Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: "Dermabion" protiv akni i bubuljica?
PostPoslato: Pon Jan 22, 2007 3:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 9:24 pm
Postovi: 12
Danas sam sreo jednog druga kojeg nisam vidio 5 godina,kada sam ga zadnji put vidio lice mu je bilo u haosu od bubuljica a ne samo lice nego i ledja.Danas kad sam ga sreo nisam ga ni poznao nego je on mene primjetio i dosao da mi se javi e sad momak se promijenio (ipak to je 5 god) ali sto je najzanimljivije lice mu je bilo super.
Ja sam poceo da se salim tipa jesi li radio plasticnu operaciju itd. a on kaze da je uzeo neke "dermabion" tablete kojih ima 60 komada u paklo koje se proizvode u Sloveniji i da mu je to za nekih 2 mjeseca potpuno ocistilo lice,znaci momak nema ama bas ni jedne bubuljice ni oziljka a lice mu je sto se kaze kao "bebina guza" :)
Zna li neko nesto za ovaj lijek valja li to sto,njemu je pomoglo i on je vjerujte mi drugi covjek zato sto je tada malo bio pod uticajem toga sto mu je lice bilo ocajno pa je slabo izlazio imao je malo kompleks od toga.

Ovo je sastav tablete:

Faex medicinalis inact. (medicinski kvas) 175 mg
Retinolum (vitamin A) 1000 i.e.
Thiamini chloridum (vitamin B1) 0,5 mg
Riboflavinum (vitamin B2) 0,5 mg
Calcii pantothenas (vitamin B5) 5 mg
Nicotinamidum (vitamin PP) 2,5 mg
Pyridoxini chloridum (vitamin B6) 0,5 mg
Zincum (Zn2+, cink) 4 mg

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 22, 2007 3:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 9:24 pm
Postovi: 12
Mozete vidijeti i ovdije:

http://www.krka.si/si/otc/izdelki/dermabion/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2006 8:09 pm
Postovi: 17
Bas me zanima da li se moze naci kod nas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 4:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 26, 2005 5:58 pm
Postovi: 191
Lokacija: Hrvatska
Ajd mi malo preracunajte ove vrijednosti vitamina A.
Opet se svodi na isto...Roaccutan ili ovo?!
Nikad cuo ali zanima me...ima nekog tko zna nesto o tome?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: DERMAbion
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 3:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
Postovi: 103
hmm.... interesantan sastav. Sve ono sto se spominje da bi pomoglo u tretmanu akni znaci zinc, vitamini B uz to pridodat retinol... sve u jednom pakovanju. Doduse ni meni nije jasno koliko bi ovih 1000 i.e. bilo u odnosu na 20 mg roaccutana?
E sad ono sto je problem, sto se DERMABION ne moze naci na trzistu, Srbije, Bosne i Hrvatske. Licno provjerio. Znaci samo slovenija ili dalje Ceska itd. na to sam naletio. evo par komentara ceskih korisnika pa ko zna prevesti nek nam kaze, mislim ajmo sad ko je muvo cehinje nek se pokaze :lol: i mene bas interesuje jel toliko uspjesno. Pa kazu
lelinka
16/08/2006 13:19
cafte,chela som sa opytat ako vam pomohol dermabion (teda ak ste ho brali)ake ste mali sksuenosti po nom.ako sa zmenila tvar po jeho uzivani,ci akne zmizlo,zhorsilo sa,zlepsilo sa.nech sa paci-mate prilezitost sa vyjadrit.)
sokyna
16/10/2006 13:13
uzivala som ho, ale moc teda nepomohol..len sa mi prekrvila pokozka, ale nic viac, akne nezmyzlo.
lolo
16/08/2006 14:11
ahoj, aj ja som dermabion uzivala, no proti akne moc nepomaha, su to skor vitaminy potrebne pre plet.Inak existuje ete aj liek AKNELOT, kt. je urceny na akne.
majuška
16/08/2006 13:59
Mylim, ze sa tvar zlepsila ale len o trosicku. Nejaký zazrak nečakaj. Uživala som ho 2. roky a potom som to vzdala a prešla radšej na prírodnu formu vitamínov.


Ako zelite naruciti najbliza je slovenija, pronasao sam link samo ne znam kako ide sa slanjem izvan Slovenije. Nisu skupe uopste piju se tri mjeseca i bilo bi pravo cudo kad bi bile priblizno uspjesno kao Roacc. ali nekako ne vjerujem, mislim svaka cast tom momku ako mu je proslo sve i jos sa ledja, nadam se da ce mu tako i ostati samo da nije trenutni ucinak kod antibiotika.
Pozdrav i ako neko ima ikakvu informaciju dobro je dosla.
evo linka za porudzbinu...
http://www.lekarnar.com/Krka/Dermabion- ... e-tablete/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 9:24 pm
Postovi: 12
Zaboravio sam da kazem da je proslo skoro 3 god od kad je uzimao tablete i kaze da mu nije izlazila ni jedna bubuljica od tada koliko se on sjeca to je sto se tice lica,a na ledjima mu izadje po koja tako mi je rekao ali su mu se uglavnom sve ocistile i kaze da je potpuno i zaboravio na to pa se i ne sjeca jeli mu u posljednje tri godine izlazila kakva bubuljica!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2006 8:09 pm
Postovi: 17
Mislim da i nesto nisu zadovoljne ove Cehinje...Barem koliko ja shvatam :lol:

Mislim da ova u poslednjem komenteru navodi kako je presla na prirodne izvore ovih vitamina...Prije toga ponovo negativni komentar-nije bilo pomoci sa aknama...

Inace,lijek je bas jeftin...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozzz
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 5:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
Postovi: 103
da... i ja sam nesto natuknuo da nisu odusuvljene i ta cinjenica da je toliko koliko mu nekako skroz cudna.
ali opet sastav je stvarno dobar i mislim da definitivno nece stetiti nekome ko je sve probao sem Roacc. Ako je pomogao momku i on nakon 3 godine ima problizno stanje zasto ne pokusati.
EVo ja sam ga vec danas nasao u Bugarskoj preko prijatelja, znaci za sve koji bi ga htjeli poceti piti informacija - nema ga na prostorima ex Yuge, tako su rekli u predstavnistvima. Ima ga u Sloveniji, Ceskoj, Poljskoj, Slovackoj Bugarskoj i Rumuniji. Sad da li to ima veze sa Evropom ili nekakvim dozvolama licencama stvarno ne znam.
Malo mi je cudno jer ih Krka pravi, ali u svakom slucaju kad ih dobije i popijem javicu vam rezultate.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 5:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2006 8:09 pm
Postovi: 17
E pa super, onda cu ih ja isto poceti koristiti (ako) kad odem u Bugarsku da zivim, cisto kao preventivu,protiv izlazhenja novih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ovo ono
PostPoslato: Uto Jan 23, 2007 8:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
Postovi: 103
jbg. ga druze. Ko nam je kriv kad smo bili pametni i ratovali pa sad gledamo Bugare i Rumune u Evropi, a o Ceskoj i ostalim da i ne pricam za koje smo nekad bili zapad i pojam svega i svacega...
p.s. a sto se tice lijeka, mislim da se moze poruciti netom sa ovog slovenckog sajta sto sam ostavio. Ne treba odustajati lako... ako nesto zelite, uvijek postoji izlaz kao i rijesenje da to dobijete.
pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 24, 2007 1:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Evo sajta ili shopa koji shalje svuda, pa i u Srbiju, koje nema na listi ali ima opcija Other, pa bi trebalo da posalju i u zemlje kojih nema na listi na taj nacin, kad su vec dali opciju.

http://www.medcentrum.com/shop.php?acti ... producer=0

Srecno svima koji probaju :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 24, 2007 4:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 24, 2007 4:24 am
Postovi: 3
Ako ne mozete da pronadjete trazeni lek,pokusajte sa sledecom kombinacijom koja je meni ,u pubertetskim danima,za nekih 2 meseca potpuno ocistila lice.

Umivanje neutralnim sapunom ujutro i uvece
Tablete B vitamina
Mixtura sa klindamicinom za nocnu "masku"-ciljni antibiotski preparat za primenu na samoj akni,nije za celu povrsinu lica-bele je boje,gust,sadrzi cink...kosta oko 200din bocica 100ml-ima ih u svakoj apoteci

Dnevni losion sa klindamicinom-bezbojan sa glicerinom

pre nanosenja mixture ili losiona ocistiti lice bornom kiselinom3%

GARANTOVANO se smanjuje upala i crvenilo akni,a u mom slucaju su i nestale.

Ne treba previse dugo koristiti preparate,posle izvesnog vremena,napravite pauzu!
Slikajte se pre i posle tretmana i primetite razliku!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 24, 2007 11:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
Postovi: 103
HVALA Miodraze zaista si nas prosvjetlio. Nas ovjde ima par na forumu te probleme sa aknicama i nikad se nismo umili sapunom a o tim cudima tipa acidi borici i klindamicin da i ne pricamo. To je nesto vjerovatno superiorno i uspjesno ciji je sastav tajna kao coca cola i samo poneko, al bas PONEKO sazna za to - kao i ti... i jos jednom HVALA ti sto si nam konacno odao uspjesan recept kako cemo se rijesiti tog zla protiv kojeg se godinama bezuspjesno borimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 2:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:20 pm
Postovi: 427
Lokacija: Beograd
santo_25 :D , lepo što si duhovit ( ko je rekao sarkastičan?! 8) ) , ali mislim da je Miodrag imao najbolju nameru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: aloha
PostPoslato: Čet Jan 25, 2007 3:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
Postovi: 103
ej nenno bar ti znas, nema sto nisi kupila i probala na sebi, i sad se trudis, pronalzis nesto novo ili ganjamo nesto sto i nema na nasim prostorima sve nadas se da ce nesto pomoci, i onda se neko pametno sjeti da se treba umiti sapunom :roll: :roll: :roll:
ma ok. mozda sam malo pretjerao, nije mi bio juce bas neki dan. Ako je covjeku bila dobra namjera... izvini ali stvarno sve ispada kao da govoris pilotu aviona kako da pilotira.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: