Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: OPERACIJA HIJATUS HERNIJE I GERBA - iskustva
PostPoslato: Uto Jul 17, 2018 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 1:48 pm
Postovi: 51
Поздрав,
Нисам нашао много информација, искустава о операцији хијатус херније и герба у Србији (посебно ВМА), па реко ајде мало да освежим тему. Поред осталих озбиљних тегоба што имам (иначе сам имао 13 операција до сад на ВМА: малигн. тумор поглавине - 10 операција, стабилизација кичме - једна операција (а чека ме друга), операција жучне кесе, операција девијације носног септума), патим од "микса": хијатус хернија (милим да је параезофегална)/Герб/хронични гастритис. Био сам код доста гастроент., а задњи пут код др.Радоје Додер-а, ВМА. Радио ми је гастроскопију (пре тога сам одрадио и РТГ гастродуоденума и једњака са баријумом по препоруци др.Перишића) и рекао да и није баш тако мало хернија (знаци езофагитиса гр.А, кардија инкопентентна, индиректни знаци хијатус херније (HiII II/III), немам Хеликјо Б.) и дао терапију:
Controloc 40mg, 2x1 4 недеље, потом 1x1 још 6 недеља,
Gastroperidon 10mg 3x1, 4 недеље.
Пре тога сам користио Ranisan, Reduflux (антацид), Emaneru, Dexilant...
Сад имам мање симптоме што се тиче бола желудца, и киселине. Али зато имам проблема са осећајем иритације у доњем делу грла и недостатка ваздуха, симптоми као да имам астму. Чак сам од пулмолога добио и пумпицу Alesco и једно време Ventolin али слабо помажу. И пулмолог је мишљења да је исећај недостатка ваздуха највише од герба. Радио ми је алерг. тестове и имам алергију на гриње највише, па онда амброзија, траве, корен...
Али ми је проф.Додер рекао да су симптоми астме 80% од герба/хијатус херније али да не би још то оперисао (ваљда хоће да види хоће ли деловати терапија...).
Такође имам двоструку S сколиозу око 55 степени. Радили су ми стабилизацију L5/S1 због спондилолистезе и дег. диска - 2013 год. Сад треба да ми раде стабилизацију сакроилијачног зглоба...
Интересује ме да ли је неко оперисао герб и хијатус хернију на ВМА и код ког хирурга, и који су симптоми били, искуства...
Унапред хвала
Никола


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA HIJATUS HERNIJE I GERBA - iskustva
PostPoslato: Sre Jul 18, 2018 2:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ти си нажалост одавно стални медицинско-фармацеутски пацијент па не знам шта бих ти рекао. Да ли те они држе у животу или су те управо они "удесили" не могу да знам. Ако 100% верујеш лекарима онда тако настави, а ако имаш мало задршке онда прочитај моје искуство: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ishrana. Имаш текстова и под Желудац: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/zeludac па их све прочитај. Имаш и под Кичма и под Тумор...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA HIJATUS HERNIJE I GERBA - iskustva
PostPoslato: Sre Jul 18, 2018 6:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 1:48 pm
Postovi: 51
Поздрав,
Ценим твоје савете за здраву исхрану, али сарказам ми стварно није потребан у овом моменту. Да те питам нешто. Јеси ли ти имао неки озбиљни здравствени проблем који се једино операцијом морао решити (који ти је угрожавао живот)?
Ја нажалост јесам, и то више пута. Рецимо малигни тумор на глави - Dermatofibrosarcoma protuberans. Мало прогуглај по нету па ми реци на који би ти то начин решио осим оперативно? Пластични хирурзи на ВМА су ми спасили живот јер су ови из места одакле сам први зајебали ствар...
Затим кичма, спондилолистеза са дегенерацијом дискуса на нивоу L5/S1. Чак сам ишао и код нашег најпознатијег киропрактичара који је нажалост још више штете нанео а ја се надавао лове... На који би ти начин ово решио а да није оперативно?
Чак и упалу жучне кесе са ситним каменчићима са ужасним нападима и пуно пута на хитној због тога. Срећом па нисам добио акутни панкреатитис, који знамо како се у већини случајева завршава... Итд....
Ја сам по струци дипл.машински инжењер, али због поменутих здравствених проблема сам у инвалидској пензији која је мизерна (14400дин), тако да морам радити као freelancer (иначе сам Top Rated на највећим freelance сајтовима) јер морам издржавати четворочлану породицу. Највише радим из полулежећег положаја јер не могу пуно седити због кичме.
Тако да ти могу само препоручити, настави се ти бавити својим занатом као и ја. Што се тиче здраве исхране, начина живота итд., мислим да људи имају тога на нету колико хоћеш.
Ја сам овде замолио за конкретна искуства од људи који су већ одрадили ову операцију, и мислим да сам био јасан.
Никола


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA HIJATUS HERNIJE I GERBA - iskustva
PostPoslato: Čet Jul 19, 2018 1:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам како си видео сарказам у мом тексту, али нека ти буде.

На форуму тешко да има икога ко би ти одговорио на такво питање, а ја не могу да разумем твоју потребу за информацијама о тако тривијалној операцији када си имао много теже и опасније операције. Лекари су ти спасили живот па зар сумњаш у њих? И када су ти оперисали мозак и кичму што се бринеш око једне херније?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA HIJATUS HERNIJE I GERBA - iskustva
PostPoslato: Čet Jul 19, 2018 2:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 1:48 pm
Postovi: 51
Рекао сам да сам оперисао тумор поглавине а не мозак. Да, ја верујем лекарима на вма које познајем. Знаш, имам доста пријатеља који ми исто тако причају о лечењз биљем, киропрактиком и осталим алтерн. методама, а у животу не знам јел су зуб ивадили. Иза свега тога се крије страх, а не неповерење.
Толико од мене, више немам живаца, времена и снаге за овакве глупе расправке.
Ниједна операција није тривијална, али ако си свакодневно у мукама...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA HIJATUS HERNIJE I GERBA - iskustva
PostPoslato: Ned Jul 22, 2018 12:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Много брзо губиш живце. Не ваља ти то.

Тривијална је у односу на оно шта си све проживео.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: