Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 25, 2006 10:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
bobi krofna je napisao:
pre svega hvala na brzom i ljubaznom odgovoru...

Nema na cemu. Na zalost, tesko cu moci konkretno da vam pomognem. Nikada me nisu zanimali takvi laseri jer im ne vidim upotrebnu vrednost sem u specificnim situacijama. A nisam video da ih i jedna od vodecih firmi proizvodi.
Pre nekoliko godina, sticajem okolnosti, isao sam da pogledam laser koji radi dlaku po dlaku, uvoznik iz Subotice a laser (ili proizvodjac?) Ionto-Comed. Imali su ga po jedan salon u Subotici i Novom Sadu. Ima takvih lasera i u Beogradu ali stvarno ne znam u kojim salonima.
Moja zena je uradila obrve ali to je daleko od nekog finog oblikovanja vec vise da se smanji regija koju ce odrzavati.
O elektrolizi takodje jako malo znam sem da je potrebna izuzetno iskusna i obucena osoba.
Mozda mozete da probate na nekom laseru sa malim spotom (npr. GentleLase 5 mm precnik ili LightSheer 9x9 mm). Prethodno neko da vam oblikuje obrve, prelepi zastitnim flasterom a u toku samog tretmana jos neka dodatna zastita izmedju sonde i obrva.
Obidjite salone, izlozite vas problem, dajte ove predloge pa mozda negde i nadjete resenje. I zapamtite moje upozorenje za oci.
Puno srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ruke
PostPoslato: Čet Dec 28, 2006 9:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
Za "Joru":
Javite mi koja vam je boja koze, da li su vam podlaktice iste, malo ili mnogo tamnije od gornjeg dela nadlaktice, koja vam je boja i debljina dlake na rukama (uporedite ih sa dlakama na preponam ili nogama).
Kada ste se poslednji put suncali, isli u solarijum ili koristili kremu za potamnjivanje? Da li duze vremena idete redovno u solarijum?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 30, 2006 3:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
Za "Joru":
Po vasem opisu predlozio bih vam dve varijante.
Tip lasera Alexandrite (postoji vise aparata raznih proizvodjaca ovog lasera, ovde je pomenut GentleLase, Candela i ima ga jedan salon u Beogradu). Procitajte 4 stranu ovog topika, imate objasnjenje sta da uradite i pitate u salonima vezano za ovaj laser.
Druga varijanta je IPL ali pazite u izboru aparata. Takodje mora da ima opseg talasnih duzina min od 500 (550) nm. Kod mnogih IPL-ova je od min 650 nm i to vam ne odgovara.
Obidjite salone i pokupite podatke (ime aparata, proizvodjaca i kod IPL-ova opseg talasnih duzina, kao i cene) pa mi ih javite. Dacu vam savet gde da idete.
Poslacu vam malo detaljnije objasnjenje na PM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 04, 2007 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 04, 2007 11:17 am
Postovi: 3
sa koliko godina se moze depilirati trajno??ja imam 18god i muskarac sam..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 05, 2007 4:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
Postovi: 103
BODY a sta bi ti depilirao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 05, 2007 4:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
body je napisao:
sa koliko godina se moze depilirati trajno??ja imam 18god i muskarac sam..

Bolje je da se prvo obratis dermatologu a mozda i endokrinologu za savet.
Postojece dlake mozes da tretiras ali je veliko pitanje kojom brzino ce ti se pojavljivati nove (koje bi ti se i inace pojavile zbog tvojih godina).
Moj savet ti je da za velike regije kao sto su ledja, grudi i stomak sacekas jos koju godinu a izaberi neku manju regiju pa pokusaj. Ne znam ni koje probleme imas pa je ovo okviran savet.
Ja nisam doktor a ovo sam ti napisao po iskustvu drugih osoba. Ja imam pacijentkinju od 16 godina koja nema hormonalnih poremecaja a radila je samo zulufe. Skoro dva meseca posle prvog tretmana rezultati su izvanredni (ja nisam ocekivao da budu tako dobri) sobzirom da ima smedju dlaku i jako je mlada. Ja sam i dalje skeptican da ce to biti bas tako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 05, 2007 4:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
Postovi: 103
za valid 63...

da li radite i depilaciju lica IPL? Imam 26 god. i akne pa bi mi to mozda pomoglo da se ne mucim sa brijanjem
koliko je tretmana dovoljno i koliko traje period bez rasta dlake?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 05, 2007 8:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
santo_25 je napisao:
za valid 63...
da li radite i depilaciju lica IPL? Imam 26 god. i akne pa bi mi to mozda pomoglo da se ne mucim sa brijanjem
koliko je tretmana dovoljno i koliko traje period bez rasta dlake?

Radi se epilacija lica kao i svaka druga regija sem regija oko ociju.
Linija brade mi je isla tacno preko grkljana a brijao sam se i ispod grkljana. Uradio sam jedan tretman od sredine vrata do iznad grkljana na oko 1cm i sada mi je vidljiva linija na toj poziciji. Redovno se brijem svaki dan a taj deo mi je uvek bio iziritiran i crven. Sada vise nemam tih problema a ostalo mi je na desnoj strani oko 10% a na levoj oko 30% dlaka posle samo jednog tretmana a proslo je oko 2 meseca. Isti efekti su postizani i kod drugih muskaraca koji su radili samo jagodice.
Potreban broj tretmana je individualna stvar a kada je u pitanju muska brada broj je minimalan, verujem da bi posle 3 tretmana bio zadovoljan. Zavisi i od tipa koze, boje i debljine dlake i sl.
Dlake se javljaju posle nekoliko godina, nema pravila, ali ne sve odjedanput. Potrebno je ponoviti par tretmana pa opet biti miran duzio period.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 05, 2007 8:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
Postovi: 103
nije mi jasno jel se moze uraditi komplet depilacija lica a ne samo dijela?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 05, 2007 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
santo_25 je napisao:
nije mi jasno jel se moze uraditi komplet depilacija lica a ne samo dijela?

jedno glupo pitanje:mislis da posle depilacije ti nece biti potrebno brijanje,to bi bilo super


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 05, 2007 10:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
santo_25 je napisao:
nije mi jasno jel se moze uraditi komplet depilacija lica a ne samo dijela?

Moze da se uradi celo lice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 05, 2007 10:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
bobo001 je napisao:
santo_25 je napisao:
nije mi jasno jel se moze uraditi komplet depilacija lica a ne samo dijela?

jedno glupo pitanje:mislis da posle depilacije ti nece biti potrebno brijanje,to bi bilo super

Fotoepilacijom je tesko ukloniti 100% dlaka. Ako je takva zelja obicno mora da se zavrsi sa elektrolizom. Po mom iskustvu (vezano za moj vrat) brijanje bi bilo neophodno ali retko. Dlake koje ostanu su tanke i svetle. Takodje jako malo ih ima i relativno su ravnomerno rasporedjene pa vizuelno to sasvim drugacije izgleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 05, 2007 11:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
Postovi: 103
a zar IPL nije upravo elektro tretman, Sta je sad fotoepilacija?
Procitao sam svih pet strana pa me malo zbunjuje to...
Jasno mi je sta je laser ali on em je preskup a i mislim da bi mojim dlakama odgovarao IPL jer nisu skroz crne vise tamno smedje.
p.s. depilacija brade mi prije nije padala na pamet da nisam cuo da se to radi i na muskoj bradi, posebno kod nekoga sa aknama mislim da je dobra stvar. Unaprijed hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: epilacija
PostPoslato: Sub Jan 06, 2007 6:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:09 pm
Postovi: 67
santo_25 je napisao:
a zar IPL nije upravo elektro tretman, Sta je sad fotoepilacija?
Procitao sam svih pet strana pa me malo zbunjuje to...
Jasno mi je sta je laser ali on em je preskup a i mislim da bi mojim dlakama odgovarao IPL jer nisu skroz crne vise tamno smedje.
p.s. depilacija brade mi prije nije padala na pamet da nisam cuo da se to radi i na muskoj bradi, posebno kod nekoga sa aknama mislim da je dobra stvar. Unaprijed hvala...

Fotoepilacija je epilacija laserom ili IPL-om, najkrace receno. Laser emituje monohromatsku a IPL polihromatsku svetlost i to je sustinska razlika izmedju njih a sam proces koji se odvija u kozi je isti. I laser i IPL imaju svoje prednosti i mane.
Postoje i laserski i IPL aparati koji mogu da tretiraju svetlije dlake od crnih. Ne postoji najbolji aparat (laser ili IPL) vec samo onaj koji tvom tipu koze i kvalitetu dlake najvise odgovara.
Sto se tice cena u Srbiji situacija je, najblaze receno, cudna. Tretman zenskih nogu na LightSheer-u (Diodni laser) u Americi je od 260 evra a kod nas od 450-800 evra. Kod mene je na IPL-u cena bila 75 a od ponedeljka (na zalost mora) oko 110 evra.


    Vrh
     Profil  
     
     Tema posta:
    PostPoslato: Sub Jan 06, 2007 7:28 pm 
    OffLine Aktivan član Aktivan član
    Pridružio se: Čet Maj 25, 2006 3:30 pm
    Postovi: 103
    i koliko tretmana Ipl om bi bilo dovoljno za depilaciju lica.
    ako vam je od pomoci imam tamno smedju dlaku i recimo osrednje jaku bradu. brijem se svaki treci dan.
    i moze li se biti miran bar tri godine ili se ipak mora sa vremena na vrijeme obrijatei s tim da tada brada mnogo sporije reste...
    unaprijed hvala


    Vrh
     Profil  
     
    Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
    Započni novu temu Odgovori na temu  [ 336 Posta ] 
    Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Sledeća

    Sva vremena su u UTC + 2 sata


    Ko je OnLine

    Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


    Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
    Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
    Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

    Pronađi:
    Idi na:  
    Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
     
    Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
    Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: