Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Nov 28, 2016 11:14 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може од хемороида, наравно. Када се хемороид пробуши онда крвари и остави линију крви на столици.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Nov 28, 2016 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 08, 2016 6:59 pm
Postovi: 11
aaaca je napisao:
Може од хемороида, наравно. Када се хемороид пробуши онда крвари и остави линију крви на столици.


hvala na odgovoru. a ova bol sto sam spomenuo,da li je i to moguce od hemoroida?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Nov 28, 2016 1:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Та пробадајућа и оштра бол може да се јави од свачега, па и од кичме, али не верујем да може од хемороида. Док се јавља ретко мислим да није проблем а мислим да не могу ни установе од чега је док год се ретко јавља.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Dec 25, 2016 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 12, 2016 2:31 pm
Postovi: 22
Ja sam 8 godina imao bas probleme sa hemoroidima ali sam uspeo da ih sredim prirodnim putem evo na sajtu
www.prirodomzdravi.com

ima ceo program lecenja mislim i da je na ovom youtubu

https://www.youtube.com/watch?v=trPGDfRxL2M&t=105s

posto nisam nasao kremu koju oni predlazu zamenio sam je AH kremom ima je u apotekama biljna i najbolja krema u apotekama Probajte i uverite se u efekte sjajne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jan 08, 2017 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 12, 2016 2:31 pm
Postovi: 22
Youtube je onaj link ponisten evo njihov nov kanal

https://www.youtube.com/watch?v=unbwW0L ... e=youtu.be

sa srecom i brzo da izlecite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jan 08, 2017 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 8:06 pm
Postovi: 42
Lokacija: Subotica
Nakon sto sam mazala Faktu mast i pila Pilex tablete,naravno promenila i ishranu hemoroid je poceo da se povlaci.E sad nakon ovih par dana praznika kada sam jela i sarmu i torte i...opet osecam nadutost u crevima,otezano praznjenje i osecam otekline oko rektuma i na međici. Da li je to normalno?Kada mi je hemoroid bio izasao nije mi nista bilo oteklo samo se on pojavio.Sad me brine to sto je oteklo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 09, 2017 10:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
filip.mm, да ниси можда користила ехинацеу?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Apr 04, 2017 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2017 2:42 pm
Postovi: 2
Moja se majka podlegla operaciji točnije prijateljica joj je savjetovala o rekla joj da je laserska operacija hemoroida kedino što je njoj pomoglo, a kako je moja majka uistinu pokušala sve i kreme i masti i ulja i čepiće te ju je ovo kočilo u planiranju bilo čega u životu odlučila se otići naravno privatno i nije bilo jeftino ali sad joj je super


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Apr 18, 2018 2:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 25, 2009 6:52 pm
Postovi: 2
Pozdrav, imam pitanje znam da će me mnogi osuditi ali šta mogu. Imam isto problem sa ispadanjem hemoroida nakon stolice, koji vratim rukom, međutim nekad se upali i neka žila pa onda boli, znači ne uvijek ali se dešava, a to što ispada stalno isoada i kad je žila upaljena i kad nije. Ishrana mi je vjerovatno loša, i dešava se da sjedim dugo na šolji i naprežem se, a ono zbog čega znam da će me mnogi osuditi je i što imam skoro pa redovno analni seks (u poslednje vrijeme i ne tako često zbog problema sa hemoroidom). Zanima me da li je analni seks mogao biti uzročnik nastanka hemoroida (nije mi se nikad desilo da imam seks dok mi je žila upaljena i tako to) ili je uzročnik isključivo hrana? I da dodam da to stanje sa ispadanjem hemoroida i povremenim aktiviranjem te bolne žile traje preko godinu dana. Mažem sve i svašta, najčešće nevenovu mast, pa hloranfenikol, pa neke maze iz biljne apoteke i tako svašta nešto, doktoru ne smijem, malo me sram zbog toga što mu moram reći za analni seks, malo sd plašim generalno šta će mi reći i tako to, pa eto prvo ovako da pitam ako ko ima neki pametan savjet i bilo bi mi drago da ako ne morate ne iznosite osuđivačke komentare, znam već da analni seks nije prihvaćen u društvu i kako se na to gleda, tako da ako može samo neko nešto korisno da kaže što bi mi eventualno moglo pomoći?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Apr 24, 2018 8:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Што се тиче аналног секса рећи ћу само једну ствар да је он извор разних инфекција које се тешко лече и често доводе до стерилитета.

Да би се решила хемороида прво мораш столицу да доведеш у ред. Мора да буде мекана и без задржавања на ВЦ шољи дужег од минут. Понекад и операција мора да се уради.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Apr 30, 2018 10:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 09, 2015 11:06 am
Postovi: 34
Treba uvijek prvo tražiti uzrok, pa liječiti. A uzrok hemeroida može biti svašta... Naprimjer...

Kao najčešće uzroke možemo spomenuti:

Žurba tijekom nužde – Pretjerano naprezanje da bi što prije obavili nuždu može dovesti do hemoroida

Proljev ili opstipacija – Ova dva potpuno različita zdravstvena problema mogu dovesti do istog – pojave hemoroida

Drugi rizični faktori uključuju:

Pretilost – Pretjerana tjelesna masa, pogotovo masno tkivo iznad abdomena (trbušno područje) stvara pritisak na područje zdjelice. Rezultat toga je pojava hemoroida

Trudnoća – U trudnoći mnoge žene dobiju hemoroide, koji se u većini slučajeva povuku nakon trudnoće. Kod njih se hemoroidi pojave uslijed hormonske promjene, koje izazivaju pojačan protok krvi u donji dio tijela i opuštanje tkiva. Fetus stvara dodatni pritisak. Tijekom samih trudova stanje se može pogoršati zbog kratkog, ali intenzivnog pritiska na rektalno područje

Kronična stanja – Ovdje prije svega mislimo na oboljenja srca i jetara, koja mogu dovesti do problema sa proširenim venama. Kako su i hemoroidi samo jedan oblik proširenih vena, ne čudi nas njihova pojava uslijed ovih kroničnih stanja. Osobe s nižim krvnim tlakom su nešto sklonije pojavi hemoroida nego one s visokim


Ovisno o uzroku, treba se liječiti. Ovo sam inače kopirao sa lude krave, koja ima super tekst o hemeroidima i liječenju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jul 29, 2018 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2018 7:36 pm
Postovi: 2
Vec godinama imam hemoroide koji nikada nisu bili bolni ali su povremeno krvarili. Tokom godina sam nekoliko puta isao na sklerozaciju i nakon svakog tretmana je situacija bila znacajno bolja a krvarenje je (privremeno) nestajalo u duzem vremenskom roku. Vec neko vreme nema ni krvarenja ali su i dalje primetni (spoljasnji) kozni hemoroidi, tj. kozni nabori. Oni nisu bolni ali mi ipak predstavljaju poteskocu prilikom nuzde. Na koje sve nacine se mogu ukloniti ovakvi kozni nabori? Da li je neko imao iskustva sa uklanjanjem takvih koznih nabora? Kakav je postupak uklanjanja i koliko je sam postupak bolan? Hvala unapred na svakom odgovoru ili podeljenom iskustvu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Dec 26, 2018 8:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2018 8:09 am
Postovi: 7
Zdravo svima
Imam neke izrasline na cmaru vec duze vreme, verovatno su hemoroidi, ali me nesto i ne boli, pa zato nisam mnogo ni obracao paznju. Moze li neko da mi se dobrovoljno javi da mu posaljem sliku (da ne kacim javno ovde) da mi potvrdi da li su hemoroidi i ako nisu sta jeste i u kom je stadijumu i koji lek da koristim posto bih be bih kod lekara, neprijatno mi. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Dec 26, 2018 8:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2018 8:09 am
Postovi: 7
Greska u kucanju...Dakle ne bih kod lekara i samo da dodam da nakon nuzde tek ponekad ima malo krvi i to je to za sada...Kome nije gadno da mu posaljen sliku nek se javi, a kome jeste onda nista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Dec 26, 2018 2:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма нема шта, хемороиди су чим су израслине нарочито ако су округласте. Пошто их већ имаш дуже време вероватно су тврди и тромбозирали па би ти био потребан Хепатромбин. Провери шта имаш у апотеци за ресорпцију хемороида. Неки су правили и природне мелеме и неке друге методе али лично сам користио само Прополис крему од Ковачевића. Не знам да ли је она довољно јака за твој случај.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: