Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Grupe vaginalnog sekreta?
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 1:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Moze li neko od lekara da napise koliko tih grupa postoji, koje gljivice spadaju u koju grupu (ne znam da li tu spadaju bakteije), i koliko je koja grupa "opasna"? I zasto se dele po grupama, sta to ustvari znaci?

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 1:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Na jednom od mojih nalaza postoji lista grupa, pa cu je ispisati:

1. Dodevlein-ova flora
2. Bakterijska citoliza
3. Bakt. mesovita flora
4. Trichomonas vag.
5. Leptotrix
6. Soor (Candida, iliti gljivice)
7. Hamophil. vag.
8. Deg. autoliza

Najcesca je treca grupa VS. Ako je u pitanju 3a, onda je blaga upala pa se dobiju neke vaginalete.

Takodje, ne znam koliko je ljudima poznato, gljivice se dobiju najcesce nakon koristenja antibiotika. Pa cak i ukoliko ih je koristio partner. :o

Nadam se da sam bar malo pomogla. Bar dok se ne javi neko kome je ovo struka pa napise detaljniju analizu. :D

Pozdrav

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 3:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Hvala Gordy!
Nemam konkretan problem nego vidim da ljude buni to sa grupama pa sam htela da napisemo za opstu informaciju.
I ja cekam da neko strucan jos doradi ovo sto si napsala!

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 21, 2006 7:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
a IIIc da naginje vise na gljivice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 07, 2006 9:18 pm
Postovi: 7
Ovo verovatno interesuje dosta nas, pa bi dobro bilo da odgovori neko ko je strucan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 03, 2005 7:19 pm
Postovi: 17
Dok ne da odgovori neko strucan,da vidimo sta kaze google:

Vaginalni sekret sam za sebe ne predstavlja neko odredjeno patolosko stanje ili oboljenje, vec samo simptom kao sto je naprimer glavobolja, povracanje, povisena telesna temperatura. leci se lokalno ali je uvek potrebno ustanoviti uzrok koji je doveo do pojave ovog simptoma.

Prema osobinama sadrzaja sekreta deli se cistoca vagine na 3 stepena:

# I grupa sekreta - sekret je bez mikroorganizama i bez gnoja
# II grupa sekreta - sekret bez gnoja, ali sadrzi izvesne bakterije

Ove dve grupe sekreta predstavljaju normalan sekret vagine
# III grupa sekreta - je sekret koji sadrzi bakterije i gnoj
# IV grupa sekreta - je sekret koji sadrzi gonokoke
# V grupa sekreta - je sekret koji sadrzi trihomonade
# VI grupa sekreta - sekret koji sadrzi mikoze (gljivice)
Jedna od vaznih uloga vagine je da stvara odbranu protiv prodora spoljnih bakterija u nju i u unutrasnje delove polnih organa. Ovaj zadatak ona obavlja putem biohemijskih procesa kojima upravljaju jajnici. Sluzokoza vagine je uvek vlazna a normalna flora vagine sastoji se iz Dederlajnovih bakterija. Preduslov za odrzavanje flore vagine je kisela sredina koja tokom menstrualnog ciklusa varira ali je kisela u proseku ph 4 -4,5. Harmonicnom simbiozom izmedju zida vagine, Dederlajnovih bakterija pod protektorijatom hormona jajnika stvara se odbrambena moc vagine tj. bakterijalno samociscenje vagine koja je izlozena prodoru bakterija iz spoljasnjeg sveta.

Svaki poremecaj biohemijskih procesa moze dovesti do prodora bakterija i stvaranje kolpita - vaginitisa, ciji je simptom pojacani i sadrzajem izmenjeni sekret.

Uzroci mogu biti unutrasnji i spoljasnji.

Od unutrasnjih uzroka cesto moze biti povecana propustljivost zida vagine za tecnost, zato sto je tkivo slabo ili zid vagine ostecen. Posledica ovoga je da Dederlajnovih bakterije ne mogu da stvore dovoljnu kolicinu mlecne kiseline i time osiguraju sekretu vagine dovoljnu kiselost. Slabi odbrambena moc flore vagine, vise ne moze da se odupire invaziji bakterija ili drugih patogenih mikroorganizama one dobijaju prevagu nad normalnom florom i sadrzaj vaginalnog sekreta cine sve necistijim. Pri ovakvom stanju u razmazu sekreta vagine nalaze se umesto odlubljenog epitela vagine i njene normalne flore, mnogobrojne bakterije kao sto su streptokoke, stafilokoke, diplokoke, grampozitivni i gramnegativni stapici i td. i nesto manja ili nesto veca kolicina leukocita.

Pojacani vaginalni sekret nije samo prosto povecanje kolicine sekreta vec i izmena njegovih osobina a one zavise od uzrocnika koji ga stvara pa moze biti sluzav, vodnjikav, penast, gnojav, krvavo vodnjikast, trulezan, neprijatnog mirisa.


Drugi endogeni faktor moze biti poremecaj regulacije sudovno-nervnog sistema. Pri njemu postoji labilnost sudova celog tela koji se ispoljava lakim crvenjenjem lica, hladnim i vlaznim rukama i nogama, brzim zamaranjem, poremecenom sekrecijom zelutca.

Jos jedan unutrasnji uzrocnik je je nedovoljna funkcija jajnika.

Najcesci uzrok su opsta oboljenja kao sto su akutne i hronicne infektivne bolesti, grip, angina, secerna bolest.

Spoljasnji faktori - kolpit-vaginitis nastao usled prodora patogenih mikroorganizama u vaginu , cija je invazija veca od odbrambene moci vagine. Ovaj prodor je mogus polnim odnosom, upotrebom zarazenih predmeta za higijenu. Uzrocnici mogu biti i hemijski, termicki ili neko strano telo uneto i zaboravljeno u vaginu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Da li neko zna koliko infekcija gljivicama moze uticati na zacece?
U pitanju su obicne gljivice. Kao terapiju koristila sam polygynax. Vec 3 godine ne ostajem u drugom stanju pa ne znam da li je to sve od obicnih gljivica. Moram spomenuti da prije toga nisam imala nikakve simptome kao iscjedak, svrab, peckanje, bol ili bilo sta sto bi ukazivalo da nesto nije u redu. Uskoro cu po nalaz pa cu se detaljnije informisati...
Ako neko bilo sta zna, molim da mi se javi!

Unaprijed hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 26, 2007 11:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Draga Ammy,

Gljivice nemaju veze sa zacecem! :D Ne brini!!!! :wink:

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 26, 2007 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Gordy, mnogo ti hvala na odgovoru!
Moja doktorica pretpostavlja da gljivice mogu ometati zacece, tj. infekcija gljivicama. Kaze da svaka infekcija skodi i moze ubijati spermatozoide :-? . Meni je to sve cudno pa sam zato postavila pitanje. Stvarno ne znam kome vise da se obratim. Promijenila sam vec cetiri ginekologa i svi rade po istom principu, vrte me u krug i naplacuju :( . Nije mi zao para koliko mi je zao vremena. Svi ostali nalazi su ok, MM nalazi su u redu. Imam jednu trudnocu iza sebe. I tada nisam odmah zatrudnila nego poslije godinu...Ostaje mi jos da uradim Hsg...

Gordy, jos jednom hvala i sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 04, 2007 2:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 04, 2007 2:00 am
Postovi: 26
na mom papa testu postoje 2 reda.
u prvom pise: stepen cistoce 1 2 3
a u drugom: grupa I II III IV V VI
e sta sad to znaci?
kod mene je uvijek (tj.kad je bilo nekih problema, zbog uzimanja antibiotika isl.) bilo stepen cistoce 3 i grupa 2, i dobijem vaginalete 5-7 dana i orvagil i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 04, 2007 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 28, 2006 10:10 pm
Postovi: 40
Ako je to to, i kod mene je grupa II. Kao terapiju uzimala sam vaginalete(Polygynax), jer doktorica kaze da je u pitanju infekcija gljivicama ali da nije nista strasno. Nemam nikakve simptome....


http://www.medicina.hr/clanci/papa_test.htm

Papa I - uredan nalaz
Papa II - netipične upalne promjene
Papa III - displazija: blaga, srednje teška ili teška
Papa IV - carcinoma in situ
Papa V - sumnja na invazivni karcinom

Na ovoj str. imas detaljnije o papa testu, pa pogledaj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 04, 2007 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 04, 2007 2:00 am
Postovi: 26
ammy je napisao:
Ako je to to, i kod mene je grupa II. Kao terapiju uzimala sam vaginalete(Polygynax), jer doktorica kaze da je u pitanju infekcija gljivicama ali da nije nista strasno. Nemam nikakve simptome....


http://www.medicina.hr/clanci/papa_test.htm

Papa I - uredan nalaz
Papa II - netipične upalne promjene
Papa III - displazija: blaga, srednje teška ili teška
Papa IV - carcinoma in situ
Papa V - sumnja na invazivni karcinom

Na ovoj str. imas detaljnije o papa testu, pa pogledaj!


E pa i ja sam isto uzimala te vaginalete - Poligynax.
Hvala za web page! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: intimna higijena
PostPoslato: Sre Feb 07, 2007 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 02, 2006 10:53 am
Postovi: 48
Meni se pojačan sekret vracao sve dok nisam počela redovna ispiranja sanosilom super 25. super je

_________________
Probala skoro SVE na nasem i evropskiom trzistu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 08, 2007 3:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 2:57 pm
Postovi: 80
Lokacija: novi sad
meni je stepen cistoce vaginalnog sekreta IIIa,ginekolog mi je rekao da je to normalno i nije hteo nista da mi prepise,sad vidim da ovde pise da je to neka upala po stepenu cistoce.....ja sam na svoje insistiranje dobila vaginalete Neo-Penotran,da li da nastavim sa primenom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 16, 2007 5:44 pm
Postovi: 2
stepen cistoce vaginalnog sekreta mi je VI :cry: pise dosta bakterija, a doktor mi je rekao da uradim jos neke testove...
prema Papa testu sam II grupa,dosta leukocita, celije pretezno gornjih slojeva epitela, retke superficijalne celije lako uvecanih jedara...
nek mi neko objasni sta sve ovo znaci...?! medicinski sam totalno nepismena, a tek u poslednjih mesec dana sam pocela sa sexualnim odnosima :(
inace u mokraci mi je otkrivena esherihia coli-lecila sam je i sad cekam rezultate...bojim se da one nisu dospele inside of me :( ne znam koliko je to opasno....
hvala u napred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: