Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Priblizavanje gornjeg i donjeg pritiska
PostPoslato: Sub Jan 27, 2007 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 11, 2006 1:36 pm
Postovi: 6
Mojoj devojci se desava s vremena na vreme da joj se jako priblize pritisci cak idu u dijapazonu od 105-95 ili padnu na 90-70.Takodje ove varijacije joj se desavaju jako cesto pa cak i par puta u toku dana.A nakon toga par dana ide bez problema.
Nesto sto smo primetili je da joj padne pritisak naglo nakon dorucka.Ima povecanu potrebu vrlo cesto za unosenjem vece kolicine hrane a nema ni grama sala.I takodje joj se desava da joj se jako cuje zeludac nakon unosenja hrane.
Pitali smo se da li je moguce da ove varijacije u pritisku imaju veze sa metabolizmom ili sistemom za varenje???
Sto se tice obavljenih testiranja uradila je:
Krvna slika (secer,trigliceridi,holesterol)sve je ok.
T3,T4,TSH,Androstendion su ok.
Ako su T3,T4,TSH u redu da li je to pokazatelj da je sve u redu sa stitnom zlezdom ili su potrebna jos neka testiranja.
Ovo joj vec postaje problem i dosta me brine pa ima li ko neke predloge sta nam je i kako ciniti???
Nenad


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: priblizavanje gornjeg i donjeg pritiska
PostPoslato: Sub Jan 27, 2007 9:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Pozdrav,

Godinama sam imala problem - veoma nizak pritisak, koji je, posebno s proleca znao da padne na 90 sa 60. Kasnije se to samo od sebe regulisalo (ne znam ni sama kako, s obzirom da nisam pila nikakve lekove).

Najbolje prirodno sredstvo za brzo dizanje pritiska u takvim situacijama (koje sam mnogo puta isprobala) je: razmutiti kasicicu soli u paradajz soku. Popiti, a onda posle toga sto vise tecnosti (sto nece biti nikakav problem jer upravo ta kombinacija budi zedj). Vec nakon pola sata ce se pritisak podici i vratiti u relativnu normalu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 27, 2007 10:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mislim da je kasicica soli previse!!! :o :o :o

Mozda malo soli, to da, ali cela kasicica.............otici ce joj bubrezi!! :roll:

Mozda bi (sto se tice stitne zlezde) trebalo da uradi i Anti TPO, da se iskljuci Hasimoto. I meni pritisak tako varira, i odradila sam i ovu analizu kada mi je TSH bio povisen, i na zalost imam veliki broj tih antitela i Hasimoto.

Prilikom sledeceg vadjenja krvi TSH je bio skroz ok, ali dr Ivica je pricao da kod Hasimota hoce da variraju ti rezultati, pa makar i da su radjene analize u istom danu!!!



Pozz, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: so
PostPoslato: Sub Jan 27, 2007 10:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Kada se nekome u toj meri priblizi pritisak - 90 sa 60 lako moze da padne i u nesvest. Ljudima kojima tako padne pritisak cesto se greskom daje secer i voda (mada koka-kola npr pomaze, zbog kofeina), umesto da im se da so rastvorena u paradajz soku. Bubrezi ne stradaju od jednom ili dvaput popijene kasicice soli rastvorene u soku. Stradaju ako se svaki dan uzimaju ogromne kolicine soli. Ili od mnogo cega drugog.

Isto je, kao kada biste nekom rekli - preti mu infarkt, neka stavi nitroglicerin pod jezik. Naravno da ce ga uzeti. Ali to ne znaci da treba da ga uzima svaki dan, jer bi svaki lek na taj nacin imao svoje kontraindikacije. Ako biste svaki dan uzimali nitroglicerin verovatno bi nesto stradalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 27, 2007 11:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ma sve to stoji sto ti kazes (ja to najbolje znam, jer meni padne i na 75/45!!! I jeste da sva lelujam, ali kada popijem samo na vrh kasicice soli + isto toliko secera razmuceno u casi vode, meni pritisak skoci, nekada za 20-ak minuta i na 130/90 pa ni to nije bas prijatno, ali puna kasicica soli je previse. Pa toliko se ne stavi ni u sva tri obroka za nekoliko dana, a ne odjednom!!! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: saka soli, ili koliko ko voli
PostPoslato: Ned Jan 28, 2007 12:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Draga Majo,

Naravno, moze i manje soli, sve zavisno od toga koliko ko podnosi. Inace, paradajz sok je veoma dobar, moze se u njega staviti i pola kasicice za podizanje pritiska.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala
PostPoslato: Pon Jan 29, 2007 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 11, 2006 1:36 pm
Postovi: 6
Zahvaljujem vam se na odgovorima a naravno posebno dr Ivici koji je bio poprilicno precizan u savetima sta misli o cemu je rec i sta treba da se uradi od testiranja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: