Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: oziljci od varicela
PostPoslato: Pet Feb 11, 2005 12:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Moja cerka od 10 godina je upravo prelezala varicele,nenormalno jake.Po licu joj je ostalo par oziljaka.Da li neko zna cime da joj ih mazem da bi ih bar malo ublazila?Njoj trenutno ne smetaju,ali rastom ce i oni postati vidljiviji.Da li je Shaljiceva resenje ili postoji i nesto bolje. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Oziljci
PostPoslato: Pet Feb 11, 2005 9:59 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Mislim da cerka treba jos malo da poraste, a onda ima nekoliko nacina da se oziljci otklone ili ublaze.
Ja imam licno, vrlo pozitivno, iskustvo sa primenom placente putem elektroforeze. To podrazumeva odlazak u neki salon (to cemo lako organizovati) gde ce unositi putem struje rastvor govedje placente (humana je propisima EU zabranjena) 3x nedeljno, oko 3 nedelje. Tretman traje 10 minuta. Rezultati su sjajni!
Drugo resenje su Muradove vocne kiseline.
Molim i koleginicu Goranu da o ovome da svoje misljenje ili jos neki predlog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 11, 2005 11:41 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Muradove kiseline 20% i 40 % mogu biti korisne, moglo bi se pokusati i sa Diferrinom ili tretinoinom 0,025 i 0,05 %, dolazi u obzir i gel na bazi Centele asiaticae koji se takodje moze poruciti u apotekama. Dolazi u obzir i IPL metoda- metoda slicna laseru, mnogo konfornija za primenu. Mozda je najbezbolnije poceti sa kozmetickim varijantama a nece nam biti kasno ni za nesto agresivnije

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 8:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Kada bi trebli da pocnemo sa tretmanima,poslednje krastice su otpale pre dva dana? :wink: Nisam vam rekla da je dete insulin zavisni dijabeticar od svoje sedme godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 9:58 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Treba bar jos malo sacekati, a ako je dete jako nesrecno mogu se postojece promene odlicno kamufliurati. Mozda bi moglo da se za njega napravi neki lekoviti i blagi, a istovremeno i kamuflazni krem.

Postoje i gotovi kremovi tipa Coverderm, ali mozda da se konsultujete sa mr ph Silviom da li bi moglo da se napravi nesto po meri. ako dete dobija insulin uadekvatnoj meri sto se tice koze dete ne treba da zbog toga ima nikakve probleme

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Oziljci
PostPoslato: Sub Feb 12, 2005 4:17 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Predlazem Vam da 22.2.05. dodjete na besplatan pregled kod dr Gorane i mene. Pregled zakazite putem telefona 557-553. Nakon pregleda odlucicemo se za dalji tretman. Mislim da je to najbolje resenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 13, 2005 8:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
Vrlo rado cu vam se javiti i doci.Inace .nije ona preterano zainteresovana za svoje tackice,ali ja znam sta ce biti kroz koju godinu.,kada u pubertetu shvati da ih ima!Zato bi volela da reagujem dok je sve "sveze".Hvala vam,javicu se . :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: