Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Pet Avg 17, 2018 3:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 14, 2017 12:17 am
Postovi: 33
Vec par godina se borim sa anksioznoscu i depresijom.Kako vreme prolazi mislim da mi se stanje sve vise pogorsava.Smetaju mi zvuci poput hrkanja,mljackanja,gutanja,disanja,kucanje sata,smrk smrk...Sto mi je osoba koja proizvodi te zvuke bliza to me vise nervira da bih u tom trenutku mogla da je ubijem.I posto ne postoji nacin da izbacim tu agresiju i bes iz sebe onda placem,udaram u zid itd.Onda ako me zaboli glava ili neka najbezazlenija sitnica ja sam ubedjena da bolujem od neke neizlecive bolesti i da Cu uskoro umreti.Ako idem na neki put imam neki trip da Cu da imam saobracajnu nesrecu ili tako nesto.Imam osecaj kao da se ne uklapam u ovaj svet,izdvajam se iz drustva,sto vise mogu izbegavam neke sastanke sa drustvom.U nekim potpuno normalnim situacijama me obuzme neki uzasan osecaj koji traje 5-10 sekundi i koji se recima ne moze nikako opisati.To je nesto slicno kao neka teskoba,strah,bol,patnja,tuga i osecaj grize savesti iako nista lose nisam nikome uradila.To je nesto uzasno i dok to traje zelim da umrem samo da prestane.Izbegavam da gledam sebe u ogledalu jer kada se zagledam u svoj odraz jednostavno pocinjem da se plasim sebe same i neki glas u meni mi postavlja pitanje a ko sam to ja?I onda pogledam ljude oko sebe,zagledam se u njih u svoje najmilije i pitam se ko sam ja a ko su oni?ko su svi ti ljudi?I nakon par sekundi uspem da se oduprem takvim mislima.Inace mesecarim,i jednostavno nesvesno hodam po stanu i pricam neke besmislene stvari poput da li vidi neko osim mene devojcicu koja place pokazujuci ispod svog kreveta.Ponekad se stvarno plasim da Cu potpuno izgubiti razum.Ima li neko bar neki od ovih simptoma ili nesto slicno,neki savet,bilo sta?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Sub Avg 18, 2018 12:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ниси некад призивала духове или било шта слично? Или неко у твојој породици?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Sub Avg 18, 2018 8:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 14, 2017 12:17 am
Postovi: 33
Nee,ne bih nikada smela da prizivam duhove zato sto se toga previse plasim.Koliko znam ni u mojoj porodici niko nije pokusavao tako nesto.Inace imala sam smrti slucaj u porodici,pre par godina.Otac mi je preminuo od kancera,inace sam bila veoma vezana za njega.I imam osecaj kao da je sve to pocelo od jednog trenutka,par dana pre njegove smrti sedela sam sa njim u sobi i dok sam prolazila pored njegovog kreveta on me je pitao ko to stoji pored mog kreveta.Mama je tada mislila da ima neke halucinacije ili prividjenja i nije to shvatila kao nesto ozbiljno,ali kada je on to mene pitao ja kao da sam videla neku crnu senku koja je protrcala pored mene.Ne znam,mozda mi se i ucinilo ali sam u tom trenutku osetila nesto uzasno,neki osecaj koji ne mogu potpuno da opisem.Kao nesto pomesano mucnina,strah,tuga,bol i griza savest zbog necega sto sam uradila.Mada zaista mislim da nikome nisam ucinila nista lose,a i da jesam sigurno nije bilo namerno.I taj osecaj je trajao nekih 10 sekundi i kao da se sve pogorsalo nakon toga.Inace mene je necije hrkanje nerviralo jos od moje osme godine ali se sada pojavljuje sve vise tih iritantnih zvukova da ne mogu vise da podnesem.A inace zivimo na cetvrtom spratu ali imam osecaj kao da nocu mogu da cujem nekog kako hrce na drugom spratu.U poslednje vreme sam sve vise odsutna,imam osecaj kao da sanjam sve sto se desava oko mene,slabije izlazim,inace imam i nesanicu pa tako ne spavam do jutra i onda prespavam pola dana.Imam sestru dve godine mladju od mene i meni i njoj su u poslednje vreme pocele da se desavaju cudne stvari.Vrata su pocela da se otvaraju sama,sijalice se kvare koju god da postavimo,i u kuci se povremeno pojavljuje neki smrad pokvarenih jaja.Rekli smo to mami ali najgore od svega je sto ona nista od toga ne primecuje a i kada joj mi kazemo ona za sve pronalazi neko objasnjenje.Sestra i ja smo detaljno pregledale svaki cosak i nismo uspeli da pronadjemo izvor tog smrada.I dok se ona i ja bukvalno gusimo od njega mama nista ne oseca. :o :o :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Sub Avg 18, 2018 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Po tome sto si opisala, mozes shvatiti i kao salu ako zelis ali sam ozbiljan, najbolje je da pozoves prvo svestenika da osvesta prostorije, a ako se stvari ne promene onda da pozoves nekog ko radi egzorcizam.
Mozes i sama sebe da testiras i da vidis jel mozes podneti neke stvari koje bi svako normalan mogao da podnese. Kao sto su miris tamjanja i sedenje u crkvi sat vremena.
Opet ponavljam, mozes shvatiti kao salu ali ja sam ozbiljan.
Imas na jutubu dosta dokumentarnih emisija na tu temu koje sam ja ranije gledao.

Meni se u poslednjih pola godine desava da cesto zaboravljam stvari koje su se desile u skorije vreme, desi se i da zaboravim gde sta ostavim pa cak se nekad desi da pricam sam sa sobom ali to sve smatram da je posledica od prevelike napetosti. U poslednje vreme osecam napestost u glavi od razmisljanja svega i svacega da je to nesto neopisivo. Osecam neko stezanje u sinuzima i neku zategnutost u vratu.
Kad sam bas preopterecen, duboko udahnem i izdahnem pa to sve prodje na neko odredjeno vreme.
Ponekad pomislim da sam poceo da ludim.

Ovo sta se desava tebi je stvarno strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Sub Avg 18, 2018 10:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па то већ почиње да личи на филмове страве и ужаса. Неко би могао да каже да је ђаво ушао у вашу мајку. Свакакве конструкције су могуће. Што се тиче егзорцизма не знам да ли то може да ради неко ко вози Ауди од 100.000 евра у држави у којој народ умире од глади. У сваком случају то је веома клизава област а једино што ти по том питању ја могу препоручити је да се кроз Исуса Христа обратиш Богу за помоћ - без других посредника.

Међутим могуће је и да уплашен мозак са вишком адреналина свашта "детектује". А онда од сенке испадне демон због превише гледаних филмова или слушаних прича.

Могу да ти препоручим нешто за смирење у преподневним часовима као што је тинктура валеријане коју прави Институт Јосиф Панчић, а можеш и да додаш суплемент мелатонина пред спавање. Он не успављује али омогућава бољи сан. Имаш на мом сајту још савета везаних за спавање почевши од овога: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/spavanje

Пробај да за неко време потпуно избациш гледање ТВ-а, филмова, игрица, а рачунар и телефон смањи на минимум. Било би добро да се дружиш са онима чије ти друштво прија али да причате о другим темама.

Пиши...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Ned Avg 19, 2018 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 14, 2017 12:17 am
Postovi: 33
Demoni i paranormalno su nesto cega se zaista uzasno plasim.Ja sam inace veliki vernik,verujem u Boga,kao i cela moja porodica.Nije da idem bas cesto u crkvu,ali idem.Ne smeta mi miris tamjana.I mama i sestra se ponasaju normalno kao i pre,i nista se u njihovom ponasanju nije promenilo.Cudno mi je samo kako mama ne vidi sve to sto se desava,jer sestra,ona i ja se npr nalazimo na istom mestu i mi osecamo taj smrad a ona ne oseca nista.S tim sto nema stalno tog smrada vec se javlja s vremena na vreme.Iako sam vise bila vezana za tatu mama mi bezuslovno znaci i svesna sam kako sve radi za nas da bi smo bile srecne.Mozda su ova moja stanja samo neke traume koje sam prezivljavala dok mi je otac bio bolestan.Inace pre njega mi niko u porodici nije preminuo,tj niko nakon mog rodjenja.Strasno sam se tada potresla,ceo svet mi se srusio ali sam odlucila da budem jaka i shvatila sam da je tako kako je i da zivot ide dalje.Od tog da nazovem paranormalnog iskustva sam pocela jos vise da verujem u boga i stvarno svu svoju veru polazem u njega.Mozda bi trebalo da posetim psihologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Ned Avg 19, 2018 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 14, 2017 12:17 am
Postovi: 33
Zaboravih jos nesto da kazem.Imam veoma zivopisne snove,pamtim bukvalno svaki san.Pre nekih nedelju dana sanjala sam tatu da lezi u nekom parku i tu umire na mojim rukama.Oko njega je kao neka svetlost on place i ja placem i kazem mu ne ostavljaj me ja te volim najvise na svetu,a on mi kaze nemoj da budes tuzna,nije to nista strasno,ja cu biti dobro jedino mi je zao to sto ne mogu da budem u svom stanu zajedno sa vama koliko hocu.I ja mu kazem nemoj tako,mozes mi smo uvek tu za tebe i on mi kaze ali dobra je stvar to sto si ti bila tu za mene kad mi je bilo tesko.I onda umre tu na mojim rukama,moj vrisak i ja se budim u 2 sata posle podne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Ned Avg 19, 2018 5:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако си велики верник и верујеш у Бога, зашто се ужасно плашиш демона и паранормалног?!

Не верујем да у Србији можеш имати користи од псих-олога-ијатара...

Прекини да траумираш саму себе стално мислећи да оца и узми ону тинктуру од валеријане и мелатонин.

Ако је све почело очевом смрћу, онда је психа узрок.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Ned Avg 19, 2018 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 14, 2017 12:17 am
Postovi: 33
Plasim se zato sto mi se sve ovo desava iako verujem u Boga i ja i moja porodica.Ja samo zelim da budem ona osoba koja sam bila nekada.Mislim da cu morati da promenim svoj nacin zivota,ali pre svega cu se potruditi da resim problem nesanice.Stvarno se u poslednjih mesec dana osecam bas bas lose.Stalno sam napeta i imam osecaj da dok sam u stanu da sam jos vise depresivna i bezvoljna a kada izadjem osecam se malo bolje.Ali i pored toga ne znam zasto me toliko mrzi da izadjem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Ned Avg 19, 2018 5:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Велику си трауму доживела тако да није чудо шта си све дешава. А онда због хаоса који ти је настао у глави и у животу, упадаш у депресију. Почни да уништаваш корен корова па ћеш га истребити. Прихвати да нажалост умиремо, пре или касније. И запосли мозак нечим креативним.

Озбиљан проблем је у питању и није га могуће решити оваквим дописивањем, али бар га заголицај.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Ned Avg 19, 2018 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 14, 2017 12:17 am
Postovi: 33
Otac mi je preminuo pre tri godine.Ni godinu ni dve godine nakon njegove smrti nisam se osecala ovako lose kao sada.Hvala na savetima,nadam se da cu uspeti da dovedem sebe i svoj zivot u red.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Ned Avg 19, 2018 6:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Протекло време није толико битно већ наш став. Неко може да пати деценијама и да потпуно упропасти и свој и животе својих ближњих.

Додатни проблем је ако ти се због нерешене трауме поремете функције жлезда са унутрашњим лучењем, па уђеш у зачарани круг.

Било би добро да осим неке креативне активности почнеш да се рекреираш на чистом ваздуху (не у просторији).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Ned Avg 19, 2018 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 14, 2017 12:17 am
Postovi: 33
U poslednje vreme sam zapostavila svoje zdravlje,ponovo se lose hranim,inace i ranije sam imala problema sa crevima zbog nezdrave hrane,onda sam pocela zdravo i regulisala to,ali sada sam opet pocela da se vracam na staro.Ali potrudicu se da u buduce povedem racuna i o tome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Pon Avg 20, 2018 9:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да је најбоље управо то - повести рачуна о основним стварима које нису недостижне нити су дискутабилне:
1. више сна
2. више чисте воде
3. лагана рекреација на ваздуху
4. необавезно дружење
5. избацивење хемије из исхране
и тако даље...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Anksioznost i depresija
PostPoslato: Uto Avg 28, 2018 11:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
I neki fizicki rad--neka obaveza da ne stizes da razmisljas uopste, na silu ali to moras da uradis, OBAVEZNOOOOOO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 109 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: