Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Treca upala pluca...
PostPoslato: Ned Nov 26, 2006 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 10:39 pm
Postovi: 44
Pre godinu i po dana tacnije 10.01.2004 imala sam upalu levog plucnog krila koja se 'vukla' skoro 3 meseca...Kao terapiju sam primala penicilin i garamicin 2 nedelje zatim su mi dali hemomicin kapsule.Nakon ispijene terapije na prvi grip upala se 'vratila' ali uz silne antibiotike koje sam izprimala i ispila javila se kandida.Jedva sam normalizovala kapacitet pluca i ponovo pocela da disem normalno.. i to jedva.
Sad krajem oktobra isto od obicnog gripa pojavila se upala desnog plucnog krila i promenila sam lekara koji je sem bolnickog lecenja preduzeo i druga ispitivanja.Primala sam opet penicilin i garamicin 4 dana ali mi je doktorka opste prakse na svoju odgovornost propisala longacef 5 dana,kad ni posle toga nije bilo bolje otisla sam kod drugog pulmologa i on me zaustavio u bolnici 5 dana.
Juce sam dobila nalaz skenera nalaz je cist,nema nista patogeno ali ima nekih priraslica koje mene jako bole.
Trenutno pijem samo durofilin i neke vitamine a za 10 dana pulmolog mi je rekao da ce mi dati drugu terapiju.
Jel mogu te priraslice da se izlece?I da li postoji mogucnost da se zaustavi to ponavljanje upala?

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 27, 2006 1:55 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Sta je sa Vasim imunitetom? Kakva Vam je krvna slika izmedju tih upala? Jeste li davali sputum na pregled? Da li je ispitivan i citoloski? HIV test? Kakav je spirometrijski nalaz?

Priraslice se ne lece - ako Vas zabole, samo se lagano lupkajte vrhovima spojenih prstiju na mestu bola, slepljene priraslice se od toga malo razlepe i bol nestaje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 28, 2006 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 10:39 pm
Postovi: 44
dr ivica je napisao:
Sta je sa Vasim imunitetom? Kakva Vam je krvna slika izmedju tih upala? Jeste li davali sputum na pregled? Da li je ispitivan i citoloski? HIV test? Kakav je spirometrijski nalaz?

Priraslice se ne lece - ako Vas zabole, samo se lagano lupkajte vrhovima spojenih prstiju na mestu bola, slepljene priraslice se od toga malo razlepe i bol nestaje.


Imunitet verovatno nikakav dok mi prehlada predje sa deteta od 3 godine...krvna slika ok Er 4.7 Hgb 126,cak ni SE nije bila preterano visoka (17 za vreme upala i oko 3 inace)...sputum bez icega...HIV neg...spirometrija oko 70-80% ...a za citoloski ne znam ni da li su radili ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 28, 2006 2:09 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Posaljite spirometrijski nalaz.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 1:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 10:39 pm
Postovi: 44
Nalaz je 'izvucen' kompjuterski i evo kako izgleda otprilike

Pred Act1%(Act1/Pred) Act 2%(Act2%(Act2/Act.12*PAct2-Act1

VC IN .........[1] 4.14...........3.32..........80.4...........3.33.......80.5..........100.2.........0.50.........0.01
FVC ...........[1]4.08............3.32.........81.3........3.24........79.5......97.8.......0.49....-0.07
FEV ............[1] 3.57........3.14.......88.0.....3.20.........89.7.........102.0........0.43........0.06
FEV 1 % VC IN.......[%] 84.35.....94.46......112.0.........96.19.......114.0......101.8.....10.12.....1.72
FEV 1 % FVC.......[%] -*-........94.64.......-*-........98.67..........-*-.......104.3.......-*-....4.04
PEF......[1/s] 7.60.......6.62........87.1........7.35........96.6...111.0.....0.91......0.73
MEF 75.....[1/s] 6.51......6.54.......100.4......7.23.....110.9....110.5.......0.78....0.68
MEF 50......[1/s] 4.75......5.22.......109.9.....5.54.....116.7......106.1......0.57......0.32
MEF 25....[1/s] 2.29.....2.29......100.1......2.68....117.1........117.0.....0.27.......0.39
PIF..........[1/s] -*-........3.49.......-*-......2.77..........-*-..........79.5........-*-........ -0.72
MIF 50.....[1/s] -*-.....3.42......-*-.........2.63.......-*-.....79.9......-*-......... -0.79
FIV1.......[1] -*-......3.20..........-*-......2.73...........-*-.......85.3........-*-......... -0.47


To je ceo nalaz,pa sad ako se mozete snaci...
Hvala jos jednom :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 7:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Osim lako smanjenog forsiranog vitalnog kapaciteta (FVC), ostalo je u redu. Na donjim granicama,ali u redu...

Pokusajte da uzimate REVITA preparat, trazite da Vas posalju malo u banju (ne znam da li ste u Stbiji, jedno 3 nedelje u Sokobanji bi Vam sigurno prijalo), neka Vam ORL prekontrolise stanje nosa i sinusa, kao i krajnike, odakle mogu da krecu upale. Izbegavajte bilo kakav dim, bezite od pusaca, cuvajte se hladnog vazduha, kada izlazite, nosite sal preko usta, a ako trenutno nemate nikakvu temperaturu, bilo bi dobro da primite i vakcinu protiv gripa.

Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 14, 2006 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 10:39 pm
Postovi: 44
dr ivica je napisao:
Osim lako smanjenog forsiranog vitalnog kapaciteta (FVC), ostalo je u redu. Na donjim granicama,ali u redu...

Pokusajte da uzimate REVITA preparat, trazite da Vas posalju malo u banju (ne znam da li ste u Stbiji, jedno 3 nedelje u Sokobanji bi Vam sigurno prijalo), neka Vam ORL prekontrolise stanje nosa i sinusa, kao i krajnike, odakle mogu da krecu upale. Izbegavajte bilo kakav dim, bezite od pusaca, cuvajte se hladnog vazduha, kada izlazite, nosite sal preko usta, a ako trenutno nemate nikakvu temperaturu, bilo bi dobro da primite i vakcinu protiv gripa.

Pozdrav.


Blaga devijacija nosa,ali mi to ne predstavlja neki problem
sinusi su ok RTG snimak je uredan
a krajnike sam operisala '89 kad sam imala 5 godina...sad imam 23.U Crnoj Gori sam tacnije u Budvi pa mi primorska vlaga teze pada.
Trenutno od terapije pijem Aloprol sirup,Durofilin,Eutyrox 50 mg zbog hiptyeroze,Beviplex zbog anorexije...uh previse toga iskreno receno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 14, 2006 5:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
A je li ova spirometrija radjena pod dejstvom Aloprola i Durofilina? Jeste li prosli alergoprobe? Je li uradjen histaminski ili metilholinski test za astmu? Ovo menja situaciju...

Budva - ahhhhhh.. Pa bolje Budva nego ovaj moj zadimljeni Pozarevac. :roll:

Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 10:39 pm
Postovi: 44
dr ivica je napisao:
A je li ova spirometrija radjena pod dejstvom Aloprola i Durofilina? Jeste li prosli alergoprobe? Je li uradjen histaminski ili metilholinski test za astmu? Ovo menja situaciju...

Budva - ahhhhhh.. Pa bolje Budva nego ovaj moj zadimljeni Pozarevac. :roll:

Pozdrav.


Radjena pod dejstvom Salbutamola(Aloprol-a)
Alergotest sam radila i alergična sam samo na jagode...ništa od ostalih stvari nije pokazalo osetljivost...Za astmu su mi rekli da nemam sigurno ali moja prijemna dijagnoza kad sam došla u bolnicu bila je J 44....što po onom što sam ja našla na net'u moze da znaci i HOBP...
Ne znam da li pomenuh na pocetku...nisam pušač....

Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 10:39 pm
Postovi: 44
I jos da dodam CT je radjen 23.11. i nalaz glasi:kupole hemidijafragme malo niže položene,a interkostalni prostori malo širi....ostalo je sve ok.Bez nekih patoloških promena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 5:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
A kako su to "oni" odredili da nemate astmu?

Bilo kako bilo, Vi imate obstruktivni poremecaj, pa je onda verovatno da imate jos po neku promenu - prvo sto mi pada na pamet kod HOBP (COPD, HOPB, kako Vam drago - to vam je hronicni opstruktivni bronhitis sa ili bez emfizema - Vi verovatno imate oboje, a nekada su stari klinicari tu ubacivali i astmu...), jesu bronhiektazije - vrecasta prosirenja bronha u kojima se nakuplja slajm i "tinja" upala.

Kod pacijenata kao sto ste Vi veoma je vazno da se i kod najmanjeg povecanja kaslja odmah ukljuce antibiotici kao sto je Hemomicin, Ciprofloksacin. Amoksicilin, i slicno. Takodje, u periodima pre pojacanja kaslja, iako su maltene "prognani" iz upotrebe, preparati koji sadrze kromolin ili ketotifen (Intal, Galitifen) su ipak korisni.

Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 16, 2006 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 10:39 pm
Postovi: 44
Radili su mi BDT i bio je negativan...mislim da su tako odredili da nemam astmu a i nemam 'skripanje' i gusenja u toj meri...kod mene cim pocne kasalj pocne i temperatura od 37.5 do 38 i vec posle 2 dana upala je tu.Hemomicin mi nije pomogao prosli put,a ni Amoksicilin prvih dana ove upale....tako da stvarno ne znam
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 16, 2006 2:37 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
E, sad da me ubijete, ja ne znam sta je BDT???

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 16, 2006 9:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 16, 2006 10:39 pm
Postovi: 44
dr ivica je napisao:
E, sad da me ubijete, ja ne znam sta je BDT???


:lol: E ni ja verujte
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 17, 2006 12:40 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Valjda misle na bronhoprovokativni test, histaminski ili metilholinski. Mrzim te nase skracenice...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: