Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 454 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Crvenilo na licu / Stafilokoke
PostPoslato: Pet Sep 14, 2018 4:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2018 4:11 am
Postovi: 1
Pre dve godine se pojavila obicna bubuljica na desnom obrazu, koja je posle mesec dana pocela postepeno da se siri u obliku crvene fleke ne vece od nokta. Posetim dermatologa, dijagnoza rozacea, terapija rosamet krem, dve kutije u razmacima. Nakon terapije i kontrole dermatolog promeni dijagnozu u "zapusene pore" jer nista se nije promenilo i dobijem miksuru za bubuljice i neke preparate za eksfoliaciju. Posle par meseci crvenilo pocne da se siri i dalje da bi zahvatilo celu donju polovinu obraza, odem kod drugog dermatologa, nasmeje se na prethodne dijagnoze kaze to dodje samo od sebe prodje mazi ovo i ovo (ne znam tacno sta je spravlja se u apoteci), bioderma AR i dodji da se laserski uklone kapilari (?). Nakon odredjenog perioda terapije primetim da se crvenilo i dalje siri, i zahvati levu stranu obraza.. Odem na svoju ruku uradim bris koze lica i bris ociju / oba nalaza pozitivna na staphylococcus aureus. Zatim kod doktora opste prakse koji mi prepise antibiotik sa antibiograma. Nakon terapije ponovim bris, sve isto. Ponovi terapiju drugim antibioticima, ponovim bris isto. Odem kod treceg dermatologa sa svim nalazima, vrati me na prvu dijagnozu rozacea, odnosno rosacea papulosa a cinjenicu da su pronadjene bakterije u ocima i na kozi lica je totalno ignorisala.

Ne znam sta da radim, da li da trazim savet novog dermatologa posto nema smisla. Ne bih se vise igrao sa nagadjanjem terapija jer postaje sve gore i gore. Da li je neko imao iskustva sa ovim problemom ili preporuku kome da se obratim ? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na licu / Stafilokoke
PostPoslato: Pet Sep 14, 2018 1:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Златни стафилокок?! Баш си срећник. Те будале које су игнорисале инфекцију прецртај из списка лекара а било би корисно да им имена поставиш јавно како би их пацијенти избегавали.

Мораш одмах али одмах да се лечиш од те бактерије. Одмах!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na licu / Stafilokoke
PostPoslato: Uto Jan 22, 2019 2:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
Danijel
Da li si počeo lečenje protiv te bakterije i jel uspešno i ja imam crvenilo, pa me interesuje gde se radi bris i ako je u pitanju isto bakterija kakvo je lečenje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 454 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: