Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MCL pa hrskavica. kako konacno do oporavka?
PostPoslato: Čet Avg 02, 2018 2:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2018 2:03 am
Postovi: 1
zdravo. izlozila bih vam svoj problem. pala sam sa bicikla proslog septembra. noga i ruka su mi bili nateceni ali sam poslije 10 dana posla u teretanu - trcanje, cucnjevi itd. otprilike sve sto nisam znala da ne smijem da radim. u novembru sam otisla kod dr jer sam gubila stabilnost i postajalo je sve gore. magnetna je u januaru pokazala djelimicno kidanje MCL-a. preporuceno mi je mirovanje od 2 mjeseca. toliko nisam izlazila iz kuce. 2 mjeseca sam poslije toga isla na fizikalnu terapiju strujom magnetom i laserom. nista nije pomoglo. a onda sam pala i povrijedila koljeno. u junu sam uradila novu magnetnu i cijenjeni doktor iz novog sada mi je rekao da je meniskus okej, da mi je ligament izlijecen ali da imam problem sa hrskavicom casice. preporucio je da ne sjedim s prekrstenim nogama, da podignem sjediste od bajka kad vozim itd. ukratko, da promijenim stvari koje su lose za mene. prije mjesec dana sam pocela jacati kvadriceps, radim svakodnevno vjezbe za hrskavicu koje mi uticu na jacanja kvadricepsa. vozim sobni bajk od 6-10 km svaki dan i ne boli me nista dok ga vozim. medjutim, kad hodam ne mogu mnogo. odmah se umorim, nestabilna sam i imam osjecaj da mi je sipka probodena kroz koljeno, tako mi je ukoceno. nema bola dok vozim, ali mi je tesko da hodam i pitam se ocu li ikad moci normalno da hodam. imate li neke sugestije, misljenja? hvala na vremenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MCL pa hrskavica. kako konacno do oporavka?
PostPoslato: Sub Avg 04, 2018 11:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Треба да провериш зашто толико падаш и да ли имаш проблема са равнотежом или видом.

Колено ћеш решити употребом јаких сталних магнета. Занима ли те како?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: pauk21 i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: