Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje za psihologa
PostPoslato: Pet Okt 19, 2018 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 19, 2018 8:50 pm
Postovi: 1
Pozdrav,
Imam cerku od 6 godina i problem koji traje vec 3 godine, tj. od njenog polaska u vrtic. Naime, suprug je odvodi u vrtic i ona skoro svako jutro ima problem sa odvajanjem. Uvek pita kad ce doci po nju, pokazuje mu gde da ga ceka i neretko zaplace. Mislili smo da je to prolazna faza i da ce vremenom proci (pogotovo sto ima perioda kada je skroz ok ujutru). Medjutim, to traje. Pre neki dan je krenula na rekreaciju, nezavisno od vrtica i opet se isto ponasa. I u vrticu, a pogotovo na rekreaciji (koju bas voli, kao i trenere koji je vode), se posle njegovog odlaska ponasa sasvim normalno.
U cemu je problem? Pitala sam nju, ona kaze da joj nedostajemo. Ne znam kako da resim ovaj problem. Planirala sam da pocnem ja da je vodim, ali ne znam sta bi to trebala da izmenim u ponasanju.
Uskoro ce poci u skolu, svesna sam da ovaj problem moramo resiti sto pre. Molim Vas, pomozite mi.

Pozdrav,
Milijana :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za psihologa
PostPoslato: Sub Okt 20, 2018 11:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема овде психолога тако да ћеш морати лично да одеш код некога.

У међувремену, немој ти да је водиш него је водите вас обоје, заједно. Онда види реакцију.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za psihologa
PostPoslato: Čet Avg 27, 2020 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 02, 2016 6:14 pm
Postovi: 7
kmilijana je napisao:
Pozdrav,
Imam cerku od 6 godina i problem koji traje vec 3 godine, tj. od njenog polaska u vrtic. Naime, suprug je odvodi u vrtic i ona skoro svako jutro ima problem sa odvajanjem. Uvek pita kad ce doci po nju, pokazuje mu gde da ga ceka i neretko zaplace. Mislili smo da je to prolazna faza i da ce vremenom proci (pogotovo sto ima perioda kada je skroz ok ujutru). Medjutim, to traje. Pre neki dan je krenula na rekreaciju, nezavisno od vrtica i opet se isto ponasa. I u vrticu, a pogotovo na rekreaciji (koju bas voli, kao i trenere koji je vode), se posle njegovog odlaska ponasa sasvim normalno.
U cemu je problem? Pitala sam nju, ona kaze da joj nedostajemo. Ne znam kako da resim ovaj problem. Planirala sam da pocnem ja da je vodim, ali ne znam sta bi to trebala da izmenim u ponasanju.
Uskoro ce poci u skolu, svesna sam da ovaj problem moramo resiti sto pre. Molim Vas, pomozite mi.

Pozdrav,
Milijana :roll:


Draga Miljana, vidim da ste odavno postavili ovo pitanje i da vam niko nije odgovorio. Ovo što ste opisali meni deluje kao da dete generalno ima pojačan strah od odvajanja inače od kada je rođena. Moja oba deteta su takva: vrlo hipersenzitivnog temepramenta. Sve sam to saznala od jedne žene koja mi je mnogo pomogla da razumem ponašanje svoje dece još pre par godina kada sam prvi put bila kod nje. To je bilo 2016. godine. Prvo, šta me je ona naučila je da upoznam svoje dete kakvo je i onda na osnovu toga da odlučim kako da joj priđem, kojim metodama.
Ukoliko i dalje imate taj problem koji navodite, moja topla preporuka je da kontaktirate ovu ženu. Ona je dečiji psiholog i praktičar terapije igrom. Zove se Nikolina i njen sajt je http://www.nikolinamil.com. Takođe, zapratite njen instagram nalog @siguranroditelj gde ćete zaista mnogo naučiti pošto ona tamo deli baš korisne savete roditeljima.
Ako treba još nešto, slobodno mi pišite. I držite se :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: