Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: dijabetis
PostPoslato: Sub Avg 21, 2004 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 21, 2004 9:01 pm
Postovi: 1
Hteo bih da saznam nesto vise o dijabetisu i ishrani. Visina secera mi je 14 , a nov sam u tome. Molim pomoc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dijabetes
PostPoslato: Pon Avg 23, 2004 12:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
..........................


Poslednji put menjao danka dana Sre Feb 23, 2005 12:58 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 03, 2004 7:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 10, 2004 11:13 pm
Postovi: 80
Prelistajte

http://www.diabeta.net/

niste sami
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 07, 2004 1:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Najviše ćeš naučiti iz kontakta sa drugim dijabetičarima. Važno je da nikada ne gubiš nadu i da ne dopustiš sebi da padaš u depresiju. Ja sam takođe nova u ovome ali ću se boriti za izlečenje do poslednjeg atoma snage! Javljam ti ako mi uspe!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 07, 2004 5:13 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Javi i meni, vec skoro 30 godina ga cekam! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 08, 2004 12:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2004 1:07 pm
Postovi: 374
Lokacija: Beograd
Ja se spremam da za 6-8 meseci isprobam Totalnu terapiju Dr Rudolfa Brojsa. Naletela sam na informacije da leči i dijabetes. Iako su nepotvrđene pokušaću jer zaista ne mogu da se pomirim sa novonastalom situacijom! Teško mi je da prihvatim da ću sledećih 20 ili više godina biti zavisna od insulina i da će mi organizam odumirati polako ali sigurno. Nadam se da ću uspeti iako zvuči vrlo banalno. Znam samo da sam svoj organizam sama dovela do dijabetesa, a sve što ide u jednom smeru može i u drugom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 08, 2004 7:44 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Javi nam kako si prošla - da obavestimo ostalih 230.000 dijabetičara u ovoj napaćenoj nam zemljici!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 11, 2005 9:03 pm
Postovi: 3
Lokacija: beograd :)
perakojot je napisao:
Prelistajte

http://www.diabeta.net/

niste sami
srecno



evo adrese jos jednog dobrog sajta !
http://www.dijabetes.plivazdravlje.hr/

poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 13, 2005 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Postao sam veoma skeptican prema domacoj doktrini ishrane dijabeticara. Pokrenuo sam temu Low carb na ovom forumu i na sebi isprobao novi "Power Protein approach", sto se, u principu, svodi na modifikovanu staru Atkinsonovu dijetu. Na ovom rezimu sam vise od tri meseca i imam dobre rezultate.

Svaki koncept, pa i ovaj, ima svoje pristalice ali i ostre kriticare, i kod nas, i u inostranstvu, tako da svako pridrzavanje bilo kojeg rezima ishrane nosi rizik "pogresnosti" i to je nesto svako od nas mora sam da odluci.

Cini mi sa da je vrhovni princip za nas: "Uvek biti polu-gladan (ili polu_sit, ako vam je tako lakse) i polu-umoran (skoro-odmoran) od fizicke aktivnosti."

U svakom slucaju svaki gram viska masti u telu je otrovan i svaki gram viska misicne mase je cisto zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 2:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 20, 2005 5:11 pm
Postovi: 67
Brka je napisao:
Postao sam veoma skeptican prema domacoj doktrini ishrane dijabeticara. Pokrenuo sam temu Low carb na ovom forumu i na sebi isprobao novi "Power Protein approach", sto se, u principu, svodi na modifikovanu staru Atkinsonovu dijetu. Na ovom rezimu sam vise od tri meseca i imam dobre rezultate.

Svaki koncept, pa i ovaj, ima svoje pristalice ali i ostre kriticare, i kod nas, i u inostranstvu, tako da svako pridrzavanje bilo kojeg rezima ishrane nosi rizik "pogresnosti" i to je nesto svako od nas mora sam da odluci.

U svakom slucaju svaki gram viska masti u telu je otrovan i svaki gram viska misicne mase je cisto zdravlje.


ja bih samo da ponovim svoje misljenje je da je po meni atkinsova dijeta ( sa svim varijacijama) na duge staze los izbor za dijabeticare zato sto dize holesterol (posto je bazirana na proteinima zivotinjskog porekla).

po meni, po cenu vise kalorija i teze kontrole tezine, bolje resenje po organizam je ishrana bazirana na mahunarkama kao sto je socivo i pasulj u raznim oblicima (domaci, mungo, azuki). secer je za nijansu visi ali je holesterol manji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 8:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 14, 2004 1:57 pm
Postovi: 131
Skoro sam procitao studiju o uspesnosti tri vrste dijete na kontrolu tezine i zdravlje. U pitanju su Low Carb, Low Fat i Low Calory, i zakljucak je ocekivan: Svaka dijeta je odlicna ako se nje pridrzavas. Sve devijacije nisu proistekle iz pogresnosti dijete, nego iz napustanja rezima i odavanja bahanalijama. Hmm.

Sve sto je ljudsko nije mi strano, ali sve mora biti uravnotezeno.

By the way, Power Protein rezim NE DIZE holesterol, upravo obrnuto. Problem sa Power Protein rezimom je CENA, jer su sve KVALITETNE belancevine skupe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 1:27 pm
Postovi: 10
:( Da niste sami-niste,ali najteze tek dolazi! U pocetku je sve sjajno,a kasnije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 11, 2005 10:38 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
A kasnije - sta? Objasni mi molim te sta si htela da kazes :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 21, 2005 11:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 12:13 am
Postovi: 291
Ohrabrenje svima moj ujak je vec cetrdeset godina dijabeticar zivi i radi u svajcarskoj vec 20 godina ima dva braka i cetvoro zdrave dece za sad tri unuceta od kojih samo moja Marija spletnom raznih okolnosti i izmesanih gena je nasledila ili nije secer.On radi dva posla za roleks i ima svoju privatnu vodoinstalatersku firmu tamo i kako neki od vas kazu ne raspada se polako a kako on kaze jede sve ama bas sve ali zna kad i kako treba.Moja cerka je tek dva meseca dijabeticar i ja jako malo znam "(sve znam )'" po njegovom primeru vidi da nije bas tako kako svi kazu,posto jos nisam uspela detaljno da pricam sa njim o svemu ne mogu jos nista konkretno da kazem za ishranu ali znacu to za koji mesec .Sigurno znam da jede i slatkise sto domace sto kupovne i stalno ima secer u granicama normale (verovatno malo kolaca malo insulina....:):):) ) a i puno radi pa ......nemam pojma ni ja svi smo razliciti samo treba ziveti sto normalnije i bez puno opterecenja ali oprezno :) Pa sretno svima nama evo ove vakcine jako brzo!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: