Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Sre Nov 11, 2009 10:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ja sam izneo svoje vidjenje. doc. Tarabar je jako dobar kaor covek, zaista super...desi se ponekad da je malo odsutan, sigurno i on ima svoje muke a to ne moze da utice. Veruj mi nema veze sa novcem. Politika Galatheae je takva da kosta 4500, bilo je 2500 u Intertim. Covek odgovori i na mail. Stoji da ne slusa mnogo pacijenta, to je tacno, ali tako je sa 99% profesora i nastavnog kadra. Kada se fino postavis i malo okrenes na salu bude bolje. Dobar je covek i nisam stekao utisak d amu je do novca. Galthea je t akoja ima previsoke cene a digli su jer imaju ime. KOd ass.mr.sci.med. Predraga Dugalica cu ici uskoro. On je endoskopista sa KCS koji je ovamo presao, ranije u Zemunu nisu ni radili vecinu pregleda a kamo li patohistologiju. Direktor i naclenik DUgalicu na KCS su bili jedni od autoriteta za IBD prof. Misa Krstic i prof. Milenko Ugljesic, nadam se da je ta skola unekoliko razlicita od one sa VMA. Posotji jos jedna skola metodologije sa Zvezdare i to je to. To su 3. najveca centra za iBD. Nadam se da ce Dugalic uspeti nesto jer ostali nisu nista uprkos volji. Sto se tice tako dugih remisija to je jako retko, veci procenat nema ni klinicke simptomatoloske remisije a kamo li endoskopske i histopatoloske. Sto se tice znanja, tu si u pravu. Svi oni raspolazu slicnim skupom znanja, nazalost cesto neupotrebljivim i cesto ne vise ili cak manje od mene. Nisam optimistican da se kod IBDa moze mnogo uciniti, bar kod nas. To je veoma zaostalo praktikovanje medicine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Sre Jan 20, 2010 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 3:35 pm
Postovi: 1
Ako nekome jos uvek treba odlican gastroenterolog ja preporucujem dr. Sasu Perica sa VMA iz mnoogo razloga. Ne kazem da su drugi losi, vec da je za mene Sasa najbojli gastroenterolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Sre Jan 20, 2010 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 20, 2009 10:45 am
Postovi: 3
Sasvim slucajno sam video da je u euromedicu 9000din kolonoskopija ... Da li neko zna koji gastroenterolozi rade u euromedicu? I koliko su oni dobri?

Da li znate privatnu kliniku gde je moguce uraditi irigografiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Uto Avg 17, 2010 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 8:57 pm
Postovi: 1
Kome da se javim za GERB, Hiatus Hernie A/B? Prodjoh razne terapije i cim se "skinem" sa tableta, sve je po starom (uzas), pa mi nema druge nego traziti lekara na VMA. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Uto Jan 01, 2013 11:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2012 7:24 pm
Postovi: 7
2003. godine mi je utvrdjen Reflux oesophagitis gr.C i Hiatus hernia. Od tada stalno pijem počev od omeprola, pa preko controloca od 40 mg do controloca od 20 mg. koji lek pijem stalno već 3 godine. Više od 10 puta sam pokušavao da ga ostavim, ali odmah kiselina i drugi stomačni problemi (bolovi, gasovi,neredovne i raznolike stolice) I 2010. i 2011 slične dijagnoze: Hiperplasia basilis levis laminae mucosae sgumoce-llularis oesophagi. Gastritis chronica non atrophica inactiva abacterialis superfitialis. Baretta imam pa nemam, koliko sam shvatio.U 2012. nisam vršio gastroskopiju, a bila mi je predlžena i kolonoskopija uslovno, pošto
mi je bilo bolje nisam je vršio. Spavam sa uzglavljem i prilagodio sam ishranu.
Moje pitanje je: (1) da li je indikovana operacija hiatus hernije i rekonstrukcija prelaza izmedju želuca i jednjaka, jer kardija zjapi? (2) da li će dugo uzimanje controloca izazvati neku drugu bolest i (3) Kad se hernija nikad sama ne povlači nego samo povećava, da li će biti kasno operisati je, jer ona postoji više od 10 godina. Molim odgovor na email. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Sre Mar 30, 2016 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 30, 2016 10:45 am
Postovi: 1
Koji je najbolji specijalista za jetru i koja klinika? Nismo iz Beograda a zeljeli bismo da cujemo drugo misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Čet Maj 24, 2018 8:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 3:41 pm
Postovi: 32
VMA gastroskopija lose iskustvo kod "iskusnog" doktora. Patohistoloski nalaz normalan, a nije verovatno pregledan uopste ,jer je gastroskopski nalaz bio "uredan".
Placeno posteno, nalaz u redu.
Sve bi bilo u redu ali pre dve godine je uspostavljena dijagnoza atroficnog gastritisa. Imam simptome vec 8 meseci.
Da ne bi bilo da sam izlecen VMA pregledom, 4 meseca posle u drugoj ustanovi na gastroskopiji potvrdjen atroficni pangastritis, a na ph nalazu je uocena i intestinalna metaplazija, koja nosi rizik od razvoja kancera.

E sad recite vi meni, koja je to neodgovornost u VMA ili neznanje poznatog doktora?
Da sam se ja zadovoljio tim rezultatom, i odustao od kontrola, koje ce mi sada biti ili na 6meseci ili na godinu dana gastroskopskim pregledima i patohistoloskom obradom uzoraka..

Mogu postaviti ovde sva tri nalaza gastroskopije pa da vidite kako na VMA unistavaju pacijente, iako smo platili iz svog dzepa.
Bolje ici kod privatnika.

E da , nisam na VMA pokazao predjasnji nalaz gastroskopije, da bih video pravo stanje, jer svi oni u principu prepisuju dijagnoze..
Jos mi je dr na VMA rekao da dzabe ne placam patohistolosku analizu, jer nece naci nista.
Kako on to moze znati? Jer jednostavno kad dr na gastroskopiji napise da je sve normalno, ovi na patohistologiji ne rade pregled ,vec napisu da je sve ok.
Jos je bilo kod istog dr propusta na ultrazvuku abdomena, a na moje primedbe da to nije tako, rekao je pa ne vidi se dobro od gasova....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Čet Avg 02, 2018 11:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
slave77 je napisao:
VMA gastroskopija lose iskustvo kod "iskusnog" doktora. Patohistoloski nalaz normalan, a nije verovatno pregledan uopste ,jer je gastroskopski nalaz bio "uredan".
Placeno posteno, nalaz u redu.
Sve bi bilo u redu ali pre dve godine je uspostavljena dijagnoza atroficnog gastritisa. Imam simptome vec 8 meseci.
Da ne bi bilo da sam izlecen VMA pregledom, 4 meseca posle u drugoj ustanovi na gastroskopiji potvrdjen atroficni pangastritis, a na ph nalazu je uocena i intestinalna metaplazija, koja nosi rizik od razvoja kancera.

E sad recite vi meni, koja je to neodgovornost u VMA ili neznanje poznatog doktora?
Da sam se ja zadovoljio tim rezultatom, i odustao od kontrola, koje ce mi sada biti ili na 6meseci ili na godinu dana gastroskopskim pregledima i patohistoloskom obradom uzoraka..

Mogu postaviti ovde sva tri nalaza gastroskopije pa da vidite kako na VMA unistavaju pacijente, iako smo platili iz svog dzepa.
Bolje ici kod privatnika.

E da , nisam na VMA pokazao predjasnji nalaz gastroskopije, da bih video pravo stanje, jer svi oni u principu prepisuju dijagnoze..
Jos mi je dr na VMA rekao da dzabe ne placam patohistolosku analizu, jer nece naci nista.
Kako on to moze znati? Jer jednostavno kad dr na gastroskopiji napise da je sve normalno, ovi na patohistologiji ne rade pregled ,vec napisu da je sve ok.
Jos je bilo kod istog dr propusta na ultrazvuku abdomena, a na moje primedbe da to nije tako, rekao je pa ne vidi se dobro od gasova....



Slave77,
Slično se desilo mojoj mami - PH nalaz je pokazao hronični inaktivni gastritis antralne regije sa intestinalnom metaplazijom kompletnog tipa.
Doduše, ne radi se o VMA, ali se radi o državnoj bolnici, a pacijentkinja nije ni obaveštena koliko je nalaz ozbiljan, kao što nije ni precizirano kada da dođe na kontrolu. Ona nema pojma o ozbiljnosti situacije i kao da mi ne veruje, jer je logična konstatacija "Pobogu, pa zašto mi doktor nije ništa rekao?" Posle višegodišnjeg razočarenja u zdravstvene institucije, ja više nisam iznenađena doktorovim ponašanjem, ali zaista me zanima - šta sada?? Danima tražim odgovore na forumima i vrtim se u krug.
Jedino što svuda vidim da je intestinalna metaplazija deo procesa kancerogeneze. Nije precizirano koliko traje proces. PH nalaz od pre 4 godine je bio hronični inaktivni gastritis, dakle proces se dešava. Ona godinama ide kod tog doktora i zaista mislim da je mogao makar da joj "dobaci" na neki način koliko je ozbiljno.

Slave77, imaš li preporuku za dobrog gastroenterologa u Beogradu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Pet Avg 03, 2018 2:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Рећи ће јој када добије рак и када буде требала да прима цитостатике. Они знају само за следећу процедуру: жгаравица - контролок - канцер - цитостатици.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: VMA-gastroenterolog
PostPoslato: Uto Dec 26, 2023 6:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Da obnovimo temu.
Za problem divertikuloze creva koji bi bio dobar gastroenterolog?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: