Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: skolioza kicme
PostPoslato: Pon Nov 13, 2006 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 05, 2006 1:36 pm
Postovi: 3
Zna li neko gde se moze operisati skolioza kicme? Koliko je to ozbiljna operacija i koliko traje oporavak? Deformitet je 50% na jednu stranu i 30% na drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: skolioza kicme
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 09, 2006 6:15 pm
Postovi: 6
dragi moj prijatelju koji bolujes od skolioze moras da znas da je tvoja bolest danas izleciva samo sto kod nas po tom pitanju medicina nista nije napredovala kao i doktori i ostalno nestrucno osoblje koje prepisuje midere operacije sa srafovima i plocicama i vezbe koje nista ne pomazu u takvim stanjima,za tvoj problem moras da znas da je izmisljena masina koja se zove delfin koju takodje ja imam mozda jedini u srbiji koju mozes da pogledas na sajtu www.scoliosis.com koja uspesno resava taj problem ukljucujuci uz ostale propratne stvari koje idu uz lecenje skolioze a to su hiropraksa,masaze i jako istezanje misica koji su skraceni od skolizoze bez obzira kog je tipa,ja ti garantujem da od 5 do 10 maksimum terapija cu ti dovesti kicmu da bude skoro idealno prava bez ikakvog krivljenja u bilo kom delu kicme.kontakt telefon na kom mozes da mi se obratis ili bilo ko boluje od ove anomalije je 062694960 fizioterapeut bojan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 8:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Laki77, da li bi mogao da das neke detalje o toj masini i kako funkcionise itd?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 19, 2006 9:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 09, 2006 6:15 pm
Postovi: 6
ja se duboko izvinjavam jer sam dao pogresan sajt koji je promenjen a da nisam znao koji isto mnogo govori o tipovima i problemima koje izaziva skolioza sajt koji govori o masini-delfin koja ispravlja skoliozu je http://www.scoliosis-stop.com/en/index.php?go=producent gde se jasno vidi kroz video klipove kako masina deluje na krivine u kicmi i kako ih ispravlja koje izaziva skolioza i koliki je efekat izlecenja,napominjem jos jednom da kad ovakve vrste problema tj izmenjene statike kicme dolazi do pogresnog srastanja-skracenja misica-spazma sa jedne strane ledja uglavnom sa unutrasnje strane krivine, i do nervne upale koja nastaje kada krivina napravi kontakt sa nervom uglavnom sa spoljasnje strane krivine. uz delovanjem masine na krivine i adekvatnom masazom istezanjem skracenih misica i nezaobilaznim hiropraksom koju ja praktikujem uz ovaj problem dolazimo do velikih rezultata
bojan bg fizioterapeut 062694960


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Skolioza kicme
PostPoslato: Uto Dec 19, 2006 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 09, 2006 1:19 pm
Postovi: 48
Ja imam skoliozu i jake bolove u grudima i ledjima kao i stezanja koja pocinju iz ledja pa se sire. Rekli su mi da skolioza nije velika ali se ja pitam da li su toliki bolovi i stezanja u grudima moguca od toga i da li fizikalna (bioptron, masaza i struja) mogu pomoci. Inace sam u strahu da to nije od srca iako sam uradila sve analize (one osnovne) i tu je navodno sve u redu. Jedini nalaz koji nije je kicma. Inace imam i lupanje srca i preskakanje.
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: PAZNJA!
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 1:17 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Bojane, trebalo da Vas je sramota kao profesionalca da ovako reklamirate jednu potpuno trivijalnu spravu. Posetio sam sajt, pogledao sve detaljno, izdvajam samo jednu jedinu recenicu iz "referenci":

" "97% of positive results confirm correctness of theoretical assumptions and usefulness of the device application in symptomatic treatment of scoliosis." "

Potvrdjuje se ispravnost teorijskih postavki (????) i primenjivost sprave u simptomatkom tretmanu skolioze... (??!) KAKAV JE TO ZAKLJUCAK? Je li to Vama naucni zakljucak? Ovo je, dakle, simptomatski tretman... Je li to TO sto Vas navodi na smelu izjavu da kod nas niko nista ne zna i da vi GARANTUJETE (????) da cete za 5 ili 10 tretmana izleciti ljude od skolioze i ukloniti sve krivine? Jeste li ucili fizioterapiju u srpskim medicinskim skolama? Da li ce Vasa izjava biti pozdravljna od strane strucne javnosti, imate li hrabrosi da se pojavite na nekom naucnom skupu sa ovakvim izjavama???

Pogledao sam RTG snimke na sajtu koji ste ponudili, radi se upravo o skoliznim krivinama koje su SVE DO JEDNE neindikovane za operaciju, ni jedna nema stepen veci od 25-30%, a vecina je verovatno samo polozajnog tipa, jer se ne primecuju nikakve promene na prsljenskim telima. Pojedini snimci kao da su tendenciozno zamrljani, ispod rasvetljenja se vide prave krivine,a pojedini prikazuju da su rebra u potpuno normalnom polozaju - bez gibusa, iako se vidi skolioza (radi se, dakle, o polozajnoj skoliozi!) Stepen "ispravljenja" na kontrolnim radiografijama je isti kao i kod bilo kog pacijenta koji se pridrzava standardnih vezbi istezanja, milenja (ono sto je na sajtu prezentovano kao nekakav, maltene revolucionarni, "macji polozaj" - "cat stance")... Na snimcima uopste nema potpunog ispravljenja krivina! Takodje, snimci su uradjeni u razmaku od 12 meseci, gde nije receno da li je i koliki je u medjuvremenu bio preteci rast pacijenata (a najmanje jedan snimak je nacinjen na detetu, vidi se i po velicini karlice, i po gradji prsljenova, i po zastiti reproduktivnih organa plocicama od olova!).

UKRATKO: Jos jedan pokusaj da se kvazi-naucnim stavovima prikrije nadrilekarstvo i da se prodaje magla. Cestitam Vam na posedovanju Vase "cudesne" sprave! Bicu veoma zadovoljan da iznesem na strucnim kolegijumima i medju kolegama upozorenje o "DELFIN" terapiji skolioze i pseudo-naucnim postavkama u koje je upakovana.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 20, 2006 7:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Osudjujem svaki ovakav pokusaj instant terapija i potpuno se slazem sa dr Ivicom.
Kolega Bojane jeste li Vi sigurni da ste skolovani terapeut?!


Exercises should be practised 3 times per day, in approximately 20-40 cycles, 6-10 seconds each, depending on a child's strength. Single exercise period - approximately 10 minutes.



Tri puta po deset minuta dnevno!!!Ma dajte skolioza zahteva krvav rad i terapeuta i pacijenta valjda ste to tokom ucenja kinezioterapijskih principa pokupili negde usput!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 21, 2007 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 9:53 pm
Postovi: 18
da li je neko čuo za "Delfin mašinu"koja služi za ispravljanje skolioze? :(

_________________
SKYPE: scar973


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 12:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 09, 2007 11:33 pm
Postovi: 63
Anavik,procitaj postove gore...

Dr Ivica,svaka cast na odgovoru.Ja koja sam se godinama mucila sa skoliozom i prije 8 god. je operisala a i dan danas se cuvam i zivim s njom,jako se razljutim kad ovako neko smjelo prodaje maglu i laznu nadu ljudima... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 9:53 pm
Postovi: 18
Galina

_________________
SKYPE: scar973


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 24, 2007 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 19, 2007 9:53 pm
Postovi: 18
,Galina,molim te ako ti nije teško ovde u ortopediji uđi u skolioza(autor anavik),pročitaj moju poruku i odgovori na ove moje nedoumice.Ja stvarno nemam nikoga ko je bio u sličnoj situaciji i sa kim bih mogla da se posavetujem.Hvala unapred....

_________________
SKYPE: scar973


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 25, 2007 11:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 09, 2007 11:33 pm
Postovi: 63
Odgovorila sam ti :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 03, 2007 10:04 am
Postovi: 5
Lokacija: Crna Gora, Nikšić-Kotor
galina je napisao:
Anavik,procitaj postove gore...

Dr Ivica,svaka cast na odgovoru.Ja koja sam se godinama mucila sa skoliozom i prije 8 god. je operisala a i dan danas se cuvam i zivim s njom,jako se razljutim kad ovako neko smjelo prodaje maglu i laznu nadu ljudima... :cry:


Da li imam šanse da bar donekle ispravim stanje skolioze-imam 21 god...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 12:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
@hopelesss
Ne navodite vise vaznih podataka:Kada je pocela skolioza odnosno u kom uzrastu se javilo krivljenje kicme,da li postoje propratni poremecaji(rebarni gibus,kosa karlica)da li postoji neko sekundarno oboljenje koje bi izazvalo posturalni poremecaj oznacen kao skolioza.
Sve u svemu tretman zavisi od stepena zakrivljenosti do 30 stepeni primenjuje se fizikalni tretman (kinezi terapija) od 30 do 50 stepeni kineziterapija se kombinuje sa miderima ili ortozama dok se skolioze sa krivinom od preko 50 stepeni lece operativno.Naravno ako je skolioza sekundarna simptomatska stepen korekcije je u funkciji osnovnog oboljenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Deformacija
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 03, 2007 10:04 am
Postovi: 5
Lokacija: Crna Gora, Nikšić-Kotor
Deformitet mi je otkriven u 15 godini,a tada je bio takav da su mi prepisali TLSO mider,koji sam nosila 2,5 godine i skinula samovoljno jer sam bila mlada-luda i smetao mi je,a i pubertet...Sada idem na tretmane kod jednog doktora za alternativnu medicinu ali zelim ozbiljno da se posvetim vracanju ili bar saniranju svog zdravlja jer mi je konacno postalo jasno da deformitet ostaje.Ne znam cak ni kolko imam stepeni,a znam da ne postoji neki poseban uzrok deformaciji osim toga sto sam sjedjela nepravilno i obozavala knigu,,,pa mi je dosla gl...ups kicme


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 87 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 44 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: