Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Sep 22, 2018 8:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Filipa, jesu,radila mi je sve analize odmah da bi mogla da da mi ukljuci terapiju,medjutim kako je bio problem oko roka analiza u domu zdravlja bila me je "hospitalizovala" na jedan dan kako bi mi ubrzala analize, pa su samim tim i rezultati analiza ostali u bolnickoj arhivi, a fibroscan sam uradio ,nema fibroze.
Situacija_ , ne znam sta bih ti rekao, rekorder sam izgleda, ali nije bitan broj bitno je da terapija bilo koja dovede do smanjenja viremije. Sad ne znam, doktorka moja mi je rekla da interferon ne moze da da na veliku viremiju, jer on vise pomaze nego sto sam je obara, a antivirotik obara ali po prekidanju pijenja antivirotika virus ce se opet sam namnoziti, i zbog toga iako da interferon da je stav klinike da se ne ukida antivirotik. Mada moje misljenje je da su iskustva skroz razlicita u ovome i da sta god mi ovde napisali treba ipak da slusas svog lekara.on ipak ima najvise iskustva od svih nas ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Sep 22, 2018 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Elem, imao sam prosle nedelje kontrolu, medjutim nije bila moja doktorka Vec druga. Enzimi su mi na skoro istim vrednostima od pre 3 meseca. Malo me je uplasila kao jel vam vasa doktorka mislila uvesti drugu terapiju, jer kao nisu pali enzimi posle 6meseci pijenja zefixa, ne reagujete na zefix, da vam uvede viread?! Bas me je poklopila i bacila opet u tripove a bio sam konacno malo oladio preko leta misli... Dobio sam da odradim opet sve komplet i nova kontrola za 2 meseca, pa cu videti opet sta pcr dnk test kaze.. Dal zefix deluje dobro ili cu morati da ga menjam.. :( toliko od kukanja, odoh sad da radim neke lepse stvari i fokusiram misli na pozitivna razmisljanja :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Sep 25, 2018 8:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Evo mene.
Radila sam siroka laboratorija i nazalost rezultati nu su bas sjajni. Ustvari ostalo i nije lose, ali stitnjaca radi vise nego treba, pa imam pokaceni tiroksin. Posetila sam endokrinolog koj me ponivo prepratio da uspitem TSH I F4, kao i antitela, i nazalost samo se potvrdilo ono prvicno da stitnjaca nije u redu, poremetila se. Endokrinolog prepisao mi je terapija, pa da idem na kontrola. Mo lekar koj me prati za hepatit doneo odluku da prekinem sa Pegazys, i za 2 nedeli idem ponovo na kontrolu.
Od danas pocinjem sa terqpija za stitnjaca.
Proveravala sam je u aprilu i bilo je ok, ali sada nazalost nije.
To moze biti od puno faktora, naravno i Pegazis ali imam i genetski faktor koj nije za zanemaravanje.
Tako da moih 10kg u minus i kosopast su definitivno rezultat stitnjaca a ne Pegazis, ali indirektno... To je sve povezano.
Za sad od mene toliko.
Izvesti cu vas uskoro ako ima neka novina.
Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Sep 26, 2018 5:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Mnogo mi je zao sto to čujem Filia, to su loše vesti, i ne mogu da ti opišem koliko mi je zao sto si morala da prekineš sa Pegasysom. Drži se , biće to sve to dobro . Badi si dobre priatelka :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 04, 2018 2:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 04, 2018 2:15 am
Postovi: 1
Pozdrav imao sam rizican odnos pre 20ak dana, najvise zabrinut hivom odradim pcr test u jednoj klinici u kombinaciji sa hcv i hbv testom. Rezultat je sledeci, molio bih ako mozete da mi pojasnite sta znaci ova zvezdica pored hbv rezultata. Hvala

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 04, 2018 7:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Filia35 je napisao:
Ami i as ne znam. Govoram aska i Blgarski, i Srpski i njamam problem. As sam ti poliglot :)
Navistina zboruvam, sekako so greski i Srpski i Bugarski.
Mada, mislila sam da sam smesna sa moj Srpski, ali eto hvala ti, bas sam primila to ko kompliment :)

Pisi sta ti je sledno i do gde si.
Pozdrav svima
Bas bi htela da znam kako je Kristina, sonyq, mala od Temida, milica i svi ostali.
Nadam se da su dobri.
Doduse mozda i ne zele da se opterecuje vise sa ovo .


Draga moja Filia na žalost nemam dobre vesti po pitanju hepatitisa. Uradjeni su dodatni testovi i potvrđen je ipak hepatitis b. Na žalost.
Princeza je ovako dobro, više je kod mene opet, u dvorištu se igra puno, na čistom vazduhu je lepo ručka uglavnom kuvanu hranu raznovrsno povrće i piletinu, jede voće, ne jede grickalice (smoki , čips i ostalo je izbačeno iz upotrebe a čokolade i slatkiši tek po kockica dnevno a vrlo često i bez slatkiša).
Sada ponovo vraćam u ishranu i čajeve od majčine dušice i korena maslačka to je pila tokom zime i proleća svakodnevno.

Ja se nadam i dalje pronalasku leka.
Videla sam sada tekst u novinama o nekom travaru Kljun za koga tvrde da leči hepatitis čajevima ali sam jako jako jako skeptična jer sam i pročitala razna iskustva onih koji su koristili.
Da sam ja u pitanju probala bih svakako ali u pitanju je dete i strah me je od kontraefekata tako da i ne razmišljam o tim opcijama.

Nadam se da svi sa ove teme dobro i da ih taj kretenski virus ne ometa mnogo u životu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 04, 2018 8:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Filia35 je napisao:
Evo mene.
Radila sam siroka laboratorija i nazalost rezultati nu su bas sjajni. Ustvari ostalo i nije lose, ali stitnjaca radi vise nego treba, pa imam pokaceni tiroksin. Posetila sam endokrinolog koj me ponivo prepratio da uspitem TSH I F4, kao i antitela, i nazalost samo se potvrdilo ono prvicno da stitnjaca nije u redu, poremetila se. Endokrinolog prepisao mi je terapija, pa da idem na kontrola. Mo lekar koj me prati za hepatit doneo odluku da prekinem sa Pegazys, i za 2 nedeli idem ponovo na kontrolu.
Od danas pocinjem sa terqpija za stitnjaca.
Proveravala sam je u aprilu i bilo je ok, ali sada nazalost nije.
To moze biti od puno faktora, naravno i Pegazis ali imam i genetski faktor koj nije za zanemaravanje.
Tako da moih 10kg u minus i kosopast su definitivno rezultat stitnjaca a ne Pegazis, ali indirektno... To je sve povezano.
Za sad od mene toliko.
Izvesti cu vas uskoro ako ima neka novina.
Pozdrav svima.


Zdravo Filia
žao mi je što čujem za nove zdravstvene probleme ali nadam se da će sve biti u redu što se štitne žlezde tiče kao i sa hepatitom da ćeš ga dovesti u stanje mirovanja. Naravno do pronalaska leka što ja zbog svih vas i moje unuke jako želim i očekujem, verujem da će uskoro biti pronadjen.

Javi se molim te (nemoj kao ja da te nema na forumu)
Ljubim te i želim svako dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 04, 2018 10:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
laprestige je napisao:
Pozdrav imao sam rizican odnos pre 20ak dana, najvise zabrinut hivom odradim pcr test u jednoj klinici u kombinaciji sa hcv i hbv testom. Rezultat je sledeci, molio bih ako mozete da mi pojasnite sta znaci ova zvezdica pored hbv rezultata. Hvala

Slika


Zdravo Laprestige
Mislim da si trebao to da pitas u laboratorii. Stvarno ne znam sta bi ta * mogla znaci. Ali ako vec sumljas u sta god, savetavala bih te, da ponovis ove analize malo kasnije. I da si inficiran, odnosno zakacio nesta od ovih 3 virusa, jos je rano, t.e. si u onaj windows period, na inkubacije. Taj period trae 3-6 meseca. Taka da ponovi ove analize malo kasnije.
nadam se da ce da bude negativno sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 04, 2018 10:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
temida je napisao:
Filia35 je napisao:
Evo mene.
Radila sam siroka laboratorija i nazalost rezultati nu su bas sjajni. Ustvari ostalo i nije lose, ali stitnjaca radi vise nego treba, pa imam pokaceni tiroksin. Posetila sam endokrinolog koj me ponivo prepratio da uspitem TSH I F4, kao i antitela, i nazalost samo se potvrdilo ono prvicno da stitnjaca nije u redu, poremetila se. Endokrinolog prepisao mi je terapija, pa da idem na kontrola. Mo lekar koj me prati za hepatit doneo odluku da prekinem sa Pegazys, i za 2 nedeli idem ponovo na kontrolu.
Od danas pocinjem sa terqpija za stitnjaca.
Proveravala sam je u aprilu i bilo je ok, ali sada nazalost nije.
To moze biti od puno faktora, naravno i Pegazis ali imam i genetski faktor koj nije za zanemaravanje.
Tako da moih 10kg u minus i kosopast su definitivno rezultat stitnjaca a ne Pegazis, ali indirektno... To je sve povezano.
Za sad od mene toliko.
Izvesti cu vas uskoro ako ima neka novina.
Pozdrav svima.


Zdravo Filia
žao mi je što čujem za nove zdravstvene probleme ali nadam se da će sve biti u redu što se štitne žlezde tiče kao i sa hepatitom da ćeš ga dovesti u stanje mirovanja. Naravno do pronalaska leka što ja zbog svih vas i moje unuke jako želim i očekujem, verujem da će uskoro biti pronadjen.

Javi se molim te (nemoj kao ja da te nema na forumu)
Ljubim te i želim svako dobro


Hvala Situacija na fine reci :)
Zdravo Temida, hvala na lepe zelje.
Uduca nedelja sam na kontroli i za hepatita i za stitnjaca. Iskreno, kako je sve lepo idelo, sa Pegazys, potajno sam ocekivalo d ame nesto strefi. I eto je.
Ali sta je tu je. Ne sam se nesto razocarala, nit nanervirala. Mislim, mora da se ide daljde. Zivot ide dalje a mi morame to da sprovedeme.
Pratim savete lekara, radim analize i toa je.

Pisem pisem, ali osetila sam se kao samo ja da pisem, i zamaram.
Ali iz druge strane, bas moze piti korisno za neke nase "kolege"

Bas mi e krivo za mala. A ti se bas dobro brines o nju. Bravo. Kapa dole.

Zelim vam svi spokojan, miran zivor, bez nervoze, i sa puno radosti.
Pa bice valjda nekad i taj lek za sve nas
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Okt 08, 2018 11:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2017 1:25 pm
Postovi: 27
Filia35 je napisao:

Pisem pisem, ali osetila sam se kao samo ja da pisem, i zamaram.
Ali iz druge strane, bas moze piti korisno za neke nase "kolege"

Bas mi e krivo za mala. A ti se bas dobro brines o nju. Bravo. Kapa dole.

Zelim vam svi spokojan, miran zivor, bez nervoze, i sa puno radosti.
Pa bice valjda nekad i taj lek za sve nas
Pozdrav svima


Filia hvala na lepim recima i pisi molim te. Čak i kada ništa ne napišem čitam i mislim o vama. Uvek i stalno ste mi svi vi na pameti. Volim što si odgovorna prema sebi i što vodiš računa o svemu. Na žalost moja snajka to ne radi i ne znam kakva je situacija kod nje sa zdravljem ali znam da niti vodi računa o ishrani čak šta više mislim da se i hrani i pije sve ono što ne bi trebalo tj sve ono što nije zdrava hrana. Baš zbog toga me je strah i za dete jer svi lekari insistiraju na zdravoj hrani (doduše niko ne precizira šta je to zdravo po njima). Zato se ja trudim da joj omogućim koliko toliko zdravu ishranu - koliko sam se informisala to podrazumeva raznovrsnu ishranu, bez termički obradjenih ulja (pomfrit ne i sve što se prži), šećer u što manjoj meri (uglavnom cedjene sokove ili domaće sokove zasladjene medom) dosta povrća kuvanog i dosta svežeg voća. Naravno ona je mala i još uvek može da se utiče na nju pa od nas odraslih i njenog okruženja zavisi kako će se hraniti.
Zgrozim se svaki put kada čujem da u vrtićima jedu salamu ili viršlu ili paštetu za doručak što je sve puno konzervansa i koječega još. I ona je to navikla tamo i jede pa ne mogu da joj objasnim da kod kuće to ne treba da jede.
Eto sada i ja pričam i pišem malo više, nadam se da ne zamaram.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Okt 10, 2018 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
laprestige je napisao:
Pozdrav imao sam rizican odnos pre 20ak dana, najvise zabrinut hivom odradim pcr test u jednoj klinici u kombinaciji sa hcv i hbv testom. Rezultat je sledeci, molio bih ako mozete da mi pojasnite sta znaci ova zvezdica pored hbv rezultata. Hvala

Slika

Ne znam zasto su vam radili pcr test, kada on ne sluzi za otkrivanje infekcije , testiranje na hiv i hepatitis se vrsi tako sto se odredjuju antitela nastala na postojanje virusa! PCR sluzi za odredjivanje viremije, odnosno kolicine virusa u krvi! Osoba koja ima negativne PCR testove ne znaci da nema infekciju, to znaci da nema samo virusa u krvi. Mislim da bi ste trebali da odete i testirate se drugom metodom. A sad ako navodite da je od rizicnog odnosa proslo tek 20 dana, to je jako malo vrenema da bi se infekcija (ako uopste postoji) detektovala! Nadam se da je sa vama sve uredu i da ce vasa briga biti nepotebna :) sve nabolje vam zelim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Okt 10, 2018 6:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Filia35 je napisao:
Evo mene.
Radila sam siroka laboratorija i nazalost rezultati nu su bas sjajni. Ustvari ostalo i nije lose, ali stitnjaca radi vise nego treba, pa imam pokaceni tiroksin. Posetila sam endokrinolog koj me ponivo prepratio da uspitem TSH I F4, kao i antitela, i nazalost samo se potvrdilo ono prvicno da stitnjaca nije u redu, poremetila se. Endokrinolog prepisao mi je terapija, pa da idem na kontrola. Mo lekar koj me prati za hepatit doneo odluku da prekinem sa Pegazys, i za 2 nedeli idem ponovo na kontrolu.
Od danas pocinjem sa terqpija za stitnjaca.
Proveravala sam je u aprilu i bilo je ok, ali sada nazalost nije.
To moze biti od puno faktora, naravno i Pegazis ali imam i genetski faktor koj nije za zanemaravanje.
Tako da moih 10kg u minus i kosopast su definitivno rezultat stitnjaca a ne Pegazis, ali indirektno... To je sve povezano.
Za sad od mene toliko.
Izvesti cu vas uskoro ako ima neka novina.
Pozdrav svima.

Lose vesti, al se ne predajte, bice to sve ok, nadamo se za vas :) cim se sredi stitna, osecacete se bolje!:) bitno je samo da ste borac i optimista :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Okt 21, 2018 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 10:26 am
Postovi: 17
Zdravo svima, sta se desava kada terapija pegazisom ne uspe, pcr je oko 80000, nema fibroze, transeminaze su blago uvecane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Okt 21, 2018 7:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 10:26 am
Postovi: 17
Nisam lepo napisala, terapija je sprovedena do kraja, 48 nedelja, a rezultati su u prethodnoj poruci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Okt 22, 2018 9:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
dasevremevrati je napisao:
Nisam lepo napisala, terapija je sprovedena do kraja, 48 nedelja, a rezultati su u prethodnoj poruci


@dasevremevrati Zdravo
Nakon koliko vreme ste uradili PCR? Misilm nakon zavrsavanje sa terapijom? Mislim da protokol kaze, nakon 3 meseca i nakon 6 od zavrsavanje sa terapijom.
Ali ipak to su puno kopii...Je si bila kod lekara? Sta oni kaze?

Zdravo svima. Kod mene nista novo. Mada, mozda ima, osecam malo poboljshenje ospto zdravstveno stanje. Malo normalizirana energija, i vise funkcionalsnost. I zbog prekinanje Pegazys valjda, a i zbog namalene temepreture.
Stitnjaca je definitivno poremecena i za sad produzujem sa terapijom za stitnjaca, a terapija za hepatitis je na stand by.
Videcemo kako ce biti dalje.
Mislila sam da uzmem nesto hepatoprotektno, u ovo stanje kad ne primem nista za jetra, a iz druge strane pijem lekarstva koje su hepatotoksicne...
Mislim na nesto kao silimarin i slicno. Surutka je dobra, ali ovom slucaj sa stitnjaca je malo kontraindicirana...,
Kako ste sve vi?
Nadam se da ste svi dobri
Temida, Situacija, BAksuz, Laprestige
Sta se desava kod vas?
Kristina, Sonyq, milica...i svi ostali?
Zelim vam dobro zdravlje
Pozdravljavam vas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: