja nekako mislim da baš to i nije najsrećnije rešenje pa sam je ubedila u zdravo čokoladno mleko - kakao sa medom i mlekom koje ona sama pravi i to joj je super.
Stvarno ima puno nedoumica. Takođe, pitanje suhomesnatih proizvoda - koliko dozvoliti i kako. Ni dok nisam znala da ima hepatit nisam joj davala viršle i paštetu. Sada pogootovo ne ali poneku salamu (neoplantina pipi recimo ili čajnu) ponekada joj dam jer to traži i voli. Ajd sad budi pametan jel to dobro ili nije kada niko ne može ništa konkretno da ti kaže.

Znači ostaje nam svima da se vodimo kako nas pamet uči i da razmenjujemo iskustva ovako a i podršku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 20, 2018 9:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Nemojte pogrešno da me razumete , ali to je samo psihički momenat . Niko još nije umro od hepatita B . Jedino gde može da bude nezgodno je ako neko želi da se iseli recimo u Ameriku , oni traže viruse . Ostalo sve je kraj je nebitno. Jeste malo nezgodno sto moraš na kontrole , ali ako će to da te natera da vodiš zdrav život , onda je dobro došlo. Ono sto sam promenio otkad sam pozitivan je da više ne konzumiram gazirano, alkohola kap nisam uzeo . Ostalo sve normalno jedem , često i po Pekarama jer nemam vremena nekada da spremim obrok pa cepam kroasani i tako to. Pusim normalno , pa zdravstveni radnik sam , stres , svakodnevni život , noćne smene ...promenio sam radno mesto i prešao sa linije udara na manje stresno i odlično se osećam . Da i sranje je sto moram da koristim zaštitu , mada ima i u tome dobra stvar , sto ću se tako zaštiti sebe od ostalih bolesti , a ako naleti prava osoba , vakcinacija , provera titra i gotova stvar , a tada sam već siguran i ja od ostalih gluposti a i ta osoba od mene. Remisije i Serokonverzije su ceste kod hepatita B , ne smatrajte ovo porazom . Procentualno 20% ljudi navodno dobije cirozu ili karcinom . Više njih premine od lošeg života i drugih faktora ...Priatelka , nyama da badesh nervna , vsichko shte da se opravi, kakvo iskash tako shte da bade...☺️


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris, Majestic-12 [Bot] i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: