Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Sub Okt 20, 2018 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Pozdrav svima,

Imam veliki problem...
Vec nekih godinu dana konstantno disem na usta jer mi je nos zapusen, ali sam se na to nekako navikao, medjutim pre mesec dana sam dobio povremenu temperaturu, upalu grla, natekli su krajnici i limfni cvorovi, malaksalost.

Verovao sam da je obicna virusna prehlada koja ce proci brzo, medjutim posle mesec dana je ista situacija, temperatura, malaksalost, zapusen nos, natekli limfni cvorovi i krajnici.

Radio sam laboratoriju dva puta i nalazi su odlicni, nema nikakvih odstupanja od normalnih vrednosti, takodje i CRP iz prsta pokazuje vrednost <8 sto ne ukazuje ni na kakvu infekciju. Radio sam bris grla, usta i jezika i takodje nema nikakvih bakterija i gljivica.
S’ obzirom na to lekari ne zele da mi prepisu antibiotike jer u nalazima nema indikacija da je bakterijska infekcija.

ORL sumnja na neku alergiju i prepisao mi je levocetirizin, bedoxin tablete i Snup sprej za nos. Snup izbegavam da prskam jer je sluzokoza pocela da mi krvari pa sam to zamenio za Rinofluimucil, ali je meni to jako cudno jer sam danas osetio zacepljenje i pritisak u levom uhu praceno temperaturom koje je najverovatnije upala uha, znaci siri se infekcija koje “nema”.
Takodje, verujem da temperatura nema nikakve veze sa alergijama i verujem da je bakterijska infekcija, samo je pitanje zbog cega se ne vidi u krvi ili brisu.

Sekret u grlu je jako gust i providan i nikako ne mogu da izduvam nos ako ne stavim kapi ili nesto. Nos ne curi, samo je zapusen, ne kasljem, ne kijam.

Pijem cajeve konstantno, ispiram grlo cajem od zalfije, supice i ostalo ali bez efekta.

Verujem da bi virusna infekcija odavno prosla, i zato bih zeleo da cujem jos neko misljenje o svemu ovome jer vec predugo traje i ne ide na bolje...

Hvala unapred svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Sub Okt 20, 2018 11:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И ти си као и ја нека будала. Мене по мало зезали синуси годину дана а онда је инфекција прешла на унутрашње носне канале према средњем увету. Сада ћу да се отелим док све то средим. Пио сам оригано уље годину дана и само мало ми је боље. Ти годину дана имаш толико зачепљен нос да си почео да дишеш на уста. То је толико штетно и опасно да ти не могу описати. Не само да ћеш упропастити синусе и уши него и срце.

Да ли си проверавао мокраћу? Како данас узимају брисеве не би нашли ни мртвог коња а камоли неку бактерију или гљивицу.

Безбојан секрет говори о томе да нема бактерија, али ништа више - осим ако ти имунитет није на нули па организам не реагује.

Може се десити да имаш упалу епифарингса (оно између меког непцета и носа) а ту се брис не може узети.

А иначе, неки вируси не пролазе баш тако брзо.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Ned Okt 21, 2018 8:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Hvala mnogo na odgovoru.

Taman sam krenuo kod lekara da resavam taj taj problem sa nosem jer sam poceo da imam simptome dispnee, budjenje u toku noci, lupanje srca, psihicki sam bio u haosu zbog toga, i krenula je ova infekcija kojoj nema kraja.
Inace imam genetske aritmije i prolaps mitralnih zalistaka ali to za sada nije toliko ozbiljno, i dalje se prati bez ikakvih terapija i simptoma.

Sada se trudim da stalno disem na nos pa makar morao kapi da stavljam jer nista drugo nema efekata, i simptomi dispnee su nestali.

Davao sam mokracu i doktorka kaze da su rezultati pokazali veoma male simptome bakterije, ali kaze da je to najverovatnije zbog manjka tecnosti, medjutim posto mi to nije bilo prvo jutarnje mokrenje, zatrazicu sutra da ponovim analizu mokrace.

Takodje sam uocio da se na krajnicima povremeno pojavljaju jako mali cepici gnoja, ali retko.

Poceo sam inace na svoju ruku da pijem antibiotik Amoksicilin 2x dnevno po 2 tablete jer mi je muka vise od ovog stanja, a sto se tice uha stavljam tople obloge i pijem Ferveks kada osecam da cu dobiti temperaturu i nadam se da ce se stanje popraviti.

Dok ja docekam kontrolu kod ORL za dve nedelje da ustanove da li je alergija ili ne, ko zna gde cu stici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Pon Okt 22, 2018 2:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Анализе мокраће на бактерије су превише јефтине да би ишао код лекара. Само немој да ти раде антибиограм јер је то скупо, али о том по том.

Није ти паметно да пијеш Фервекс јер ћеп упропастити терморегулацију организма.

Прочитај ово:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/nos_zapusen

Иначе генетске аритмије и пролапс не постоје, већ покупиш неку болест као мали и то зезне срце. Наравно, постоје урођене деформације, али то свакако није аритмија.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Pon Okt 22, 2018 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Problem je sto zivim u malom mestu u kome postoji samo jedna privatna laboratorija koja uzorke salje u drugi grad na ispitivanje i rezultati se dobijaju u roku od 7 dana.

Nisam znao za Ferveks i termoregulaciju sistema, svakako sam problem sa uhom resio danas, pronasli su mi cep duboko u uhu, isprali uho, i ne osecam vise pritisak i glavobolje. Dosta se bolje osecam danas, nema vise ni temperature.

Svakako, dobio sam danas uput da odradim ponovo mokracu, doktor mi je prepisao Cefaleksin 500mg 2x po 2 dnevno, pa cu Amoksicilin zameniti njim.
Rekao mi je da koristim Snup ali takodje i Marisol sprej sa pantenolom i Nisita mast kako bih imao i otpusen nos, a i oporavljao sluzokozu.

U sustini kada mi je otpusen nos posle Snup spreja, osecam se odlicno, kada je zapusen i otecena sluzokoza, nisam ni za sta.

Mislim da ide na bolje, da li zbog antibiotika, ne znam, ostaje samo da se pronadje uzrok i resim problem sa oticanjem sluzokoze, treba sacekati par dana da i antibiotici odrade svoje.

Tvoj clanci su odlicni, pratim sajt konstantno i savete sa njega, pa cu i ovaj savet iz tvog clanka iskoristiti.

Pomerena mi je kontrola kod ORL za ovu sredu, pa cu javiti ovde kako stoje stvari, takodje cu javiti i rezultate analize mokrace.

Sto se srca tice, cuo sam svakakve price doktora, od toga da mi je srce kao kod starca od 80 godina, do toga da to nije nista i da problem sa aritmijama ima svaki treci covek i da se sa time zivi normalno ako ne ide na gore. Pa je to stanje ostalo da se prati kontrolama na 6 meseci. Dijagnostifikovana mi je srcana insuficijencija, prolaps mitralnih zalizaka i aritmije koje se javljaju uglavnom uvece i nisu opasne sve dok su bez simptoma, ali to tek planiram da ispitam detaljnije.

Svakako, hvala puno Aco na odgovorima, mnogo znace saveti drugih iskusnih ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Uto Okt 23, 2018 10:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли ти је чудно што су лекари завршили исте факултете и читали исте књиге а ипак сваки има своју дијагнозу уз све исте анализе?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Uto Okt 23, 2018 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
To je jako interesantno pitanje.
Jedini logican odgovor je da ne vole svi lekari svoj posao i zainteresovani su samo da zavrse svoju smenu i odu kuci, dok ima i onih koji daju svoj maksimum da izlece coveka i da konstantno usavrsavaju svoje znanje.
A i u nasoj zemlji je dokazano da ako imas neku vezu kod lekara, dobices mnogo preciznije i tacnije odgovore.

-

Sto se ove teme tice, resio sam da ostavim ipak kontrolu kod ORL za sledecu kao sto je bilo planirano, jer ide na bolje, da dam malo vremena levocetirizinu i antibioticima da urade svoj posao i da vidim da li ce sluznica prestati da otice, svi ostali simptomi se smanjuju (krajnici kao da se smanjuju, limfni cvorovi takodje).
Ostala je samo otecena sluznica koju lecim Snupom, pa Nisitom i Marisol.
Nakon Snupa dosta sekreta i slajma mi se sliva iz nosa na zadnji zid grla koji izbacujem inhalacijom. I dalje se kljukam cajevima i supama.

Javicu ovde sta ce reci ORL na kontroli i rezultate analize urina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Uto Okt 23, 2018 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Zeleo bih samo jos da pitam, pocelo je da mi se pojavljuje treperenje na desnoj strani grudi kada izdisem malo jace(dubok izdisaj) pred kraj izdisavanja, kada izduvavam nos malo jace takodje, kada prestanem sa izdisanjem/izduvavanjem nosa treperenje prestaje. Poceo sam da danas da imam i osecaj da ponekad malo teze dolazim do daha.
Lekari su mi slusali pluca ovih dana zbog ove infekcije i rekli da nema slajma u plucima, mada tada nisam imao ove simptome.

Da li su ovi simptomi nesto sto bi trebalo da me zabrine ili mozda samo neki misic zbog cestog izduvavanja nosa i ove prehlade? Srce ne mislim da je, ali mozda pluca. Da ne idem odmah kod lekara zbog svake sitnice jer cu im dosaditi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Sre Okt 24, 2018 10:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А шта је очекивао да ће на крају радити ако је уписао медицински факултет?! Бити директор? Знао сам многе покојнике који су имали везу. Веза ти ништа не вреди ако имаш посла са глупим лекарима.

Проблем је што већина лекара има комплекс величине. Мисле да су посисали сву памет света и да је апсолутна истина све што њима падне на памет. Ако им падне на памет да ти је желудац у курц*, има тако да буде. Ено оних дебила што тврде да су чак и најновије вакције научно доказане да нису штетне и да се не сме приговарати њиховим научним ставовима. Чак не знају ни шта је наука. Медицина не да није наука него је обично бајање, али то је већ за подуже објашњавање. Само један пример. Откуд знају шта је нормалан ниво неког састојка из крви или мокраће? Па само статистички. Нема ту науке.

Што се тиче чајева, надам се да не пијеш оне из филтер кесица.

Добро, рекао бих да ти је респираторни систем под контролом. То са плућима мораш да пратиш. Може да настане проблем код претераног издувавања носа, кашљања и кихања, али зато мораш да пратиш ситуацију.

Било би корисно када би грејао лице и плућа.

Него, треба да порадиш на проблемима са срцем. Погледај на мом сајту. Треба ти довољно чисте воде, магнезијум, гвожђе, Б1, Б6, Б12...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Sre Okt 24, 2018 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Za ovo ste maksimalno u pravu, tesko je naci dobre lekare kod nas, pogotovo po manjim mestima, verujem da specijalisti po Beogradu znaju dosta vise, ali je i to veliko pitanje.

Uglavnom cajeve pijem iz filter kesica, tek sam sada kada ste mi rekli to potrazio na internetu zbog cega je to lose i naisao na dosta clanaka, pa cu definitivno promeniti tu naviku.

Sto se tice grejanja lica i pluca, inhaliram se svakodnevno i dosta slajma i sluzi izbacim tokom inhaliranja, tako da verujem da su mi sinusi puni.

Za srce sumnjaju da se aritmije javljaju citiram lekara: “Verovatno ti je posandrcao sinoatrijski cvor”.
Hvala na savetu, pogledao sam clanke i uradicu nesto po tom pitanju.

-
Bio sam do grada i usput svratio do ORL na kontrolu posto samo sredom dolazi u nas grad, njegovo misljenje vise nije da je to alergija, nego hronicna upala sinusa i prepisao mi je Clarinase 2x po jednu tabletu, pa za nedelju dana ponovo na kontrolu.
Snup sprej da izbacim i da ispiram nos fizioloskim rastvorom.

Vidim da cu na kraju postati kao oni pacovi po laboratorijama na kojima testiraju lekove da vide koji lek ce uspeti da me izleci.

-

Sta se desilo u toku noci, naprskao sam Snup samo u levu nozdrvu poslusajuci vas savet sa sajta, desna nozdrva je potpuno bila blokirana i celu noc sam disao na levu nozdrvu, ujutru se budim, leva nozdrva u koju sam uprskao Snup zapusena kompletno, a u desnoj koju sam ostavio zapusenu tokom noci poceo da se smanjuje otok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Sre Okt 24, 2018 1:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
По Београду? :lol: Па проценат је исти. Можда ћеш наћи 10% лекара који знају свој посао и припадају изумирућој раси знаној по имену људи.

Чајеви из филтер кесица могу да се пију једном месечно. Све преко тога је веома лоше.

Инхалација је одлична ствар али мене лично нервира. Ваљда су ме у детињству пречесто њоме гњавили па ми је дојадила. Било би добро да после инхалације додатно пробаш да грејеш лице електричним јастучетом или бар неком обичном сијалицом од 100W. Најбоље је елеткрично јастуче али одлично ће послужити и инфрацрвена сијалица за грејање прасића, ништа лично. :D

За срце прво треба да пијеш онај Now Foods суплемент магнезијума и провериш ниво гвожђа у крви.

За нормално дисање сасвим је довољна једна ноздрва. Можда би могао да пробаш Олинт ХА спреј за нос. Ја користим обичан Олинт спреј и не смета ми, али по неким причама Олинт ХА је бољи за слузокожу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Sub Okt 27, 2018 9:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Verujem da je tako. :D

Cesto stavljam tople obloge na vrat i na pluca, dosta mi prijaju, pogotovo po vratu, posle toga osecam neko olaksanje.

Nabavicu New Foods magnezijum prvom prilikom. :)

Nos je vec par dana uglavnom otpusen.

Jedino sto me trenutno brine, pocecu od najmanjeg razloga:
- Limfni cvorovi i dalje uvecani, verujem da im treba jos malo vremena da se povuku.
- Posle inhalacije osecam to drhtanje u grudima, kao da su pluca u pitanju, ali samo posle inhalacije.
- Pritisak mi ovih dana varira od 130/80 do 140/80, a ja sam uglavnom ceo zivot imao nisak pritisak, oko 110/70. Pa mi to najvise sada muci misli. Mada sam se proslih mesec dana slabo kretao i izlazio zbog ove infekcije, ali da li to moze toliko uticati?

Slavicu dan kada mi nista ne bude falilo. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Sub Okt 27, 2018 10:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам шта да ти напишем јер имаш превише набацаних симптома и не могу да их довољно јасно анализирам.

Лимфни чворови тешко могу да имају везе са упалом синуса.
Ако ти прија грејање врата можда имаш и проблем са мишићима раменог појаса и горњим делом кичме а то може да утиче на рад срца и на притисак. Много запетљано.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Ned Okt 28, 2018 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Ne znam. Sinoc sam stigao u hitnu sa pritiskom 165/89. Pocelo je kao preznojavanje, pa mucnina, pa presinkopa i jako lupanje srca.
Vremenom je sam pritisak spao na 130/80 bez ikakvih terapija tamo i pusten sam kuci.

Tamo su mi uradili EKG i uporedili sa mojim prethodnim EKG rezultatima sa mojih kontrola i kazu da je sve isto, nema promena, EKG je dobar, ali sam dobio uput za kardiologa i rekli da prestanem da pijem Clarinase jer on moze biti uzrok visokog pritiska.

Jutros se budim, pritisak 125/80, nakon pola sata 140/80, pola sata nakon toga 118/75.

Oticicu sledece nedelje kod kardiologa pa cu videti sta ce on reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada vec mesec dana
PostPoslato: Uto Okt 30, 2018 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 6:29 pm
Postovi: 25
Pritisak mi i dalje varira, od 110/80 do 140/80 u toku dana, najcesce oko 135/80.

Kardiolog mi je uradio EKG i rekao da je prisutna respiratorna aritmija ali nista sto bi trebalo da utice na pritisak, u tom trenutku mi je pritisak bio 135/80.
Kaze da je taj pritisak normalan, da se vise krecem i jedem zdravije, kao i da se pritisak menja tokom zivota.

Ne znam koliko je to normalno za nekoga ko ima 23 godine, visinu 183 i tezinu 80kg?

Prekosutra treba da odradim holter ekg pa ponovo na pregled kod kardiologa.

Danas sam osetio visok pritisak vozeci auto nocu po gradu, pa sam posumnjao da je mozda na psihickom nivou, noc, svetla...
Ali nisam mogao odmah da ga izmerim, video sam zvezdice, mantanje po glavi, lupanje srca, nakon 10 minuta je to proslo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: