Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 29, 2018 4:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И стварно нико неће да испроба овај народни лек против вируса: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/imunitet?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Avg 30, 2018 8:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Situacija_ je napisao:
Gledajuci tvoje nalaze Ti si bila slabo viremicna, cak si imala i anti Hbe , ovde u Srbiji ne daju nikakvu terapiju za te nalaze, bas nikakvu. Pravo je cudo sto si dobila Pegasys, ali dobra stvar je sto tako slabo viremicna uz taj Pegasys vrlo je moguce da ce ti HbsAg biti negativan na kraju terapije.


Situacija, generalno kod nas u Makedonija, terapija uopste, pratici Medicina bazirana dokaze (kao zdravstveni radnik znas sta je ovo), se daje za titar veci od 2000 kopije. Ali, ja sam radila biopsije jetra, gde je ustanoveno persistance Hep B, i knodel score II (sta i da znaci to). Tako da pretpostavljam da je terapija dadena zbog to.
Guglala sam mamlo vise oko ova, i nisam si bas razjasnila, jel to fibroza II il nesto drugo. Lekarica sa klinici je rekla da nije strasno (naravno, tko zna uporedzeno sa sta ovo nije strasno :) ), a ako mene bas i nemam neki strucnjak oko vakve problematike.
Ali ako ti je konstatacija tacna, ja cu biti presretna Hbsag negativan.
Videcemo.
Do kraj terapije ima jos 3 ipo meseca, a nokon toga jos 3 meseca, za dodatne analize postterapeutski, pa videcemo.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Sep 02, 2018 1:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Che sve da bade dobre :) Nyama da brinesh :) Imash jako dobre nalaze,
Ot kade si v Makedonia? ....Kakto govoryash tako dobre Srbski ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Sep 03, 2018 10:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Ami i as ne znam. Govoram aska i Blgarski, i Srpski i njamam problem. As sam ti poliglot :)
Navistina zboruvam, sekako so greski i Srpski i Bugarski.
Mada, mislila sam da sam smesna sa moj Srpski, ali eto hvala ti, bas sam primila to ko kompliment :)

Pisi sta ti je sledno i do gde si.
Pozdrav svima
Bas bi htela da znam kako je Kristina, sonyq, mala od Temida, milica i svi ostali.
Nadam se da su dobri.
Doduse mozda i ne zele da se opterecuje vise sa ovo .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Sep 12, 2018 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Sep 12, 2018 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Joj ja se raspissh, izgleda da sam se bas nakucao teksta, ne znam koliko je maksimum po postu, pa cu pokusati da podelim u vise postova moje kuckanje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Sep 12, 2018 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Situacija_ je napisao:
Che sve da bade dobre :) Nyama da brinesh :) Imash jako dobre nalaze,
Ot kade si v Makedonia? ....Kakto govoryash tako dobre Srbski ?

Ne vredi da ispisem moj slucaj, jer ne moze da stane toliko u poruci teksta, sustina je da se interferon ne daje na visoku viremiju, nevo antivirotik, pa tek onda kad lek obori viremiju se uvodi interferon! Sam interferon ne moze da obori visoku viremiju! Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Sep 12, 2018 10:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Filia35 je napisao:
Ami i as ne znam. Govoram aska i Blgarski, i Srpski i njamam problem. As sam ti poliglot :)
Navistina zboruvam, sekako so greski i Srpski i Bugarski.
Mada, mislila sam da sam smesna sa moj Srpski, ali eto hvala ti, bas sam primila to ko kompliment :)

Pisi sta ti je sledno i do gde si.
Pozdrav svima
Bas bi htela da znam kako je Kristina, sonyq, mala od Temida, milica i svi ostali.
Nadam se da su dobri.
Doduse mozda i ne zele da se opterecuje vise sa ovo .

Hvala vam sto delite iskustva vasa sa interferonskom terapijom! Mnogo nam znaci nama koji tek treba da krenemo sa njom tudja iskustva! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Sep 12, 2018 10:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Pozdrav ljudi, ni sam ne znam kako da pocnem pisanje ovde, dugo vremena vas vec pratim ali u nedostatku vremena nisam stizao nikako da i ja napisem neston ako bi nekome pomoglo moje iskustvo... Elem, da imam hronicni hepB saznao sam slucajno krajem prosle godine i usledio je trenutni sok za mene. Da ne duzim pricu ok toga, odmah sam se javio na infektivnu kliniku da vidim, sta kako dalje.. Doktroka mi je bila dala da odradim odmah pcr dnk test i viremija je bila ooooooogroooomna! Oko 1500000000 (milijardu i po) kopija.Od ostale laboratorije je sve bilo ok, osim naravno jetrenih enzima koji su bili blago poviseni ( ast oko 45, alt oko 80) . Doktorka cim je videla tu veliku viremiju uhvatila se za glavu i prokomentarisala: vi niste za pegazus, moracu vam dati antivirotik! Odmah mi je odradila ostale analize i ultrazvuk koji je bio potpuno uredan. Ukljucila mi je bila zeffix da pijem, i zakazala kontrolu narednu s obavljenim analizama. A u periodu dok mi je te analize radila(mesec dana) enzimi jetre su blago krenuli da opadaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Sep 12, 2018 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Na narednoj kontroli koja je bila u aprilu, kada je videla da padaju polako enzimi nakon upotrebe lamivudina, dala mi je da opet uradim pcr,fibrosken, i ostalu laboratoriju kako bi smo razmisljali o eventualnom uvodjenju pegazysa, jer po njenim recima: INTERFERON MOZE DA POMOGNE ALI NE NA TAKO VISOKU VIREMIJU, ZATO MI DAJE ANTIVIROTIK DA BI JE OBORILA PA TEK ONDA EVENTUALNO UVELA INTERFERON! Lepo me je ohrabrila, dala mi nadu da terapija lepo deluje, odgovorila mi na pitanja koja su me bunila, a bilo ih je miliiion u tom momentu (valjda zato sto me je prosao trenutni šok od ranije i sto sam konacno krenuo malo svoju psihu da uvodim u normalu)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Sep 12, 2018 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Elem, do naredne kontrole u junu sam poobavljao ostale analize, doduse zbog nestrpljenja sam odmah odradio dnk pcr, koji je pokazao da je zefix oborio viremiju na 1500000 kopija (u odnosu na pocetno 1100 puta manje), enzimi jetreni su pokazivali pad, ast je pao na normalu, alt se smanjo na oko 60, i sto je najvaznije fibroscan je pokazao da nemam fibroze i da je jetra "uredu" :)
Na kontroli sa doktorkom koja je bila u junu sam opet razgovarao, ohrabrila me je i oraspolozila sa lepsim rezultatima, o tome da svasta citam i po internetu,neproverenih informacija i svega, ali smo poveli i pricu o interferonu, od kojeg bas imam strah, jer ne znam kako cu na njega reagovati, kakva su iskustva sa klinike... Dnk pcr mi nije ponavljala jer je kao skupa analiza da bi se cesto radila, al da je bitno da je u prethodna dva nalaza potvrdila da lepo reagujem na zefix. Sto se tice interferona, ponovila mi je pricu da on MOZE da pomogne, u smislu da obori viremiju, da je praksa sa klinike da iako se koristi interferon da se ne ukida zefix, ali za serokonverziju da je jako mala sansa (u praksi su imali samo par slucajeva da je uspelo). Malo sam se bio i brinuo oko price o rezistenciji virusa na sam zefix, pa mi je rekla da ljudi ga godinama piju bez problema i da se ne brinem!
I od tada leto prodje, ja se odmorih i relaksirah mozak od misli, uredno pijem terapiju i ne razmisljam vise mnogo i mogu vam reci da mi je bas prijalo... Medjutim.. Leto prodje jesen stize, a i uskoro nova kontrola..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Sep 12, 2018 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2018 8:37 pm
Postovi: 21
Brine me interferon, jer ne plasim se bockanja i tih stvari, plasim se reakcije i toga kako cu se osecati, jer zbog posla i obaveza ne mogu sebi bas da priustim luksuz da budem onesposobljen... Sa doktorkom kad sam razgovarao rekla mi je da je stvar podnosenja interferona individualna, da su neki ljudi bez problema i nuspojava ga koristili, dok je imala pacijente koji nisu mogli da izdrze i preklinjali su je da im ukine interferon... Ne znam dal da vidim s njom dal je moguce ga ikako odgoditi, s obzirom ako mi zefix radi posao, ne bih da odbijem terapiju nego da je ostavim kao eventualnu kasniju mogucnost kada mi okolnosti zivotne budu dozvoljavale da mogu sebi mozda i priustiti luksuz da sam godinu dana manje sposoban... Drago mi je citajuci vase komentare da ima pozitivnih iskustava sa samom terapijom interferonom... Nisam pametan...
Veliki pozdrav od mene i svako dobro :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Sep 13, 2018 10:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Против вируса одличан је овај домаћи препарат: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/imunitet

Baksuzzz je napisao:
Brine me interferon, jer ne plasim se bockanja i tih stvari, plasim se reakcije i toga kako cu se osecati, jer zbog posla i obaveza ne mogu sebi bas da priustim luksuz da budem onesposobljen... ....

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Sep 14, 2018 9:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Baksuzzz je napisao:
Brine me interferon, jer ne plasim se bockanja i tih stvari, plasim se reakcije i toga kako cu se osecati, jer zbog posla i obaveza ne mogu sebi bas da priustim luksuz da budem onesposobljen... Sa doktorkom kad sam razgovarao rekla mi je da je stvar podnosenja interferona individualna, da su neki ljudi bez problema i nuspojava ga koristili, dok je imala pacijente koji nisu mogli da izdrze i preklinjali su je da im ukine interferon... Ne znam dal da vidim s njom dal je moguce ga ikako odgoditi, s obzirom ako mi zefix radi posao, ne bih da odbijem terapiju nego da je ostavim kao eventualnu kasniju mogucnost kada mi okolnosti zivotne budu dozvoljavale da mogu sebi mozda i priustiti luksuz da sam godinu dana manje sposoban... Drago mi je citajuci vase komentare da ima pozitivnih iskustava sa samom terapijom interferonom... Nisam pametan...
Veliki pozdrav od mene i svako dobro :)


Zdravo Baksuzzz
Vidim da si nas citao, i da vec imas dobro znanje oko hepatit B. A svidza i mi se tvoj lekar, narocito da ti je dobro objasnio sta i kako je.
Drago mi je da ja svojim participiranje tu, vam pomazim, sa svoim iskustvo, jeste da za mene je nedrago iskustvo, al vec kad ga imam, da spodelim sa drugim, pa da bi imali neka pretstava.
Baksuzz dali si radio ostale analize virus markere osim PCR? Jesi radio HbsAg, Anti Hbe, HbsAb Igm, i sta jos ima?Ni sam sigurna jesi sponeiu fibro sken? biopsiju?
Kako su ovi rezultati?
I da, pa to su puno mnogo kopije DNA. Mislila sam da Sitiacija je do sad sa najvise koji sam srela, ali evo ti izbijes na prvo mesto :)
Valjda i si procitao oko moje iskustvo sa interevreonom, t.e Pegazis.
Ja ga generalno dobro podnosim. Primala sam do sad 34 ampule, ostalo je jos 14, do 48 ukupno. To je skoro cela godina za terapija, bez 1 mesec.Mnogo je proslo, jos malo je ostalo.
Doktorica ti je pravo rekla. Reagovanje na Pegazis je individualan.Tu ne postoi odnapred predvidzenje dali kako ce to podnsiti pacient. Slusala sam da ima pacienti, koji nisu mogli podneseti, pozlilo im se, mucnini, koji traju bas duze i nepodnoslivo, a i krvna slika losa, (tu najcesce se misli na hemoglobin, zelezo, trombociti), a i nakon nekoliko meseca, terapija je bez odgovor.
Ja ne znam kako ce biti moj finish. Pacienti sa heptit B se neizlekuju, ali mozna je ona serokonverzija, kao najbolja varijanta nakon terapija. Tu, statistika je vrlo, vrlo neoptimisticna, ali videcemo.
Ja sam na terapija od januri ove godine. radim krvna slika jednom mesecno, idem na kontroli na klinici na 3 meseca, gde radim siroka laboratorija (tu mi slede i bilirubini, totlni, indiretkni i direktni, status hormona tiroidne zlezde, vitamin D i sada i B12 itn...).Do sad sam 2 put radila PCR otkad sam krenula sa terapijom, jednom oko 14 ampula i jednom na pola put, na 24 ampula. Oba puta rezultat je bio negativan.

Pred neki dan sam bila na klinici, i radila laboratorija.iduce nedelja imala bih rezultati, pa bas bi vam pisala sata sam i gde sam :)

Oko terapija sa Pegazis, Baksuzzz, i jas sam sa vrlo odgovoran posao, i sa dve maleni deca kuci. To je puno dinamican dan. Obicno imam elagodnsoti dan nako terapija, i to je zapocelo , kad su zapocele vrucine. Nadam se da ce se stabilizovati to sada, kad zaladi.
I nikad se ne zna kako ce da bude.

Ni sam sigurna dali mozes da Pegazys stavis na "postpone" licno. Ono kad lekari odluce, daje odluka na konzilijarno mislenje i ti sa taj dokumenat ides kod svoja lokalna bolnica, na soodvjetno oddelenie, kako bi te stavili u program. Ne znam kako to funkcionise kod vas. Mada, lekari Valjda znaju dali ti je Pegazis dobra terapija ili ne, a mozda i Zefix ce ti prije dobro.
Opet cu reci, garancije za uspesnost, su malo teze.

Aj i jas sam puno to napisala.
Reci su, ja nisam lekar, ovo sto pisem je iz moje iskustvo i ono sto sam slusala iz druge paciente, ponekad i neki citat od lekari.

Srecno svima nama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Sep 22, 2018 9:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Nas dvojica smo negde u slicnim situacijama, s tim sto ja jedva cekam Pegasys , i vidis meni niko nije spominjao Lamivudin, a to je odlican plan supresije virusa, Zefix pa posle na Pegasys.U sredu idem na kontolu, trazicu da mi uvede Zefix. Brate miliardu kopija, a ja mislio da sam ja najinfektivniji u zemlji :D
Kakvo pravish Filia, oshte li da pravish kravni nalazi ? Chakam da vizhdam tvoi analizi ali chuvstvam i znavam da sviato che bade dobre :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: