Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa besikom
PostPoslato: Pon Avg 06, 2018 2:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2018 1:33 am
Postovi: 10
Pozdrav svima, imam 19 godina i probleme sa ucestalim mokrenjem. Naime, prosle godine krajem oktobra pocetkom novembra sam se prehladio i nakon sto je prehlada prosla poceo sam ucestalo da mokrim i tada mi je izolovano 50000 klica bakterije eserihije coli. Nakon toga lekar opste prakse mi je prepisao antibiotik koji sam pio 7 dana i problemi sa mokrenjem su prestali. Nakon dva do tri meseca ucestalo mokrenje se ponovo pojavilo i ponovo mi je izolovano 50000 klica iste bakterije i lekarka mi je prepisala drugi antibiotik, ali ovoga puta na 10 dana.
Posle nekog vremena od zavrsetka terapije antibiotikom ponovo sam poceo ucestalo da mokrim, ali kada sam odradio urinokulturu ona je bila sterilna, a problem sa mokrenjem nije prestao ni danas. U medjuvremenu zalio sam se endokrinologu posto imam dijabetes i on me poslao kod nefrologa zbog kreatinina koji je bio malo povisen i kada sam odradio sve nalaze urina kod nefrologa (24 sata mokracu, krvnu sliku, proteini itd) svi nalazi su bili uredu, a ispostavilo se da je kreatinin bio povisen zbog toga sto sam nalaze kod endokrinologa vadio svega nekoliko dana nakon terapije antibioticima. Medjutim bez obzira sto su nalazi kod nefrologa bili uredni ucestalo mokrenje nije prestalo pa sam odlucio da sa nalazima koje mi je trazio nefrolog odem privatno kod urologa, ponovo sam samo izvadio urinokulturu koja je vec 2. ili 3. put nakon poslednje upotrebe antibiotika bila sterlina. Urolog mi je tada uradio ultrazvuk besike, prostate i bubrega i sve je bilo uredu, a za razlog mog ucestalog mokrenja naveo je dijabetes u sta je u potpunosti sumnjam zato sto se ucestalo mokrenje kod dijabeticara javlja prilikom povisenog secera, a meni je secer odlicno regulisan i jako su retke hiperglikemije, cak je i endokrinolog iskljucio mogucnost da mi je ucestalo mokrenje zbog toga jer na osnovu nalaza zna da mi je secer veoma dobro regulisan. Sve u svemu ja sam u medjuvremenu koristio razne cajeve i neke prirodne lekove za koje sam citao da su dobri jer antibiotici veoma cesto u potpunosti ne prociste urogenitalni trakt, ali problem i dalje nisam resio. Ono sto bi jos naveo od simptoma koje imam su da osecam skoro stalno napetost u donjem stomaku, nekad i blazi bol i da nakon mokrenja osecam kao da se nisam u potpunosti izmokrio. Dakle mlaz mi je normalan, ne pece me dok mokrim, boja mokrace je prozirna jer mi se uopste ne zadrzava u besici zbog ucestalog mokrenja. Ovi simptomi koje imam kao i ucestalost su u toku vremena nekad bili izrazeniji, a nekad manje izrazeni. Uglavnom danas ih i dalje imam i cesto mokrim i imam gore navedene simptome, a poslednji put sam imao bakteriju u martu ove godine, od tada urinokultura je uvek bila sterlina. Moje sumnje, na osnovu onoga sto sam citao na internetu, su da imam iritabilnu mokracnu besiku ili urinarnu inkontinenciju ili da mi je na neki nacin iziritirana besika upotrebom antibiotika zbog toga sto mi je nefrolog rekao da se 50000 klica ne smatra infekcijom, nego sve preko 100000. Izvinite sto je post duzi zeleo sam detaljno da objasnim celu problematiku jer mi ovo stvarno predstavlja veliki problem pored dijabetesa kojeg imam od 10. godine i pocinje stvarno da me uzrujava jer mi deluje kao da nema resenja za problem sa besikom. Molim vas da mi date neke savete ili preporucite nekog dobrog urologa u Novom Sadu jer mislim da ovaj kod kog sam bio neozbiljno shvatio moj problem. Hvala unapred svima za svaki savet i preporuku.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 54 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: