Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 17, 2002 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2002 2:00 am
Postovi: 15
Poshto sam godinama navuchena na Tramadol a sada mi je vecc jako loshe zbog toga, neophodna mi je brza detoksikacija. Da li neko ima iskustva sa ovim vidom lechenja fizichke zavisnosti. Za sada nashla sam jedino jednu ordinaciju na Kalenicc pijaci koja se time bavi, pa me zanima da li neko zna neshto vishe o tome koliko je ovaj tretman pouzdan. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 17, 2002 11:21 pm 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
Ja ne znam. Opsti detoksikacioni postupak je uobicajen/rutinski u svakoj bolnici u slucaju intoksikacije.Specijalni detoksikacioni postupci se kod nas vrse samo na Toksikoloskim odeljenju VMA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 19, 2002 9:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 17, 2002 2:00 am
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
Sta je to detoksikacija?
Posto mislim da sam zavisna (mozda samo psiholoski), od lorama, da li to ima neke veze sa skidanjem sa leka.
Da li loram, ukoliko se uzima oko 4 meseca, najpre po1ili2mg dnevno, a sada 2 plus 2mg, moze da dovede do toga da se vise ne reaguje na njega?
Da li moze da se zameni bromazepamom i ukojoj razmeri, jer osecam da mi lek vise ne prija. Po prestanku dejstva osecam se lose i mislim da zbog njega spavam krace, odnosno, budim se ranije. Lek mi je prepisao doktor.
Naravno, u z njegovu saglasnost, zelela bih da promenim lek, jer se uyasno plasim zavisnosti od leka, posebno stosam cula da je loram tezak za odvikavanje.
Bromazepam sam, inace, povremeno uzimala za vreme rata, posto sam bila sama sa decom, zbog svoje hrabrosti i da bih mogla da akumuliram (i podnesem) i njihov strah. Otac je bio na najgorim mestima, kao novinar.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 21, 2002 10:55 pm 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
Na klinikama se obicno koristi opsti detoksikacioni postupak koji podrazumeva nadoknadu tecnosti, soli, glukoze i vitamina, a time i forsiranu diurezu i brzu eliminaciju lekova (otrova).
Benzodiazepini (lorazepam, diazepam, bromazepam, alprazolam, itd.) prvenstevno stvaraju psiholosku zavisnost, narocito kada se uzimaju zbog zivotnih problema koji se tako ne mogu resiti (slicno alkoholu). Dati pod lekarskim nadzorom u terapijske svrhe, strucnim vodjenjem terapije i postepenim smanjenjem leka (ili prelaskom na drugi enzodiazepin), izbegavaju se mogucnosti nastanka tolerancije (povecanje doze!) i fizicke zavisnosti i pojave apstinencijskog sindroma pri naglom ukidanju leka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: