Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim Vas za pomoc
PostPoslato: Pet Avg 03, 2018 12:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 27, 2016 3:12 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima, molim Vas za savet, zbog insulinske rezistencije mi je uveden Glucophaz XR, posle 5 dana dobijam jaki bol u bubregu, odlazim kod lekara opste prakse i sumnja da je to prenesen bol iz zeluca i daje mi Siofor isto metformin i kaze da ne prekidam sa lekom jer dolazi do mucnine koja je prolazna...dobijam bol i u drugom bubregu, mesec dana pijem lekove...na kontroli urina koju je trazila internista rezultat je sledeci


ph 5.5
Leukociti 500WBCs
Eritrociti 6-10
Leukociti 11-20
Izgled bistar, boja svetlo zuta
Plocasti epitel - malo
Bakterije - malo
Male celije 3341.0 <7500


Lekar opste prakse mi kaze da imam infekciju prepisuje Citeral kaze da ispijem dozu od 5 dana 1na12 sati i sacekam 3 dana i ponovim urin u medjuvremenu odlazim na kontrolu kod interniste sa nalazom urina i ona mi kaze da je nalaz urina uredan i daje mi da uradim klirens, ultrazvuk...sve vreme trpim bolove...

Ponavljam nalaz urina (5 dana sam pila 3 cekala) i nalaz je jos gori


ph 5.0
Leukociti 500WBCs
Eritrociti 6-10
Leukociti 21-30
Izgled slabo zamucen, boja zuta
Plocasti epitel - dosta
Bakterije - malo
Male celije 6,248.0 <7500


Videvsi rezultate, lekar opste prakse me salje da dam urin i odredim antibiogram da bi mi prepisao antibiotik, nalaz je pokazao da Zasejane podloge su ostale sterilne trazim antibiotik ali ona mi kaze da ne moze da mi prepise jer je nalaz uredan i salje me kod nefrologa sa rezultatom klirensa kreatinina koji mi je procitala i kaze da nije u redu i da moram da pijem metformin....

Nefrolog cita sledece rezultate

proteini u urinu negativni
s-urea 2.6 ref.vre. 2.5-7.2
s-kreatinin 67 ref.vre. 50-95
diureza 24h 2.740mL
tezina 68kg
visina 170cm
u-kreatinin 5.248 µmol/l
Klirens Kreatinina 2.41 mL/s 1.73 referentne nisu navedene


Dakle nefrolog cita rezultate i kaze da su uredni i salje me kod ginekologa na dalje analize, odbija i on da mi da antibiotik a ja samo gubim vreme i mesec i po' dana trpim bolove.

E sada mene zanima rezultat klirensa???? ja koliko sam citala neke normalne vrednosti vidim da meni on prelazi granicu i da je povisen (tj. klirens k. je 144mL/min u drugoj jedinici, referentne nisu navedene) ispravite me ako gresim.

Jedan lekar kaze da mi je nalaz ok, drugi da nije...

Ultrazvuk bubrega mi je zakazan za 25 dana, a ginekoloski pregled za 28 dana, a ti nalazi su mi potrebni za 12 dana kada idem kod endokrinologa da bi mogla sve to da pogleda i da mi ukljuci lek za insulinsku rezistenciju, ali mislim da nece moj slucaj razmatrati bez svih analiza, i kada budem opet zakazala kod nje bice polovina septembra.

Sta da radim? Da li smem da cekam toliko dugo? Da li smem da pijem baktrim- ostalo komsinici? :D
Inace pijem 2-3 litra tecnosti/ cajeva, prolom voda


Hvala Vam unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim Vas za pomoc
PostPoslato: Sub Avg 18, 2018 12:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пренесен бол из желуца на бубреге? Код којих дебила си била?!

Помислио сам да је камен али мала је шанса да имаш камење у оба бубрега и да скоро истовремено дође до њиховог покретања. Међутим није немогуће.

Вероватно није класична инфекција јер пише да имаш мало бактерија, али зато имаш превише крви у мокраћи (еритроцита и леукоцита). И мокраћа ти је много кисела и све киселија и поред пуно воде коју пијеш, што никако не ваља.

На ултразвуку се ништа не види? Камење би требало да се види осим ако лекар није слеп код очију.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim Vas za pomoc
PostPoslato: Ned Avg 26, 2018 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 27, 2016 3:12 pm
Postovi: 4
Hvala na odgovoru, koji tek sada vidim, na UZ desni bubreg je ok u kom sam imala velike bolove, vece nego u levom, a u levom imam par mikrolita uz naglasene bubrezne casice(sta god to znacilo), prepisan mi je palitex 500mg 5 dana 2x2 kapsule jos danas pijem a bol osetim povremeno ali dosta manje, a endokrinolog mi je ukinuo lek skroz, i rekao da metformine za insulinsku rezistenciju ne smem da koristim. Ja zaista pijem dooosta cajeva, brusnica, rastavic, persun, kopriva, i nemam nikakvo peckanje, samo me brine, posto nikada u zivotu nisam imala urinarne infekcije a ova dugo traje, da mi ne ostanu neke posledice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim Vas za pomoc
PostPoslato: Ned Avg 26, 2018 6:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Хм, па бубрези не боле од уринарне инфекције осим ако је нешто веома жестоко у питању, али у том случају не би у мокраћи било мало бактерија него много.

Највероватније је песак био у питању јер се он тешко може установити, а изазива крварење и болове. Иначе чај од кукурузне свиле је одличан за бубреге.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim Vas za pomoc
PostPoslato: Pon Avg 27, 2018 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 27, 2016 3:12 pm
Postovi: 4
Hvala, kukuruznu svilu nisam koristila, ali bih mogla vec od danas.
Da li mi mozete reci jos da li ishrana moze da stvori pesak, zbog insulinske rezistencije sam iszbacila proste ugljene hidrate i secere a povecala zdrave masti i mlecne proizvode uz povrce naravno?

Hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim Vas za pomoc
PostPoslato: Pon Avg 27, 2018 7:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Сећам се човека који није могао да пије чесмовачу па је користио искључиво минералну, газирану. За пар година се напунио камењем.

Мањак магнезијума у исхрани доводи то тога да се калцијум "неконтролисано" креће, па и то може да буде узрок. Мада има неколико врста камења, нису сви од калцијума.

У принципу довољно конзумирања чисте воде требало би да спречи настајање камења и песка у организму. Овде сам писао о томе, у неколико текстова заредом: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/voda_dilema

Иначе за инсулинску резистенцију једини лек, ако се добро сећам, је спортска активност. Провери то добро јер већина лекара погрешно је "лечи".

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: