Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: trnjenje prstiju leve ruke - pitanje
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 9:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Molila bih za tumacenje i savet strucnog lica, ili nekoga ko je imao slicne probleme.

Imam 34 godine i do sada nisam imala nikakvih srcanih problema, cak sam ranije uglavnom imala nizak pritisak koji se u poslednje vreme zbog stresne situacije u kojoj se nalazim (teska bolest moje majke sa kojom zivim) promenio. Vec dva meseca imam problem trnjenja prstiju leve ruke. Uz to, povecan puls - i u situacijama kada nisam uzbudjena on je prosecno tokom dana 95 do 100. Povremeno zbog toga pijem Propranolol. Donji, srcani pritisak mi je cesto 95. (napominjem, cudno za nekoga ko je godinama patio od veoma niskog pritiska koji je znao da bude i 90 sa 60). Ponekad osecam kako mi srce nekontrolisano ubrzano kuca, osecam nekakvo podrhtavanje u grudima ili u predelu stomaka, ne znam da procenim. Stvar je u tome da mi se takvo stanje javlja i kada tokom dana ne postoji za to konkretan uzrok (dakle, ne neposredno nakon nekog uzbudjenja) nego spontano. Poslednji i jedini put kada sam radila EGK bio je pre otprilike dva i po meseca (pre nego sto je nastupila stresna situacija) i on je bio u redu. EKG nisam radila zbog nekih ranijih tegoba, nego zbog lekarskog uverenja koje mi je bilo potrebno za zaposlenje.

Sto se tice trnjenja prstiju na levoj ruci, u poslednje vreme je sve cesce i obicno je izrazenije ujutru. Zna da potraje i po nekoliko sati. Obicno ne osecam trnjenje u svim prstima, vec u malom, domalom i srednjem prstu. I nikada u samoj ruci ili ramenu. Znam da su takvi simptomi u vezi sa srcem i zbog toga se i obracam svima koji su imali neke slicne probleme.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 10:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Trnjenje par prstiju ,naročito ujutru hoće,mogu biti od kičme.(moja majka ima takav problem)

Ja se nadam da će se javiti neko od lekara ,ali skoro da sam 100% sigurna da ima veze sa kičmom.

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 15, 2006 9:17 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Hvala na informaciji, ipak mislim da u mom slucaju nema veze sa kicmom, mada imam i krivu kicmu - skoliozu - jos od puberteta. Doduse, dosta sedim za kompjuterom, na poslu i kod kuce. Moguce da to ima veze. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 16, 2006 2:41 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ne mozete "povremeno" da pijete Propranolol. Ili ga pijete redovno, ili nikako. Uzmite Propranolol 2x1/4, a uz njega Beviplex 3x1. I uzmite malo Lometazid tablete, 1 na drugi ili treci dan. Uradite EKG i posaljite ga kao skeniranu sliku ako mozete...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: trnjenje prstiju leve ruke - pitanje
PostPoslato: Sre Feb 08, 2012 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 1:51 pm
Postovi: 10
Hocete li mi, molim vas,pomoci? Mom suprugu trnu mali i domali prst leve ruke ali samo na toploti.Naime, kada je napolju, na hladnom nema nikakvih problema a cim se ruke zagreju pocinje trnjenje.Jako mi je cudno jer ja imam taj problem ali kada je hladno.Ako mozete, pomozite. Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: