Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Stolica cesta i neizdrziva
PostPoslato: Sre Sep 28, 2011 9:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 28, 2011 9:19 am
Postovi: 3
Naime imam jako puno papira sto se tice doktora,prije jedno godinu dana sam imao proljeve koji su me satrali naprosto,doktori danas su jako jako nepouzdani,bio sam nazalost svugdje i svi tvrde da se prehranom to moze stabilizovati.Medjutim sta god pokusavao naprosto ne ide i izludi me vise.

Davali su mi dijagnozu da imam gastritis,nervozna crijeva UK i svasta nesto.

Medjutim da predjem na stvar...Nikad nisam primjecivao krv u stolici,nisam imao temperaturu,bolove u stomaku jesam imao,i naravno stolice do cak 8 puta dnevno...Ova brojka je najveca,vecinom se krece od 3-6.U zadnje vrijeme proljev nisam imao,samo stolica onako mekana,ali najgore mi je sto kad me zaboli stomak,tj. kad imam potrebu za WC-om ne mogu izdrzati ni 5-10 minuta.Ako ne obavim stolicu u tom periodu vjerovatno bi samo izaslo :S

Zadnja dijagnoza mi je bila UK i pio sam Pentasa,Nizon,Phlebodiu jer sam imao fistulu jednu i valjda hemeroide(jer doktorima nazalost vise nista ne vjerujem).Sve ovo vecinom sam isao privatno,placao im da bi oni meni rekli da se pridrzavam prehrane i to je to.Medjutim u zivotu nisam pio kafu,ne pusim,pijem 2 puta u godini,masno ne voli a ni zacinjeno.Ne znam zasto mi se ovo pojavilo,ali naprosto me ubija.

Ovi koji su imali UK koliko im je trebalo putem tableta da se to smiri?Jer ja skoro pijem 3 mjeseca i evo vraca se skoro na isto.Tablete ne pijem vec treci dan,stolice me naporsto ubise,sinoc od 12 sati sam vec 5 puta bio na wc-u :( a strujanje zraka u crijevima i previse ima...Nalazi kad sam radio su uredni,jedino sto je manjkalo zeljezo u krvi,ostalo sve ok.Da li je netko imao slucaj ovakav da kad ga natjera na WC da ne moze izdrzati ni prokletih 10 minuta da bi nasao naravno mjesto na kojem ce obaviti stolicu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stolica cesta i neizdrziva
PostPoslato: Sre Sep 28, 2011 8:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Nisi naveo da li su ti radili kolonoskopiju i biopsiju creva?

Da li si radio sve moguce analize stolice? Koprokultura,stolica na Candidu,protozoe,parazite,Djardiju......

Da li si pokusao sa Enterofurilom,Orvazilom ili nekim drugim lekom koji deluje na bakterije?

Odakle si i gde si sve sve lecio? U kojim centrima? Poliklinikama?

Da li pijes probiotike?

Imas li grceve,bolove,pred odlazak u WC?

Da li si radio test na celijakiju? Zbog nje moze da ti bude nisko gvozdje.

Da li mnogo jedes hleb i namirnice koje u sebi imaju gluten? Testenine,suhomesnato,peciva,zitarice (musli)?

Da li ti smetaju voce ili mlecni proizvodi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stolica cesta i neizdrziva
PostPoslato: Čet Sep 29, 2011 8:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 28, 2011 9:19 am
Postovi: 3
quincekap je napisao:
Nisi naveo da li su ti radili kolonoskopiju i biopsiju creva?

Da li si radio sve moguce analize stolice? Koprokultura,stolica na Candidu,protozoe,parazite,Djardiju......

Da li si pokusao sa Enterofurilom,Orvazilom ili nekim drugim lekom koji deluje na bakterije?

Odakle si i gde si sve sve lecio? U kojim centrima? Poliklinikama?

Da li pijes probiotike?

Imas li grceve,bolove,pred odlazak u WC?

Da li si radio test na celijakiju? Zbog nje moze da ti bude nisko gvozdje.

Da li mnogo jedes hleb i namirnice koje u sebi imaju gluten? Testenine,suhomesnato,peciva,zitarice (musli)?

Da li ti smetaju voce ili mlecni proizvodi?



Sto se tice stolice nosio sam je na analizu,i sve je negativno...Test na celijakiju nisam radio jer moram u zagreb ici pa tamo uraditi sta vec i cekati narednih mjesec-dva da bi dobio rezultate.Ali po sebi osjecam da sam skoro se popravio po pitanju zeljeza,onaj osjecaj nemoci i tako slicno.Posto sam iz Bosne te lijekove nisam probavao,samo sam pio ove sto sam naveo naravno za UK.Ovdje se lijecim privatno tacnije u Bihacu i isao sam u Zagreb poliklinika Sunce.Tamo sam radio ultrazvuk,isao u magnetnu rezonancu da otkloni valjda sumnje na ozbiljnije nesto i tu je sve uredno.Tamo mi je doktorica rekla samo da se drzim dijete i da ce sve biti ok.

Hleb jedem,ne bas kao sto sam jeo,vecinom bijeli hleb jedem.Vecinom jedem piletinu,rizu,onako tjestenina.Znaci sto god jeo isto mi je uvijek skoro.

Kao da je programirano jer prekodana me skoro stolica ne gnjavi,medjutim ujutro od sedam do osam sati moram 2-3 puta i navecer skoro u isto doba znaci od sedam sati do negdje pola devet.Tokom noci me zna probutiti nazalost :(
Jeo sam voce i pio mlijeko i nikad mi nije nista bilo.Sad ne znam da li mislis pod ovim da popijem mlijeko i onda me stomak zaboli i tako slicno?Jer popijem,pojedem sve i svasta i tek kad trebam na stolicu onda me pocne stomak malo vise boljeti i mali grcevi i nakon sto obavim stolicu prestane boljeti.Tipicno isto obavim malo stolice i jos me stomak boli i grc malo,i nakon sto sve izbbacim onda prestane :(

Radio sam kolonoskopiju i uzeo 3-4 uzorka.Mada je odmah vidio daj to UK ali nosio je da se urade nalazi i kaze da je potvrdjeno.Ali evo u zadnje vrijeme samo Nizon koristim i Pentasa i jos mi se poceli javljati strujanje zraka kroz crijeva narocito dok spavam.

I ne znam koliko ti je ova informacija od koristi,dok se vozim znaci dok mi sila djeluje na stomak pocne nekakva bol ruzna,nije neizdrziva ali je ruzna.Ili prilikom voznje po rupama imam osjecaj kao da mi je stomak odvojen pa na trenutke ako je veca rupa i on zaboli.

Hvala ti sto si se javio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stolica cesta i neizdrziva
PostPoslato: Sub Okt 06, 2018 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 06, 2018 6:36 am
Postovi: 4
Znam da je bilo davno ali ako si mozda tu trebam pomoc... imam sve iste simptome i kome god da se obratim kaze da hranu uravnotezim.
Reci mi molim te da si ti našao rjesenje i da si ozdravio izludit cu nemogu nigdje izac ili otic a da me stomak ne presječe ili me samo odjednom ne potjera na wc.
Ako pročitaš kontaktiraj me molim te
Hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: