Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pukao kondom, devojka ima HIV, sta sad? Savet? PEP, Srbija
PostPoslato: Uto Nov 08, 2016 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 11:24 am
Postovi: 11
Ukratko: tekst je namenjen svima koji su imali nezgodu da im u toku seksa pukne kondom. Sta prvo uraditi, kome se obratiti, sta vas ceka u narednom periodu...

Puno puta su mi informacije sa ovog foruma pomogle, pa evo i moje price (koja ce biti sa srecnim krajem za 27 dana!) u nadi da ce nekome koristiti...

Dan 1.

U nedelju vece upoznam devojku (preko proklete dating aplikacije), relativno brzo zavrsimo u krevetu. Kondom i lub koristim od samog pocetka sexa (iz ove perspektive vidim da je to bila moja inicijativa), pravilno otvoren, pravilno stavljen, vise puta u toku sexa proveravan. Prelazimo na analni sex. Niti sam ja nesto obdaren, niti je ona nesto uska, luba ima u velikim kolicinama. Traje to nekoliko minuta, proverim kondom - sve ok. Posle par minuta (iz ove perspektive mi deluje kao par sati) proveravam kondom ponovo - kondom je pukao! Odmah odlazim u wc, temeljno se operem, na silu mokrim i vracam se nazad u sobu sa pitanjem gde zeli da svrsim (namerno postavljam ovo pitanje, erekcija je odavno prosla). Na moje zaprepascenje ona izgovara "U usta, ili u mene".

Na pitanje koji je tvoj HIV status odgovara:

-"I am clean" (strankinja je u pitanju).
- Wtf, clean!? What do yo think by "clean"?
- I am on my therapy and I am undetectable.

Pakao, strah i paniku koju sam vec osecao od trenutka spoznaje pucanja, sada rastu do enormnih granica. Ponovo odlazim u WC da se temeljno operem, ponovo mokrim na silu, sada pokusavam i da ejakuliram na silu (kasnije cu objasniti zasto). Suze mi idu na oci, tresem se i nemam ni najmanju erekciju ali nekako uspevam.

Vracam se kod gospodjice i pokusavam da saznam sto vise, ali ne znam ni sta treba da pitam. Viral load, HAART, CD4, Combivir, Eviplera - informacije koje treba da saznam, ali koje u tom trenutku ne znam ni da postoje a kamo li da pitam za njih. Saznajem samo da je 5 godina zarazena (sto je vrv period od kako je to otkriveno, a period u toku kog nije znala je ko zna koliki - moja pretpostavka)

Rastajemo se i ostajem prepusten sam sebi. Place mi se, a suze ne idu. Vice mi se, a u cenru grada sam na ulici. Vec je ponoc.

Zovem hitnu pomoc (cak je i broj nov za mene - 194 umesto 94).

- Upravo sam imao seksualni odnos tokom koga mi je pukao kondom, i devojak mi je rekla da ima HIV.
- (Muk od pola minuta) I?
- Da li postoji nesto sto mogu da uradim sada da sprecim zarazu?
- Pa ne znam.. Operite se.. Sacekajte 3-6 meseci i testirajte se.
- Znam da postoji nesto sto se zove "post profilaksa" i ukoliko se primi na vreme, smanjuje verovatnocu zaraze
- Ne znam.. Mozete da se javite u Infektivnu kliniku.
- Da li imate broj telefona da proverim rade li sada?
- Nemamo. Oni rade 24h.

Nalazim broj infektivne klinike, zovem centralu, javlja se medicinska sestra i razgovor tece isto:

- Upravo sam imao seksualni odnos tokom koga mi je pukao kondom, i devojak mi je rekla da ima HIV. Da li postoji nesto sto mogu da uradim sada da sprecim zarazu?
- Sacekajte 3-6 meseci i testirajte se.
- Ali cuo sam za "post exposure profilaksu".
- Sad cu Vas spojiti sa dezurnim doktorom.

Objasnim sve ispocetka, doktor me umiri, kaze da dodjem sutra u 8h i da cu dobiti neke lekove.

- Citao sam da je vreme pocetka te terapije veoma vazno za efikasnost iste.
- Da, ali rok za pocetak je 72h tako da ne gubite nista.

Ne znam sta jos da uradim, odlazim kuci i popujem lek za spavanje da bih mogao da se odmorim jer bih u suprotnom proveo celu noc budan sto bi verovatno otezalo borbu mog imuno sistema.

Citam sve moguce tekstove sve dok konacno ne utonem u san.

Dan 2.

Odlazak na infektivnu kliniku, odeljenje VI... Stresan sam po sebi. Ulazim, ne znam ni gde treba da se javim, idem od vrata do vrata i konacno nadjem gde treba. Objasnim sestri, malo zbunjena oko "post ekspoziciona profilaksa" - "Hoces terapiju znaci? Sacekaj u cekaonici."

Cekaonica puna. Svi su muskog pola, od nekih 25-30 do 65 godina. Medjusobno niko ne razgovara, uglavnom svi gledaju u mobilni. Cekaonica je odmah do ulaza, vrata ne mogu da se zatvore pa je 2h cekanja na hladnom u iscekivanju "pilule za dan posle" od koje mi ostatak zivota zavisi dugo kao vecnost.

Dakle, iako sam dosao malo pre 8h kada mi je receno, svi ostali su dosli pre mene i bio sam primljen tek u 10:15 (pauza je u 10:30h). Ako iko dodje u slicnu situaciju, neka ode momentalno tamo ma koje doba dana da je. Iz ve perspektive, otisao bih u ponoc i spavao na podu ispred vrata samo da bih sto pre primio terapiju. Rok od 72h govori da posle 72h PEP nema nikakvog ili veo malog uticaja na serokonverziju. Istrazivanja na zivotinjama su pokazala da je PEP bio efikasniji ako je primljen posle 2h nego ako je primljen posle 8h.

Konacno bivam primljen kod doktorke (mozda cak i pre lika koji je dosao pre mene), objasnjavam situaciju, ne znam da odgovorim na pitanja u vezi sa terapijom na kojoj je devojka itd. Razgovor je optimistican, dosta fakotra je u moju koristi kad odjednom hladan tus (pada mi mrak na oci i secam se smao sledecih kljucnih reci) - "postoje tehnicke poteskoce; truvada je odobrena ali je nema; lekovi su skupi i ne mozemo na recept da ih dajemo za potrebe PEP-a"

Dolazim nekako do lekova, ali ti lekovi su prosle generacije. Doktorka me uverava da su sasvim OK, da sa njima imaju najvise iskustva i da njih daju medicinskim radnicima kada dodju u slicnu situaciju.

Dobijam kombinaciju 2 leka poznatiju kao Combivir. Pijem ih momentalno u WC-u, i vracam se na vadjenje krvi kako bi se proverilo moje trenutno stanje po pitanju HIV-a i hepatitisa.

Ostatak dana provodim neprestano razmisljajuci o svemu sto se desilo i sta me sve ceka, i u citanju na internetu svih mogucih tekstova na tu temu.

Dan 3.

Nastavljam da pijem PEP terapiju, i vec osecam sporedne efekte u vidu gubitka apetita i malaksalosti u misicima.

U medjuvremenu sam procitao da je preporucena PEP terapija truvada + jos neki lek, eventualno neka od ponudjenih kombinacija od kojih svaka ima 3 leka. Kombinacija koju sam ja dobio se sastoji od 2 leka, od kojih je jedan isti kao u truvadi. Brine me i sto sam prvu dozu popio tek 12 sati posle izlaganja HIV-u.


Toliko za sada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pukao kondom, devojka ima HIV, sta sad? Savet? PEP, Srbija
PostPoslato: Uto Nov 08, 2016 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 11:24 am
Postovi: 11
Od mog izlaganja HIV-u je proslo 30ak sati.

Ako bilo ko ima bilo kakav savet sta bih jos mogao da uradim (npr da li i kako da dodam jos neki lek u PEP terapiju, da li da pijem nesto od vitaminskih suplemenata i sta) molim vas neka napise ovde ili kao privatnu poruku.

Takodje znacila bi mi i preporuka za neko psihijatrijsko savetovaliste koje ima iskustva sa ovakvom materijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pukao kondom, devojka ima HIV, sta sad? Savet? PEP, Srbija
PostPoslato: Uto Nov 08, 2016 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 11:24 am
Postovi: 11
Ako se odlucujete za sex sa osobom koju ne poznajete dovoljno, obavezno pitajte pre seksa za njen HIV status, kada se poslednji put testirala i zasto.

Ocigledno postoje ljudi koji na svojim profilima na dating sajtovima/aplikacijama nece napisati da imaju HIV ili neku drugu polno prenosivu bolest, niti ce to reci uzivo :-(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pukao kondom, devojka ima HIV, sta sad? Savet? PEP, Srbija
PostPoslato: Uto Nov 08, 2016 3:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 11:24 am
Postovi: 11
Evo i ukratko sta uraditi kada pukne kondom, za one koji mrze da citaju sve ono gore.

1. Momentalno obrisite penis papirnom maramicom/toalet papirom, ekstremno nezno. Odmah mokriti, makar i na silu! Na penisu je u stvari uretra (otvor na vrhu penisa) ta koja je ulaz za HIV.

Ukoliko ste reciptivni partner (zensko ili pasivan homoseksualac), nemojte ispirati svoju vaginu/analni otvor jer time mozete gurnuti sadrzaj jos dublje, vec pokusajte da izbacite sadrzaj.

2. Pokusajte izokola da saznate da li osoba ima HIV, a potom i direktno pitajte. Ako ima HIV saznajte koje lekove uzima, koliki je viral load, i da li je menjala terapiju usled rezistentnosti virusa.

3. Momentalno otidite u Infektivnu kliniku (u BG, NS, KG ili Nisu), ma koje doba dana ili noci da je tamo uvek ima dezurni doktor. Sve i da doktor nema lekove da vam da, trazite da vam napise recept i u dezurnoj apoteci kupite lekove. Cena je 300e za truvadu koja se sada najvise preporucuje i u sebi sadrzi dva leka. Skupo je, ali jbg.. Zdravlje nema cenu.

4. Ako je neki neradni dan, ako apoteka i infektivna nemaju lekove ili je potrebno da cekate da dodjete do leka otidite na najpoznatije dating aplikacije i sajtove, uradite pretragu i nadjite nekoga ko ima HIV i na terapiji je, i zamolite vam da ili proda jednu/dve tablete kako biste sto pre poceli i potom mu vratite od doze koju dobijete/kupite u apoteci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pukao kondom, devojka ima HIV, sta sad? Savet? PEP, Srbija
PostPoslato: Sre Nov 09, 2016 10:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Због чега би непозната особа била искрена код постављања питања о инфекцији? Ако је инфицирана и свесно иде да зарази некога зашто би рекла истину?! Ова те можда само навукла на лаж.

Мени једино пада на памет Ацикловир који је намењен углавном за херпес али не знам да ли делује на остале вирусе. Могу да ти препоручим домаћи препарат који изгледа делује на све вирусе али превентивно. Можда може и куративно, не знам. Описао сам га на мом сајту, овде: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/imunitet

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pukao kondom, devojka ima HIV, sta sad? Savet? PEP, Srbija
PostPoslato: Pon Nov 20, 2017 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 11:24 am
Postovi: 11
Mislim da je to vecini jasno, ali za one koji ovo prvi put citaju - komentare aaace, kao i tekstove koje objavljuje na svom sajtu, nikako ne smete uzimati za ozbiljno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pukao kondom, devojka ima HIV, sta sad? Savet? PEP, Srbija
PostPoslato: Uto Nov 21, 2017 12:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чудо је шта ти умишљаш. Прогласио самога себе судијом?! Ваљда иза ових твоји речи стоји још нешто осим анонимног бадема.

Badem je napisao:
Mislim da je to vecini jasno, ali za one koji ovo prvi put citaju - komentare aaace, kao i tekstove koje objavljuje na svom sajtu, nikako ne smete uzimati za ozbiljno.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pukao kondom, devojka ima HIV, sta sad? Savet? PEP, Srbija
PostPoslato: Pet Nov 24, 2017 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Uplasio si se bez ikakvih razloga i sad sam sebe kljukas sa lekovima bez potrebe.
Vise puta sam pisao u nekim temama da se HIV NE PRENOSI INTIMNIM KONTAKTOM, prenosi se na jedan drugi nacin.
To da se prenosi seksualnim putem je jedna od najvecih prevara covecanstva.

Siguran sam da nisi zarazen, da panicis bez potrebe.

Osim toga, kao sto aaaca kaze, verovati nekom koga prvi put vidis je skroz bezveze. Jos je zanimljivije sto si pristao na sex sa osobom koju vidis prvi put u zivotu, da ste se zabaljali par dana i bolje upoznali pa ok ajmo skakati jedno po drugome ali prvi put da vidis nekog pa odma skok, to je glupost.

Mene su zvali nekoliko puta da idemo platiti kurve ali ja sam bez razmisljanja to odbio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pukao kondom, devojka ima HIV, sta sad? Savet? PEP, Srbija
PostPoslato: Čet Maj 24, 2018 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2018 5:04 pm
Postovi: 2
Dragi bademe,
postavio sam post PUKAO KONDOM - sta da radim?
Molim te da mi odgovoris...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pukao kondom, devojka ima HIV, sta sad? Savet? PEP, Srbija
PostPoslato: Pon Sep 17, 2018 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 17, 2018 4:08 pm
Postovi: 2
I kakav je ishod na kraju ????


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: