Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Otok skocnog zgloba
PostPoslato: Sre Dec 27, 2006 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 27, 2006 2:57 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Dobar dan, nadam se da ce te uspeti nesto da zakljucite iz moje price kako biste mi pomogli. pre vise od mesec ipo dana u vecernjim satima mi se jabvio bol malo iznad skocnog zgloba sa unutrasnje strane desne podkolenice. Ujutru mi je skocni zglob natekao, ali bez nekog posebnog bola. Od ortopeda sam dobijo da pijem Palitrex, neki lek na "H" za skidanje otoka i diklofen. Terapija nije dala rezultate, nogu su mi stavili u gips (longetu), i u medjuvremenu sam uradio biohemiju, krvnu sliku, reuma faktore. I svi su rezultati dobri osim nesto blago povisenih reuma faktora. Poslali su me na skener, magnetnu rezonancu i dopler ali i ti su rezultati u redu. posle petnaest dana sam skinuo gips i otok je i dalje prisutan. Molim vas da mi ukoliko imate nagovestaj sta bi to moglo biti preporucite nekakvu terapiju. kada pomeram zglob nemam bolove ili su slabog intenziteta, blago mi je umanjena fleksija u svim pravcima. Imam 26god. I do sada nisam imao slicne probleme niti sam zglob ranije povredjivao. Ako imate dodatna pitanja, kao i moguc odgovor na moje pitanje molim da mi pisete na [email protected] HVALA!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 27, 2006 7:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Najcesci uzroci otoka skocnog zgloba su
-distorzija,
-vaskularni problemi(cirkulacija) i
-kao sekundarni pokazatelj problema zuba i desni.
(mislim na konkretan slucaj kad su svi rezultati u redu i ne postoji ocigledan razlog za otok)

distorzije mogu biti hronicne,ako su se desavale ranije sa bolom i velikim otokom sada se mogu pojaviti u blazem stanju ,a da pacijent nije ni svestan da je do povrede doslo.
Terapija led,led i led ,elevacija noge ,mobilizacija petne i metatarzalnih kostiju,kineziotejping i dozirane vezbe.
Vaskularni problem resava varikolog,a zube zubar :lol: .Pozzzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: