Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 12:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
jedandva je napisao:
A šta podrazumeva ta priprema?


Potvrda (internistickih) nalaza-statusa sa strane interniste ili specijalista opste medicine, pregled anasteziologa, razgovor sa hirurgom i pristanak na opearcijski zahvat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 6:06 pm
Postovi: 8
Dobro, to važi kao standardna priprema za sve pacijente pred operaciju.
A ja sam mislio na pacijente koji imaju astmu. Da li kod njih idu i još neke dodatne analize ili pripreme?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 11:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 10:35 am
Postovi: 25
sve zavisi od simptomatologije pacijenta.svakog pacijenta se ne tretira isto.ako me razumijete.anestezija zavisi od 1000 razloga.anestezilog fino sjedne,pregleda vase papire,porazgovara sa ljekarom koji ce vas radit,vidi nalaze koje imate a koje nemate,vidi sta vam se treba raditi,sve se detaljno odradi.ima bas puno stvari i jako puno anestetika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 15, 2009 9:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
imala sam 8-9 uvodjenja u opstu anesteziju u prethodnih 5 dogina, pa me zanima zbog cega mi nekad daju samo na masku, a nekada mora sa tubusom? kada ne stavljaju tubus, znam po grlu, koje me ne boli...da napomenem, da ni jedna operacija nije bila ispod 1 sat, i da su u pitanju femuri(ako je to uopste bitno)...
Znaci zanima me od cega zavisi da li ces imati tubus ili neces?
Ja vrlo dobro podnosim anesteziju, doduse poslednji put sam se ispovracala jer sam odmah posle budjenja pojela rol-virslu( :lol: ) i naravno napila se vode...
inace, moram da napomenem, da ne bi bilo lose izmisliti ne znam vec sta od anestezije koja ne utice na GIT, da bi ljudi mogli da bar prezalogaje nesto pre operacije, jer meni bude pre svega muka od gladi i zedji(par puta nisam mogla da izdrzim pa sam pila vode)...i zanima me zasto ne sme da se pusi to jutro?zbog nadrazaja GIT-a?
hvala unapred :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 18, 2009 1:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Ako se desi jos neki put da moras pod noz,savet od mene je da izbegavas da krisom pijes vodu,Najbolje da kazes da si pila i onda ce se uvod u anesteziju odloziti za pola sata ili sad.U protivnom,ta voda u toku uvoda moze da izadje iz zeluca,da udje u pluca i da napravi u plucima dar mar sto moze da ima cak i fatalni ishod.Cisto da znas,ne zezam se.
Dalje,da li tubus,maska ili laringealna maska,zavisi od anesteziologa,duzine anestezije,od toga da li si pila vodu ili jela (ako jesi,maska ne dolazi u obzir !!! ),od polozaja tela u toku anestezije i jos puno stvari.
Sto se tice pusenja,bas suzdrzavanja to jedno jutro nema preteran znacaj,zbog pusenja ces imati pojacanu sekreciju iz pluca sto je problem prilikom budjenja iz anestezije i mogucnosti (opet) da aspiriras,tj udahnes taj sekret u pluca.
Mucnina posle operacije se javlja ne zbog gladi i zedju kako ti mislis,vec zbog lekova protiv bolova koji se daju u toku anestezije a svi redom izazivaju mucninu i nagon na povracanje.Naravno,postoje i drugi lekovi koji se daju posle operacije a koji suzbijaju taj osecaj,zavisi od anesteziologa da li ce ih dati.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 19, 2009 1:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Koliko treba da se pacijentkinja posle carskog reza probudi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 21, 2009 9:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 10, 2009 2:36 pm
Postovi: 229
Vragolasta Amfibija je napisao:
Ako se desi jos neki put da moras pod noz,savet od mene je da izbegavas da krisom pijes vodu,Najbolje da kazes da si pila i onda ce se uvod u anesteziju odloziti za pola sata ili sad.U protivnom,ta voda u toku uvoda moze da izadje iz zeluca,da udje u pluca i da napravi u plucima dar mar sto moze da ima cak i fatalni ishod.Cisto da znas,ne zezam se.
Dalje,da li tubus,maska ili laringealna maska,zavisi od anesteziologa,duzine anestezije,od toga da li si pila vodu ili jela (ako jesi,maska ne dolazi u obzir !!! ),od polozaja tela u toku anestezije i jos puno stvari.
Sto se tice pusenja,bas suzdrzavanja to jedno jutro nema preteran znacaj,zbog pusenja ces imati pojacanu sekreciju iz pluca sto je problem prilikom budjenja iz anestezije i mogucnosti (opet) da aspiriras,tj udahnes taj sekret u pluca.
Mucnina posle operacije se javlja ne zbog gladi i zedju kako ti mislis,vec zbog lekova protiv bolova koji se daju u toku anestezije a svi redom izazivaju mucninu i nagon na povracanje.Naravno,postoje i drugi lekovi koji se daju posle operacije a koji suzbijaju taj osecaj,zavisi od anesteziologa da li ce ih dati.



e ovako..juce sam imala tu operaciju koja je trajala oko 3 sata...tubus mi nisu stavljali, pusila samo 1 cigaretu oko pola 6h ujutru, a operacija je pocela oko pola 11h....vodu pre nisam pila, al sam pila 2 gutljaja nakon anestezije..sve u svemu ustanovila sam da kako se koja operacija nize(ovo je bila 9), sve teze podnosim...a i rade mi neki mladi doktori pa kontam da mozda ima i do toga, nemam pojma...ceka me jos 1 operacija za oziljke al nemam pojma dal cu se odluciti za to, i kad...
pozdravljam vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sta moze da bude?
PostPoslato: Sub Avg 01, 2009 9:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 22, 2007 6:09 pm
Postovi: 13
Pre 40 sati mi je operisana svastika (tri bajpasa).Jos nije kontaktibilna,posle anestezije i jos je na aparatu.Kazu da je budjenje individualno i da je ostavimo da se polako probudi.Kad je budna na govor odreaguje pogledom i posle ga okrene, dok reaguje na dodir i ponekad zajeca jedva.Sta bi moglo biti i ko je uzrok.Anesteziolog,organizam..............???????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anestezija
PostPoslato: Ned Apr 22, 2012 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 22, 2012 9:34 pm
Postovi: 3
Molio bih za savet!!!
Pre tacno 10 dana imao sam operaciju fimoze i pritom mi je data spinalna anestezija.Operacija je prosla kako treba i nakon toga su mi rekli kada su me doveli u sobu da moram lezati 24h bez jastuka i da se ne pomeram.Naravno ja to nisam poslusao vec sam stavio jastuk pod glavu,jer su me bolela ledja od predugog lezanja.
Sve je bilo ok dok sam bio tamo jer sam svo vreme lezao,medjutim nakon sto sam 2 dana nakon operacije dosao kuci poceo sam da osecam strasnu glavobolju,i uzasne bolove u vratu...bukvalno kao da neko 3 puta jaci od tebe pokusava da ti slomi vrat.Sve te simptome sam osecao dok stojim ili sedim,a u lezecem polozaju mi je ok.
Kako nisam mogao da podnesem bolove otisao sam kod doktora u bolnicu gde su mi radili operaciju,i on me je opet vratio nazad u bolnicu.
Tamo sam proveo 3 dana gde sam bukvalno lezao po 23h dnevno,a ustajao sam samo do toaleta i svaki dan primao po dve infuzije.
Nakon sto sam izasao prvi dan mi je bilo ok,medjutim evo vec dva dana glavobolja i bolovi u vratu su se vratili,ne u onoj meri kao ranije,daleko su slabiji ali i dalje su tu.Takodje sada mi se i zapuse usi ne cujem dobro,kao kad vam se od pritiska zapuse usi e taj osecaj imam.
Ne znam sta da radim sada,moze li neko strucan da mi da neki dobar savet,jer nemam nameru da se pomirim sa ovime.
Hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anestezija
PostPoslato: Pon Apr 23, 2012 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 22, 2012 9:34 pm
Postovi: 3
ODGOVOR !!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anestezija
PostPoslato: Pet Mar 14, 2014 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 06, 2013 2:07 pm
Postovi: 11
Da li se u Drzavnim bolnicama radi histeroktomija u spinalnoj anesteziji?
Ako mogu kukovi da se namestaju gde ima i nervnih zavrsetaka i mnogo krvnih sudova i vena, ne znam zasto Narodni Front jednostavno nece da radi te intervencije u spinalnoj anesteziji?
Ili ja grdno gresim, nisam dobro obavestena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anestezija
PostPoslato: Sub Dec 05, 2015 5:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 15, 2014 12:42 am
Postovi: 11
Imam jedno pitanje u vezi anestezije.
Moj tata ima problem sa diskus hernijom i neki doktori pominju operaciju kao moguce resenje.S obzirom da ima 72 godine,ugradjena 4 stenta,anginu pectoris,visok krvni pritisak da li uvodjenje u opstu anesteziju moze biti rizik kod njega.
Volela bih da mi odgovori neko strucno medicinsko lice,ne bih volela da dopijam odgovore napamet i rekla kazala.
Hvala i izvinjavam se ako sam nekog uvredila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anestezija
PostPoslato: Pon Dec 07, 2015 12:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам стручно лице али се нисам увредио. :D

Општа анестезија никад није наивна, а нарочито је ризична код особа са проблематичним срцем и плућима.

И шта уопште има да оперише дискус хернију са 72 године живота?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anestezija
PostPoslato: Ned Okt 14, 2018 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 10, 2018 5:52 pm
Postovi: 6
Ima li neko iskustva sa intravenskom anestezijom?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: